Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения в Тернополе

Суспільно-політичні настрої у Тернополі

Дата публікації: 26.07.2016 Роздрукувати Повна версія

За даними дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у місті Тернополі, 74% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, лише 11% вважають, що у правильному, ще 15% - вагаються - 31%. Навіть у середовищі БПП більше тих, хто вважає, що стан справ у країні йде у неправильному напрямку. Найбільше песимістів серед радикалів та свободівців. 

54% вважають, що стан справ у Тернополі йде у правильному напрямку, 22% - у неправильному, 24% - вагаються з оцінкою. 2/3 прихильників Свободи, Громадянської позиції, Батьківщини, та БПП вважають, що справи у місті рухають добре. У середовищі симпатиків Самопомочі та Радикальної партії таких половина.

37% вважають, що стан справ у області йде у правильному напрямку, 31% - у неправильному, 32% - вагаються з оцінкою. Найбільше тих, хто вважає, що стан справ добрий серед симпатиків БПП та Свободи, найменше – серед прихильників Радикальної партії.
 
Понад 80% опитаних задоволені роботою міського голови Тернополя С.Надала. Не задоволені – 14%. Роботою Голови ОДА С.Барни задоволені 38%, не задоволені - 35%. Водночас 27% не змогли ніяк оцінити його діяльність. Діяльністю Голови Тернопільської обласної ради В.Овчарука задоволені 19%, не задоволені - 27%. Нічого не змогли сказати про нього 55%. 
 
У динаміці у порівнянні з жовтнем 2015 року ситуація наступна. Задоволеність роботою С.Надала зросла на 11 в.п., Голови ОДА С.Барни – на 8%. Натомість на 9 в.п. знизився рівень позитивної оцінки роботи голови облради В.Овчарука, натомість майже втричі зросла кількість «невизначених», вочевидь, виборці мало поінформовані про діяльність голови облради і не готові оцінювати.
Найбільше задоволених діяльністю губернатора серед симпатиків БПП (66%), найменше – серед прихильників Самопомочі та Громадянської позиції (третина). 
Діяльністю В.Овчарука також найбільше задоволені симпатики БПП (34%). Найменше тих, хто задоволений знову ж таки серед прихильників Самопомочі та Громадянської позиції (16-17%). 
С.Надалом задоволена абсолютна більшість опитаних, не зважаючи на партійні вподобання.
 
Лідером рейтингу довіри серед національних політиків у Тернополі є Надія Савченко. Їй довіряють 57% респондентів, не довіряють - 36%. Це єдиний політик, показник довіри до якого перевищує показник  недовіри. 
О.Тягнибоку довіряють 44% опитаних, не довіряють – 51%, А.Садовому довіряють - 35%, не довіряють - 57%, М.Саакашвілі – 34% та 58% відповідно, А.Гриценку – 34% та 54%, Ю.Тимошенко – 30% та 66%, О.Ляшку 29% та 66%, А.Парубію – 26% та 67%, П.Порошенку – 20% та 77%, В.Гройсману – 17% та 77%. А.Яценюк лідер рейтингу недовіри серед тернополян.
 
У порівнянні з жовтнем 2015 року зросли показники довіри у О.Тягнибока (+15 в.п.), Ю.Тимошенко (+13 в.п.), О.Ляшка (+5 в.п.) та Ю.Бойка (+4 в.п.). Натомість впав показник довіри до А.Гриценка (-9 в.п.), А.Яценюка (-10 в.п.) та П.Порошенка (-14 в.п.) Показник довіри до А.Садового у порівнянні з минулим опитуванням залишився без змін.
 
Лідером президентського рейтингу у Тернополі є Ю.Тимошенко. За неї готові проголосувати 17% опитаних, які мають намір взяти участь у виборах. А.Гриценка підтримують 15%, О.Тягнибока – 11%, О.Ляшка - 8%, П.Порошенка – 7%, А.Садового – 6%, Д.Яроша – 5%, А.Яценюка – 2%. 12% готові проголосувати за «іншого» кандидата. Не визначилися із вибором 18%. Однозначну готовність взяти участь у виборах висловили 45% опитаних. 
 
Лідером партійного рейтингу у Тернополі є ВО Свобода. За неї готові віддати свої голоси 18% опитаних, які мають намір взяти участь у виборах. 16% готові підтримати Батьківщину, 10% - Самопоміч, по 8% - БПП, Громадянську позицію та Радикальну партію. Рейтинги інших партій – менше 3%. Вагаються із вибором – 12%. Однозначно готові проголосувати на виборах – 40% опитаних. 
Лідерами на виборах по мажоритарному округу міста Тернополя є С.Барна та В.Стаюра. За кожного з них готові проголосувати по 12% опитаних, які мають намір взяти участь у виборах. За В.Деревляного – 7%, П.Ландяка – 6%, В.Бліхара – 6%, Т.Пастуха – 5%, Р.Заставного, В.Лила, М.Ратушняка – по 4%. 9% респондентів підтримали б іншого кандидата, аніж представлені у списку. Не готові зробити вибір – майже 30% опитаних. 
 
Однозначним лідером на виборах міського голови є діючий мер Тернополя С.Надал. За нього готові віддати свої голоси 67% опитаних, які б взяли участь у голосуванні. Рейтинг інших можливих кандидатів нижче 4%. Вагаються з відповіддю 7% опитаних. Взяли б однозначно участь у виборах міського голови та міської ради майже 50% опитаних.
 
На виборах до міської ради лідером є ВО Свобода із рейтингом серед тих, хто готовий взяти участь у голосуванні, - 26%. За Батьківщину готові проголосувати 13%, Самопоміч – 7%, Радикальну партію - 7%, БПП – 5%, Рух за очищення – 4%. Рейтинг інших партій – менше 3%. Не визначилися зі своїм вибором – 16% опитаних. Взяли б однозначно участь у виборах міського голови та міської ради майже 50% опитаних.
 
Найвищий рівень позитивного ставлення серед усіх місцевих політиків до С.Надала. Його позитивно сприймають 70% опитаних, негативно 11%. Позитивний баланс оцінок мають також С.Барна, М.Головко та І.Гуда, щоправда більш як 40% мешканців Тернополя не знають останніх двох згаданих політиків.
 
Найгіршим є ставлення мешканців Тернополя до Р.Заставного та О.Муца - 45 та 48% відповідно негативно ставляться до цих двох політиків.
 
Аудиторія: мешканці Тернополя від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 450 респондентів.Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 5%. Терміни проведення дослідження: :  1-15 липня 2016 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: