Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения жителей Львова: ноябрь 2011

Електоральні настрої мешканців Львова: листопад 2011

Дата публікації: 15.12.2011 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», в кінці листопада – на початку грудня 2011 рівень політичної активності львів’ян залишається на відносно високому рівні: 49% точно взяли би участь у парламентських виборах і 30% скоріше взяли би участь у виборах, ніж ні.

Вищий рівень мобілізації виборців у Свободи, Партії регіонів та Батьківщини. Відносно нижчий рівень мобілізації прихильників Фронту змін, УДАРу А.Кличка та Громадянської позиції А.Гриценка.

Якби вибори до Верховної Ради відбувались наступної неділі, то 19,7% львів’ян підтримали б партію Батьківщина (дані приведені серед тих, хто має намір взяти участь у виборах).

Дещо менше львів’ян підтримали б Свободу (16,9%) та Фронт змін (16,2%).

Громадянську позицію підтримали б – 6,2%, партію УДАР – 5,8%, Партію регіонів – 4,9%, Нашу Україну – 3,6%, КПУ – 1,1%.

Інші партії підтримали б близько 6,6% виборців. Не підтримали б жодну партію 8,2% виборців, не визначились – 10,8%.

Якби президентські вибори відбувались на початку грудня, 20% львів’ян проголосували б за Ю.Тимошенко (дані приведені серед тих, хто має намір взяти участь у виборах).

А.Яценюка підтримали б 19,1% виборців, О.Тягнибока – 12%, В.Кличка – 9,2%, А.Гриценка – 8,9%, В.Януковича – 5,5%, В.Ющенка – 3,1%.

Інших кандидатів підтримали б 8,6% виборців. Не підтримали б жодного кандидата близько 7% виборців, не визначились – 6,8%.

Серед національних політиків найвищим рівнем довіри у місті продовжує користуватися В.Кличко (довіряють - 55% і не довіряють 29%). За останній місяць рівень довіри до політика виріс з 51 до 55%.

А.Яценюку довіряють 46% львів’ян, не довіряють – 39%. За останній місяць рівень довіри до політика не змінився.

А.Гриценку довіряють 43%  львів’ян, не довіряють – 35%. Рівень довіри до політика виріс з 38 до 43%, в результаті А.Гриценко вперше випередив у рейтингу довіри О.Тягнибока, показники якого за останній місяць не змінилися.

О.Тягнибоку довіряють 39% львів’ян, не довіряють – 46%. Примітно, що у листопаді зупинилося падіння довіри до лідера Свободи і водночас знизився рівень недовіри до політика (з 49 до 46%).

Ю.Тимошенко довіряють 37%  львів’ян, не довіряють – 48%. Ставлення до Ю.Тимошенко дедалі покращується: якщо у березні лідеру Батьківщини недовіряли 60% львів’ян, у травні – 56% та у жовтні – 53%, то у листопаді рівень недовіри знизився до 48%. Таким чином за останні півроку рівень недовіри до Ю.Тимошенко знизився з 60 до 48%, або на чверть. При цьому рівень довіри до політика зростає меншими темпами: з 31 до 37%.

В.Ющенку довіряють 14%  львів’ян, не довіряють – 76%. У листопаді зафіксовано рекордно низький рівень довіри і відповідно рекордно високий рівень недовіри до В.Ющенка.

С.Тігіпку  довіряють 12%  львів’ян, не довіряють – 73%. За останній місяць показники політика майже не змінилися.

В.Януковичу довіряють лише 8%  львів’ян, не довіряють – 84%. Примітно, що показники Президента України стабільні протягом усього останнього року.

ТЕНДЕНЦІЇ:

 •  У листопаді Ю.Тимошенко та партія Батьківщина повернули собі лідерство у рейтингах (20%), чому не в останню чергу сприяє динамічне покращення ставлення  львів’ян до екс-прем’єра.
 • Натомість вперше за останні 1,5 року припинилось динамічне зростання показників Фронту змін, відповідно  А.Яценюк втратив першість у президентському рейтингу. За останній місяць рейтинг Фронту змін знизився з 18 до 16%, а А.Яценюка – з 22 до 19%.
 • На цьому тлі зростає підтримка В.Кличка та А.Гриценка.  Аналіз засвідчив, що саме цей фактор є вирішальним у падінні показників А.Яценюка. Варто зазначити, що за останній рік В.Кличко збільшив підтримку у Львові більш ніж вдвічі: з 4 до 9%, а А.Гриценко – втричі (з 3 до 9%). Як і у випадку з А.Яценюком, персональні рейтинги В.Кличка та А.Гриценка значно випереджають партійні, але на тлі зростання рейтингів цих політиків ми не бачимо аналогічного росту підтримки Громадянської позиції та УДАРу.
 • Позиції О.Тягнибока та Свободи за місяць не змінилися.
 • Додала Партія регіонів (з 3% у травні до 5% – у листопаді), акумулюючи все більше колишніх прихильників С.Тігіпка. Рейтинг В.Януковича вперше за останній рік зріс до 6%. Паралельно продовжується падіння підтримки С.Тігіпка: з 5% у травні до 2% – у листопаді.
 • Рекордне погіршення ставлення до В.Ющенка (на тлі покрашення ставлення до Ю.Тимошенко) мало вплив на падіння показників Нашої України (з 6 до 4%).
 • За останній місяць також зросла кількість невизначених (з 7 до 11%) та «проти всіх» (з 6 до 8%).
 • 57% львів’ян задоволені діяльністю Міського голови А.Садового і 31% - не задоволені. Ще 12% не змогли оцінити діяльність міського голови. Протягом останнього місця рівень задоволеності діяльністю А.Садового не змінився, водночас зменшилась кількість незадоволених (з 35 до 31%).
 • 21% львів’ян задоволені діяльністю Голови обласної ради О.Панькевича і 34% - не задоволені.  Як і раніше про діяльність голови облради львів’яни поінформовані мало: понад 40% наразі не змогли оцінити діяльність О.Панькевича.
 • 60% львів’ян поки ніяк не змогли оцінити діяльність новопризначеного Голови обласної державної адміністрації М.Костюка. Відповідно задоволені його діяльністю лише 15%, незадоволені – лише 25%.

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,4%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення: 24 листопада – 5 грудня 2011 р.

Інші дослідження: