Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения жителей  Львова:  март 2011

Електоральні настрої мешканців Львова: березень 2011

Дата публікації: 05.04.2011 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», станом на березень 2011 рівень мобілізації виборців Львова залишається на відносно високому рівні: 43% львів’ян точно взяли би участь у парламентських виборах і 48% - у президентських, якби вони відбувались наступної неділі. Ще близько третини скоріше взяли би участь у виборах, ніж ні.

Найвищий рівень мобілізації серед виборців Свободи, якщо говорити про парламентські вибори та серед виборців Юлії Тимошенко у випадку президентських. Найнижчий рівень мобілізації серед мешканців міста, які не визначились зі своїм вибором та серед категорії «проти всіх».

Якби вибори до Верховної Ради відбувались наступної неділі, 26,8% львів’ян підтримали б Свободу (дані приведені серед тих, хто має намір взяти участь у виборах).

Батьківщину підтримали б 18,1% виборців, Фронт змін – 14,8%, Партію регіонів – 4,4%, Громадянську позицію – 3,8%, УДАР – 3,6%, Сильну Україну – 3,3%, Нашу Україну – 2,1%, Європейську партію – 1,6%, Народний Рух – 1%. Підтримка кожної з решти партій становить менше 1%, загалом – понад 5%.

Не підтримали б жодну партію 7,2% виборців, не визначились – 8,2%.

Якби президентські вибори відбувались наступної неділі, 22,4% львів’ян проголосували б за Ю.Тимошенко (дані приведені серед тих, хто має намір взяти участь у виборах).

А.Яценюка підтримали б 19,4% виборців, О.Тягнибока – 17,4%, А.Гриценка – 6,8%, С.Тігіпка – 4,1%, В.Януковича – 3,6%, В.Ющенка – 3,3%, В.Кличка – 3,3%. Інших кандидатів підтримали б понад 6%.

Не підтримали б жодного кандидата близько 8% виборців, не визначились – 6%.

ТЕНДЕНЦІЇ:

  • Вперше за останні півроку Ю.Тимошенко очолила рейтинг політиків на посаду Президента у Львові. Такий результат досягнуто за рахунок найвищої мобілізації її прихильників (готовності взяти участь у виборах). Порівно з лютим рейтинг лідера Батьківщини виріс з 18 до 22%, при тому, що рейтинг партії майже не змінився. А.Яценюк – другий у рейтингу (порівняно з лютим рейтинг майже не змінився – 19%). Третій – О.Тягнибок, який дещо покращив позиції порівняно з лютим (з 15 до 17%), проте все рівно поступається показникам, які мав у грудні минулого року.
  • Найбільший прогрес демонструє А.Гриценко, рейтинг якого динамічно зростає і у березні вперше досяг позначки 7%. Рейтинг В.Кличка балансує на рівні 3-4%. В.Ющенко продовжує втрачати, його рейтинг вперше опустився до позначки 3%. Продовжують втрачати також В.Янукович, рейтинг якого також вперше опустився до позначки 4%, та С.Тігіпко (4%).
  • Лідером у партійному рейтингу залишається Свобода, стабільність показників якої (26-27%) стримує ріст рейтингів Батьківщини (18-19%) та Фронту змін (15%). У першому випадку показники партії значно випереджають рейтинг лідера, у другому і третьому – навпаки.
  • Дещо додали Громадянська позиція і УДАР, рейтинги яких виросли до 4%. Стабільно низькими залишаються рейтинги Партії регіонів та Сильної України (3-4%). Рейтинг Нашої України вперше опустився до рівня 2%.


Серед політиків національного рівня найвищим рівнем довіри у місті й надалі користується О.Тягнибок – довіряють 50%, не довіряють – 41%. Дещо зменшився рівень довіри до А.Яценюка (з 55 до 48%) та Ю.Тимошенко (з 35 до 31%). Однак це не вплинуло на їх рейтингові позиції.

В.Кличку довіряють 43% львів’ян, не довіряють – 38%. О.Тягнибок, А.Яценюк та В.Кличко – єдині політики національного рівня, які мають позитивний баланс довіри у Львові (довіряють більше респондентів, ніж не довіряють).

А.Гриценку довіряють 38% мешканців міста, не довіряють 42%.

В.Ющенку довіряють 18%, не довіряють 73%. В.Януковичу довіряють лише 8%, не довіряють 86%. Як по у випадку В.Ющенка, так і В.Януковича, у березні зафіксовано максимуми протягом останніх кількох років (найнижчий показник довіри і найвищий показник недовіри).

С.Тігіпку довіряють 17% львів’ян, не довіряють – 72%.

Серед місцевих політиків найбільше довіряють А.Садовому – 57%. Не довіряють міському голові 32%. Порівняно з груднем минулого року рівень довіри та недовіри до нього не змінився.

П.Писарчуку довіряють 23% львів’ян, не довіряють – 56%. Порівняно з груднем ці показники майже не змінились. 

В.Куйбіді довіряють 18%, не довіряють 58%.

М.Цимбалюку довіряють 16% мешканців міста, не довіряють 30%. Поряд з тим 17% взагалі не знають такого політика, а 38% не змогли визначитися зі своїм ставленням до Голови обласної адміністрації.

О.Панькевичу довіряють 15%, не довіряють – 27%. Порівняно з груднем минулого року рівень довіри до Голови обласної ради виріс з 11 до 15%, а недовіри зменшився – з 29 до 27%. Поряд з тим 34% взагалі не знають такого політика, а 24% не змогли визначитися зі своїм ставленням до О.Панькевича.

В.Павлюку довіряють 9%, не довіряють – 31%. Порівняно з груднем минулого року ці показники майже не змінились. Поряд з тим 45% взагалі не знають такого політика, а 16% не змогли визначитися зі своїм ставленням до Секретаря міської ради.

Якби вибори міського голови Львова відбувались наступної неділі, 46,7% львів’ян підтримали б А.Садового (дані приведені серед тих, хто має намір взяти участь у виборах).

П.Писарчука підтримали б 12,2% виборців, Ю.Михальчишина – 5,4%, В.Гірняка – 5%. Інших кандидатів підтримали б близько 9% виборців.

Не підтримали б жодного кандидата 9,4% виборців, не визначились – 12,2%.

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,4%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 17 – 26 березня 2011 р.

Інші дослідження: