Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения: округ 115

Електоральні настрої: округ 115

Дата публікації: 12.10.2012 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», лідерами у рейтингу політичних сил по 115-му виборчому округу міста Львова є партія УДАР, за яку мають намір проголосувати 29,6% опитаних та ВО Батьківщина, яке підтримують 27,6%. Дані приведені серед тих, хто висловив бажання взяти участь у виборах, – таких по округу 82%. Значну підтримку також має ВО Свобода – 18,2%. Рейтинги інших партій значно нижчі – близько 3% респондентів мають намір віддати свій голос за Нашу Україну, Партію регіонів або партію «Україна – Вперед!». Інші політичні сили підтримують не більше 1% опитаних. Тих, хто не визначився, – 14,1%.
За останній місяць майже на 10% зросла популярність партії УДАР, що дозволило їй захопити лідерські позиції у рейтингу. Популярність ВО Батьківщина впала на 6%, та ВО Свобода – на 3%. Суттєвих змін в рейтингах інших партій та кількості «не визначених» не спостерігається.

Найбільша кількість молоді серед прихильників УДАРу. Натомість більше половини прихильників Батьківщини – особи віком старше 50 років. Серед виборців ВО Свобода старших – понад 40%.

Більше половини прихильників УДАРу та ВО Свобода мають вищу освіту. Серед виборців Батьківщини таких – третина, а 40% прихильників цієї політичної сили мають середню спеціальну освіту.  В електоральному середовищі Батьківщини – 2/3 жінки. Серед прихильників УДАРу жінок 56%, у ВО Свобода – представників обох статей порівну.

СТАВЛЕННЯ ДО МІСЦЕВИХ ПОЛІТИКІВ

Політики, прізвища яких називалися в анкеті, є досить відомими особами  в окрузі: Д.Добродомова знають 78% опитаних, Р.Федишина – 71%, М.Хміля – 68%.

Рейтинг позитивного ставлення очолює Д.Добродомов, доброї думки про нього – 47% опитаних (чверть кажуть, що вони однозначно позитивно ставляться до нього).

М.Хміль викликає позитивні емоції у 35% респондентів, Р.Федишин – у 27% (8% негативної думки про нього).

Д.Добродомов у цьому рейтингу є фаворитом серед прихильників УДАРу – 3/4 з них позитивно ставляться до цього політика. Серед симпатиків ВО Батьківщина та ВО Свобода таких по 48%.

До М.Хміля позитивно ставляться 2/3 прихильників ВО Батьківщина, половина з ВО Свобода та лише 28% з УДАРу.

Про Р.Федишина доброї думки 35% прихильників ВО Батьківщина, 29% – УДАРу та 28% ВО Свобода.


РЕЙТИНГИ КАНДИДАТІВ

Серед кандидатів на окрузі залишаються й надалі два лідери електоральних симпатій. Водночас на фоні зростання рейтингу партії УДАР Д.Добродомов з результатом 32,6% очолив рейтинг. М.Хміль, але вже на фоні падіння рейтингів Батьківщини, з результатом 27%  опустився на другу сходинку. Р.Федишина підтримують – 9,8%. Інші кандидати практично не мають шансів втрутитися у боротьбу за перемогу. Не визначилася зі своїми симпатіями чверть респондентів.
Д.Добродомов мобілізує на свою підтримку 71% прихильників УДАРу, по 17-18% симпатиків об’єднаної опозиції та Свободи, 15% тих, хто не визначився з вибором політичної сили.

М.Хміля підтримують 58% прихильників Батьківщини, 44% – ВО Свобода і лише 4% – УДАРу.

За Р.Федишина має намір проголосувати майже кожен десятий прихильник найпопулярніших партій.

Рейтинг Д.Добродомова за останній місяць зріс на 4%, у М.Хміля зниження на межі статистичної похибки. Водночас популярність Р.Федишина зросла втричі.

Спостерігається поступове зниження кількості тих, хто не визначився з вибором кандидата, – з 33,3% до 24,1%.

Наймолодший електорат у Р.Федишина – третина віком до 30 років, найбільше старших серед симпатиків М.Хміля – половина старше 50 років.

Найбільша частка осіб з вищою освітою серед прихильників Д.Добродомова та тих, хто не визначився з симпатіями до кандидатів.

Жінки переважають серед прихильників Р.Федишина та Д.Добродомова, у середовищі прихильників М.Хміля – гендерний паритет.

 

Аудиторія дослідження: населення Сихівського та частини Личаківського районів міста Львова від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (для округу загалом): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,5%, для значень близьких до 30% - не більше 3,2%, для значень близьких до 10% - не більше 2,1%. Терміни проведення дослідження: 27 вересня – 8 жовтня 2012 р. 

Інші дослідження: