Мова сайту :

Ua Ru En
logo
 Электоральные настроения: округ 124

Електоральні настрої: округ 124

Дата публікації: 09.10.2012 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», лідером електоральних симпатій по багатомандатному виборчому округу #124 є ВО Батьківщина. Це політичне об’єднання у разі проведення виборів найближчим часом, готові підтримати 47,0% респондентів, які мають намір взяти у них участь (таких по округу – 84%).

За УДАР готові віддати свої голоси 20,3%, ВО Свобода – 19,0%. Рейтинги інших партій значно менші: Партія регіонів – 2,1%, Наша Україна – 2,0%, партія «Україна – Вперед!» – 1,7%, КПУ – 0,7%. Інші парті готові підтримати 1,1% опитаних. Не визначилися з симпатіями до політичних сил – 6,2%.

У розрізі територій, незважаючи на те, що трійка лідерів є незмінною, все ж таки помітні деякі відмінності. Зокрема, рейтинг ВО Батьківщина в районах на 1/5 вищий, аніж у Червонограді (52% проти 39%).

Окрім того у Червонограді УДАР користується значно сильнішою підтримкою. Тут за нього готові віддати свої голоси чверть респондентів, натомість по районах рейтинг УДАРу  – 17%.

Рейтинг Свободи майже не залежить від території і коливається в межах 18-20%. Близько 4% опитаних Червонограда підтримують Партію регіонів, в селах – значно менше (1%). Кількість тих, хто ще не визначився, не залежить від районів.

Наймолодший електорат в УДАРу – половина віком до 40 років. В об’єднаної опозиції – майже половина старші за 50 років.

Чоловіків більше серед симпатиків партії В.Кличка, жінок – в Батьківщини. Також серед прихильників УДАРу більше тих, хто має роботу. 2/3 тих, хто за Батьківщину, – не працюють.

70% симпатиків УДАРу та 62% Свободи проживають у містах, в Батьківщини кількість міських та сільських прихильників приблизно однакова.

РЕЙТИНГИ КАНДИДАТІВ

Лідером електоральних симпатій по мажоритарному округу є С.Курпіль, якого у разі проведення виборів найближчим часом мають намір підтримати 30,4% опитаних, що висловили бажання взяти у них участь.

За М.Криштопу – 21,0% опитаних, В.В’язівського – 12,5%, А.Сенюка – 7,0%. Рейтинги інших кандидатів – менше 2%. Тих, хто ще не визначився, – 22,7%.

С.Курпіль мобілізує на свою підтримку майже половину прихильників Батьківщини та чверть – Свободи.

Натомість симпатики УДАРу підтримують його значно менше – лише 9%.

Найближчий конкурент С.Курпіля М.Криштопа мобілізує на свою підтримку чверть прихильників партії УДАР, кожного п’ятого з невизначених з політичними силами та 16% прихильників Свободи. А.Сенюк популярний лише серед третини прихильників УДАРу.

У розрізі територій рейтинги кандидатів виглядають наступним чином. Підтримка С.Курпіля дещо вища в районах (33%), в Червонограді готових проголосувати за нього 26%.

М.Криштопу підтримують більше у місті (25%), в районах його популярність менша (18% рейтингу).

В.В’язівського однаково підтримують 12-13% опитаних.

А.Сенюка готові підтримати 10% респондентів з Червонограда та лише 5% опитаних районах .

Наймолодший електорат в А.Сенюка – третина віком до 30 років, найстарший в С.Курпіля та М.Криштопи – близько 40% особи віком старше 50 років. Третина прихильників висуванця від УДАРу мають вищу освіту, натомість серед симпатиків М.Криштопи значно переважають ті, хто має загальну або спеціальну середню освіту.

Чоловіків більше в структурі електорату А.Сенюка, жінок найбільше в С.Курпіля. Половина електорату останнього проживає в селах, натомість в інших рейтингових кандидатів 2/3 прихильників переважно з міст.

 
Аудиторія дослідження: населення м. Червоноград, Сокальського та частини Кам’янка-Бузького районів віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів.Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (для округу загалом): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,1%, для значень близьких до 30% - не більше 2,8%, для значень близьких до 10% - не більше 1,9%. Терміни проведення дослідження:  7 – 20 вересня 2012 р.

Інші дослідження: