Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения жителей Львовской области: сентябрь 2010

Електоральні настрої мешканців Львівщини: вересень 2010

Дата публікації: 05.10.2010 Роздрукувати Повна версія

Загальні очікування від місцевих виборів

Половина опитаних мешканців області абсолютно точно має наміри взяти участь у місцевих виборах 2010 року.  Ще 17% оцінюють вірогідність своєї участі у виборах як високу.

Майже 40% респондентів очікують змін на краще в розвитку Львівщини у результаті місцевих виборів. 48% - не має таких очікувань, ще 12% не визначились.

Найкращі очікування мають виборці Партії регіонів та Батьківщини, найгірші – Фронту змін та Сильної України.

Якість очікування змін напряму впливає на наміри взяти участь у виборах. Так, наприклад серед тих респондентів, які однозначно очікують змін на краще в результаті місцевих виборів 72% точно мають намір взяти в них участь.

42% опитаних очікують в результаті місцевих виборів на Львівщині суттєвого оновлення депутатського корпусу, не мають таких очікувань – половина, решта – не визначилась.

22% опитаних очікують в результаті місцевих виборів на Львівщині депутати стануть більш відкритими для виборців, не мають таких очікувань – 71%, решта – не визначилась.

В обох випадках найбільші оптимістами є виборці Партії регіонів.

При цьому, 42% опитаних мешканців області очікують масових фальсифікацій на виборах, які впливатимуть на результати виборів, ще чверть – незначних фальсифікацій, які загалом не матимуть впливу на результат. Лише 14% респондентів не очікують фальсифікацій, а кожний п’ятий не визначився.

Найбільше фальсифікацій очікують виборці Батьківщини, Свободи і Фронту змін.

Серед тих респондентів, які очікують значних фальсифікацій на місцевих виборах, більше половини думають, що вони будуть на користь Партії регіонів.  Разом з тим третина опитаних вважає, що до фальсифікацій будуть вдаватися усі політичні сили.

75% опитаних мешканців області негативно ставляться до того, що партія Батьківщина може бути не допущена владою до виборів у Львівську обласну раду. Негативні оцінки щодо такого можливого рішення значно переважають позитивні серед виборців усіх політичних сил, крім Партії регіонів, більш як третина яких таке рішення підтримує.

Рейтинги

У президентському рейтингу продовжує лідирувати Ю.Тимошенко – з червня її рейтинг майже не змінився і становить 24,7% серед усіх опитаних. Рейтинги О.Тягнибока (12,2%) та А.Яценюка (11,6%), В.Ющенка (6,3%), С.Тігіпка (6,2%), В.Януковича (4,4%), А.Гриценка (3,7%) майже не змінились і коливаються в межах статистичної похибки. Інших кандидатів підтримують 8% респондентів, не підтримують жодного – 8,7%, не братимуть участі, або не визначились – 14,5%.

На парламентських виборах зберігаються ці ж тенденції – лідерам в області є Батьківщина (підтримують 22,4% серед усіх опитаних), Свобода (14,9%), Фронт змін (8,3%), Наша Україна (5,9%), Сильна Україна (4,8%),  Партія регіонів (4%), ПОРА (2,7%), Громадянська позиція А.Гриценка (1,8%), УДАР В.Кличка (1,5%), За Україну! В.Кириленка (1,5%). Інші партії підтримують 3,6% респондентів, не підтримують жодної – 7,4%, не братимуть участі, або не визначились – 21,2%.

На місцевих виборах до обласної ради ситуація виглядає дещо іншою. Лідери зберігають позиції – Батьківщину підтримують 21,4% респондентів, Свободу – 18,6%, з тією різницею, що на місцевих виборах Батьківщину підтримують менше, ніж на парламентських, а Свободу – навпаки значно більше.  Далі у рейтингу Фронт змін (7,7%), Наша Україна (5,6%), Сильна Україна (4,5%), Партія регіонів (3,9%), ПОРА (3%), Громадянська позиція (2%), УДАР (1,3%), За Україну! (1,3%). Решту партій підтримують 4,5% респондентів,   не підтримують жодної – 6,8%, не братимуть участі, або не визначились – 18,6%.

Довіра

Найбільше довіряють в області О.Тягнибоку (47%) та Ю.Тимошенко (46%). Далі йдуть А.Яценюк (40%), С.Тігіпко (29%), А.Гриценко (27%), В.Ющенко (27%) та В.Кириленко (26%). Ю.Костенку довіряють 16% опитаних і замикають список представники чинної влади – М.Азаров (10%), В.Янукович (9%) та В.Литвин (8%).

Порівняно з червнем зміцнила свої позиції Ю.Тимошенко – Індекс довіри якої покращився на 6 пунктів. Також зріс Індекс довіри В.Ющенка – на 3 пункти. Проте наразі це не позначилось на їхніх рейтингах. Решта політиків погіршили Індекси: О.Тягнибок – на 2 пункти, В.Кириленко – на 8 пунктів, А.Гриценко – на 9 пунктів, А.Яценюк – на 11 пунктів, Ю.Костенко – на 12 пунктів. В.Янукович погіршив Індекс на 10 пунктів, В.Литвин – лідер недовіри – на 8 пунктів.  

Задоволеність владою, проблеми

Загалом задоволені діяльність Голови обласної ради 21% опитаних мешканців області, не задоволені 40%, не визначились з оцінками 37%.

Діяльністю Голови обласної державної адміністрації задоволені 18% опитаних мешканців області, не задоволені 41%, не визначились з оцінками 40%.

Порівняно з червнем позитивні оцінки незначно, але виросли як відносно діяльності М.Сеника, так і В.Горбаля.

Разом з тим з червня зросла підтримка рішення про відставку Голови обласної державної адміністрації з 32% до 41%. Зросла також і не підтримка рішення з 19% до 24%.  Все це відбулось за рахунок зменшення числа респондентів, які не могли дати оцінку, з 49% до 35%.

У вересні громаду турбують майже ті ж самі проблеми, що і у червні.  Водночас за окремими позиціями ставлення змінилось. Зокрема, помітно зросла стурбованість проблемою безробіття – з 34 до 50%, корупції – з 44 до 48%, зростання цін – з 25 до 35%, а також комунальних тарифів – з 18 до 24%.

Оцінки резонансних суспільно-політичних подій та дій влади

94% опитаних мешканців області негативно ставляться до того, що уряд на вимогу Міжнародного Валютного Фонду підвищив тарифи на газ для населення. При цьому, дві третини опитаних вважають, що згоду з МВФ на підвищення тарифів було досягнуто вже за уряду Азарова, 14% - ще за уряду Тимошенко.

Також 90% опитаних мешканців області негативно ставляться до того, що уряд на вимогу Міжнародного Валютного Фонду прийняв рішення про поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. При цьому, 76% опитаних вважають, що згоду з МВФ  досягнуто вже за уряду Азарова, 6% - ще за уряду Тимошенко.

Ідею скасувати зміни до Конституції, які були прийняті у 2004 році і діяли протягом останніх  5 років підтримують 12% опитаних, не підтримують – дві третини, для 13% байдуже, 10% - не визначились з цього питання.

Аудиторія дослідження: населення Львівської області віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів (у т.ч. Львів – 400 респондентів). Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,4%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 10-20 вересня 2010 р.

Інші дослідження: