Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения жителей Винницы: август 2010

Електоральні настрої населення міста Вінниця: серпень 2010

Дата публікації: 09.09.2010 Роздрукувати Повна версія

Лідерами симпатій у президентському рейтингу є В.Янукович (20% серед усіх опитаних), Ю.Тимошенко (18%) та С.Тігіпко (12%).  Далі йдуть А.Яценюк (5%), приблизно по 2% мають П.Симоненко, А.Гриценко та О.Тягнибок. Підтримка В.Ющенка менше 1%.

Разом з тим майже кожен шостий мешканець Вінниці не має намірів підтримувати жодного кандидата, кожен десятий – не визначився.

Ситуація на партійному рівні (вибори до Верховної Ради) практично повторює цю конфігурацію з тією різницею, що ПР (20%), Батьківщина (17%) та Фронт змін (5%) мають підтримку на рівні підтримки своїх лідерів, Сильна Україна (7%) – нижчу, а ВО Свобода (3%) та СПУ (3%) – вищу.

На місцевих виборах  ситуація трохи інша.

Одразу варто наголосити, що дослідження проводилось в умовах на той момент чинної редакції закону про місцеві вибори і окремі партії були виключені із списку голосування на виборах до міської ради.

Електорат Партії регіонів на місцевих виборах мобілізований гірше, ніж на парламентських, а прихильники партії Батьківщини – навпаки. Відповідно серед респондентів, які мають намір взяти участь у місцевих виборах лідером є вже Батьківщина, додають також СПУ, ВО Свобода та Наша Україна.

Отже на виборах до Вінницької міської ради лідерами є Батьківщина (24%) та Партія регіонів (22%). Далі СПУ (5%), ВО Свобода (5%), Наша Україна (3%), КПУ (3%).

Не підтримують жодну партію 10%, не визначились – 20%, серед низ, зокрема більшість прихильників Сильної України та Фронту змін. Ці партії не були включені до списку, а їх рейтинг на парламентських виборах становить 7% і 5% відповідно.

Загалом 41% опитаних мешканців міста заявили, що абсолютно точно братимуть участь у місцевих виборах 31 жовтня, 29% - оцінили вірогідність своєю участі як високу.

Дії місцевої влади в цілому визнані респондентами як ефективні в таких сферах як: транспортне обслуговування (індекс ефективності – різниця між позитивними і негативними значеннями – становить +64), прибирання і вивезення сміття (+58), утримання в належному стані доріг  і тротуарів (+52), благоустрій і озеленення (+51%).

Відносно ефективні: водопостачання і водовідведення (+30), розвиток культури і духовності (+12), теплопостачання (+9), будівництво дитячих і спортивних майданчиків (+3).

Малоефективні: освіта (-11) і допомога малозабезпеченим (-36).  Неефективні: медичне обслуговування мешканців міста (-49), боротьба з корупцією (-63), створення нових робочих місць (-65), тарифна політика у сфері ЖКГ (-71).

Аудиторія дослідження: населення міста Вінниця віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження:для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,4%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 21-31 серпня 2010 р.

Інші дослідження: