Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения: округ 125

Електоральні настрої: округ 125

Дата публікації: 24.06.2019 Роздрукувати Повна версія

•    За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у травні-червні 2019 року серед мешканців виборчого округу №125 (центр м. Старий Самбір, Львівської області) 55% опитаних висловили однозначну готовність взяти участь у виборах до Верховної Ради. Ще 34% зазначили про скоріше готові прийти на дільниці і проголосувати. Лише 7% зазначили, що не братимуть участі у парламентських виборах, ще 4% – поки не визначилися.

•    Лідером електоральних симпатій серед політичних сил в окрузі є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 31,7% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. 20,7% підтримують партію «Голос», 15,1% – партію «Європейська Солідарність», 7,8% – партію «Громадянська позиція», 7,6% – партію «Батьківщина», 6,2% – ВО «Свобода», 3,3% – Радикальну партію. Рейтинг інших політичних сил – менше 3%.

•    62% заявили, що негативно ставляться до такого виду агітації під час виборів як матеріальна допомога від депутатів (роздача пайків, грошей, коштів на ремонт, лікування тощо). З іншого боку 16% підтримують подібні ініціативи політиків, котрі балотуються, 17% заявили про нейтральне ставлення до цього.

•    38% опитаних зазначили, що якщо під час виборів кандидати пропонуватимуть продуктові набори, гроші, ліки тощо, то більшість їхніх знайомих, чи жителів населеного пункту, де проживають респонденти, приймуть допомогу, але проголосують за іншого кандидата. 37% переконані у тому, що виборці їхньої місцевості взагалі відмовляться від такої допомоги. Лише 7% зазначили, що такий вид агітації сприяє вибору кандидата, який роздає допомогу місцевим жителям. 18% нічого не змогли відповісти на це питання.

•    55% опитаних очікують від Президента В.Зеленського припинення вогню на Донбасі. 35% – чекають на зниження тарифів, 30% – на підвищення соціальних стандартів, 29% – на покарання винних у корупції високопосадовців, 25% – на активізацію співпраці з ЄС та НАТО, 22% – на зміцнення української армії, 20% – на зменшення впливу олігархів на політику, 18% – на скасування недоторканності народних депутатів, 15% – на підвищення якості медицини, 10% – на об’єднання країни. Відносно вищий рівень очікувань на зниження тарифів та підвищення соціальних стандартів зафіксований серед найстарших та найбідніших категорій населення. Натомість запит на активізацію співпраці з ЄС та НАТО, а також зняття недоторканості з народних депутатів частіше фіксувався серед молодших та більш заможних опитаних.

•    Відсутність роботи – проблема, яку опитані вважають найбільш актуальною у місцевості (60%). 49% вважають проблемою низький рівень зарплат в регіоні, 37% – бідність, 35% – неякісне медичне обслуговування, 32% – поганий стан доріг, Близько 20% – занепад сільського господарства або промисловості, по 10-13% – наркоманію, поганий стан доріг, незаконну вирубку лісу, вимирання сіл або недостатню увагу до проблем молоді. Проблема відсутності роботи найбільше хвилює молодше та середнє покоління, бідність та неякісне медичне обслуговування – найстарших.

Аудиторія: населення виборчого округу №125 від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 30 травня – 13 червня 2019 р.
 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: