Мова сайту :

Ua Ru En
logo
 Электоральные настроения: округ 122

Електоральні настрої: округ 122

Дата публікації: 10.10.2012 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», однозначним лідером електоральних симпатій по багатомандатному виборчому округу #122 є ВО Батьківщина. За це політичне утворення у разі проведення виборів готові віддати свої голоси 43,3% опитаних, які хочуть взяти у них участь (таких по округу понад 90%).

За УДАР проголосувало би 20,8% респондентів, ВО Свобода – 18,0%. Наша Україна набрала би 3,3% голосів, «Україна – Вперед!» – 1,3%, Партія регіонів – 1,2%. Рейтинг інших партій менше 1%. Не визначилися із вибором – 10,4% респондентів.
У розрізі територій є певні відмінності у популярності політичних сил. Так, рейтинг Батьківщини вищий на Яворівщині (48%), аніж на Жовківщині (38%).

У ВО Свобода рейтинг вищий на третину у Жовківському районі (21%), аніж у Яворівському районі (14%). Натомість в останньому районі популярніший УДАР (23% проти 19%). Суттєвих відмінностей у рейтингах інших політичних сил по районах немає.

Рівень невизначеності вищий на Жовківщині (14% проти 7%).

Найбільша частка молодих виборців серед прихильників УДАРу (40% віком до 30 років). Відповідно й осіб з вищою освітою у цьому електоральному середовищі також більше (35%). Жінки переважають серед симпатиків Батьківщини, чоловіки – УДАРу. В електоратах усіх найпопулярніших партій переважають сільські жителі, найбільше таких – серед прихильників Батьківщини.


РЕЙТИНГИ КАНДИДАТІВ

Лідером електоральних симпатій по мажоритарному округу є Т.Козак. За нього у разі проведення виборів найближчим часом готові віддати свій голос 47% виборців. В.Пазиняка мають намір підтримати 26,8%. Рейтинги інших політиків значно нижчі. Так, за І.Самардака – 3,4% опитаних, Г.Бабія – 1,7%, І.Козака – 1,4%. Не визначилися з вибором кандидата 17% опитаних.
Т.Козак мобілізує на свою підтримку 58% прихильників УДАРу, 47% симпатиків ВО Батьківщина, 37% виборців ВО Свобода та 39% тих, хто не визначився з вибором партій.

В.Пазиняка підтримують 40% прихильників Свободи та 35%  – Батьківщини. Серед симпатиків УДАРу прихильників цього кандидата лише 10%.

І Самардака підтримують лише 15% виборців УДАРу.

У розрізі районів популярність кандидатів дещо різниться від загальноокружного рейтингу. Так, популярність Т.Козака вища у Жовківському районі (55%). У Яворівському його готові підтримати 40% опитаних. Конкуренцію тут Т.Козаку складає В.Пазиняк, рейтинг якого 34%. Водночас у Жовківському районі кількість прихильників В.Пазиняка значно менша – 19%.

І.Самардака підтримують по районах однаково 3-4% (3-5% резерву).

Кількість тих, хто не визначився, не сильно різниться у різних місцевостях і становить 16-18%.

Найбільше молоді серед симпатиків І.Самардака (39%). Чверть виборців В.Пазиняка та кожен п’ятий у Т.Козака – пенсіонери.

У середовищі прихильників кандидата від УДАРу переважають чоловіки. Серед прихильників Т.Козака та В.Пазиняка гендерний розподіл не різниться від загальної  демографії – 45% чоловіків та 55% жінок.

 

Аудиторія дослідження: населення Жовківського та Яворівського районів району віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (для округу загалом): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 24 вересня – 4 жовтня 2012 р.

Інші дослідження: