Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения в Днепре: июль 2018

Суспільно-політичні настрої в Дніпрі: липень 2018

Дата публікації: 09.08.2018 Роздрукувати Повна версія

•    Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» серед мешканців Дніпра, у президентському рейтингу лідирує Ю.Тимошенко: її готові підтримати 19,0% тих, хто має намір голосувати. За В.Зеленського мають намір віддати голоси  13,5%, Ю.Бойка - 13,4%, А.Гриценка – 8,3%, В.Рабіновича – 7,9%, П.Порошенка – 7,0%, О.Ляшка – 5,9%, С.Вакарчука – 3,9%. Рейтинг інших кандидатів – менше 2%. Не визначилися із вибором – 12,0%.

•    Лідером т.зв. «другого вибору» є В.Зеленський – його могли б підтримати 12,7% тих, хто не знайшов би у списку кандидатів свого основного фаворита. Близько 8% респондентів за таких умов могли б віддати голоси за С.Вакарчука, Ю.Тимошенко, та О.Ляшка, 6,8% - за А.Гриценка, 6,2% – В.Рабіновича, 5,8% - Ю.Бойка, 3,1% - А.Садового, 2,7% - П.Порошенка.

•    Лідером антирейтингу є П.Порошенко: майже половина (48%) опитаних мешканців Дніпра не проголосували б за нього за жодних умов. Антирейтинг А.Яценюка складає 28,6%, Н.Савченко – 21,9%, Ю.Тимошенко – 19,1%, О.Тягнибока – 16,7%, О.Ляшка – 16,2%, Ю.Бойка – 14,6%, В.Рабіновича – 13,6%.

•    На думку близько 16% опитаних наступним президентом України стане Ю.Тимошенко. 7,2% вважають, що наступним президентом стане П.Порошенко, 6,1% - В.Зеленський, 5,5% - Ю.Бойко, 3,6% - О.Ляшко, 2,5% - А.Гриценко, по 2% - В.Рабінович та С.Вакарчук.

•    Для абсолютної більшості опитаних (83%) важливо, щоб майбутній президент активно відстоював інтереси їхнього міста.

•    Третина опитаних найкращим президентом України вважає Л.Кучму, 13% - Л.Кравчука, кожен десятий – В.Януковича, по 5% - В.Ющенка та П.Порошенка. 28% не виявили бажання обрати жодного з них.

•    Партійний рейтинг очолює Батьківщина: цю політичну силу готові підтримати близько 20% тих, хто має намір голосувати. Партія «Слуга народу» В.Зеленського має підтримку у 14,6%, Опозиційний блок – 13,9%, партія «За життя» - 8,2%, Громадянська позиція А.Гриценка – 7,8%, БПП Солідарність – 6,7%, Радикальна партія та УКРОП – по 5,9 та 5,6%. Рейтинг інших партій – менше 2%. Тих, хто не визначився – 8,8%.

•    Переважна більшість опитаних мешканців міста вважає, що кандидатів, які під час виборчих кампаній роздають незаконну матеріальну допомогу виборцям, необхідно суворо карати (59%), тоді як третина схильні вважати, що такий вид агітації слід дозволити, майже кожен десятий – не визначився. 

•    70% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, кожен п’ятий висловлює протилежну думку, 9% – вагаються з оцінками у цьому питанні. Відносно менше песимізму висловлюють щодо оцінки місцевих справ. Неправильним рух у власному місті вважають 42% дніпрян, майже стільки ж думають навпаки, 18% - вагаються.

•    Роботою мера Дніпра Б.Філатова задоволені 65% опитаних, не задоволені  – 32%. Діяльність губернатора області В.Резніченка позитивно оцінюють 49%, негативно – 35%. Натомість ставлення до діяльності міської ради Дніпра суперечливе: не задоволені її роботою 46% опитаних, тоді як задоволені – 43%.

•    Переважна більшість опитаних (понад 70%) не задоволені роботою комунальних служб та медичних установ міста, більше половини висловлюють негатив щодо місцевих учбових закладів.

•    Серед проблем міста, які найбільше турбують респондентів, абсолютна більшість опитаних (близько 80%) визначила вартість комунальних послуг. По 42-43% стурбовані поганим станом доріг та вартістю проїзду в транспорті, ще 35% - питаннями наркоманії та алкоголізму, по 31% - ростом злочинності та низьким професійним рівнем медиків. Понад чверть опитаних занепокоєна поганим станом тротуарів та пішохідних доріжок, кожен п’ятий – поганим освітленням вулиць та якістю послуг громадського транспорту.

•    Третина опитаних мешканців Дніпра підтримують вступ України до НАТО, тоді як половина – виступає проти цієї ідеї. Ще 16% - не голосуватимуть або не визначилися зі своїм ставленням. В питанні вступу до Європейського Союзу, 45% респондентів схильні підтримати цю ідею, тоді як понад третина – проти, ще 18% - не голосуватимуть або не визначилися. Чим молодший вік респондентів, тим більше вони підтримують ідеї європейської та євроатлантичної інтеграції. Підтримка зазначених союзів також найвища серед виборців партій Громадянська позиція та БПП Солідарність.

•    В питанні вибору вектору інтеграції, більшість опитаних (39%) вважає, що Україні краще зберегти рівновіддаленість від ЄС та Росії, не вступаючи в жодні союзи, дещо менша кількість (34%) виступають за членство в ЄС, 16% - в Митному Союзі, кожен десятий – не визначився на цей рахунок.

•    В контексті мовного питання, майже половина мешканців Дніпра вважає, що українська мова має бути єдиною державною мовою, а російська – вільно використовуватися в усіх сферах життя. На думку 29% російська мова має стати державною на всій території України на рівні з українською. Кожен п’ятий вважає, що українська має бути державною, але з одночасним наданням російській офіційного статусу в окремих регіонах.

•    46% опитаних мешканців Дніпра не шкодують про розпад Радянського Союзу в 1991 році, майже стільки ж (44%) – все ж ностальгують за радянськими часами, кожен п’ятий – не зміг відповісти.

•    Серед варіантів вирішення проблеми на Донбасі, найбільшу підтримку отримали такі сценарії як припинення військових дій і визнання територій тимчасово окупованими, заморожування конфлікту (35%) та надання цим територіям самостійності, федеративного статусу краю, але в складі України (33%). Варіант продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі обрав кожен десятий респондент, ще 7% - підтримують відділення цих територій від України, 14% - не визначилися.

•    Дві третини опитаних мешканців Дніпра вважають Росію країною-агресором по відношенню до України, чверть – мають протилежну думку, 8% - вагаються із відповіддю.

•    Половина опитаних вважає, що Україна повинна обмежити (частково чи суттєво) або ж повністю припинити економічні відносини з Росією. В той же час, чверть респондентів виступають за те, аби не скорочувати ці відносини, ще 14% - взагалі виступають за їх суттєве розширення, кожен десятий – не визначився. Збереження або розширення економічних зв’язків з Росією найбільше схильні підтримувати виборці партій Опозиційний блок та За життя, а також респонденти старшого віку.


Аудиторія: населення м. Дніпро від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,1%. Терміни проведення: 29 червня – 10 липня 2018 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: