Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения жителей Черниговской области

Суспільно-політичні настрої мешканців Чернігівської області

Дата публікації: 22.07.2020 Роздрукувати Повна версія

•    Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 8-20 липня 2020 року серед мешканців Чернігівської області, продемонстрували, що респонденти краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в області, чи країні. Так, лише 16% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 65% – протилежної думки. 30% оцінюють стан справ у області як правильний, 46% – як неправильний. Натомість 44% мешканців області вважають, що справи у їхніх населених пунктах йдуть правильно, 43% – протилежної думки. Молодші та більш заможні респонденти частіше дають оптимістичну оцінку на всіх рівнях.

•    Військовий конфлікт на Сході країни (57%) та відсутність роботи, безробіття (44%) очолюють рейтинг проблем загальнодержавного значення серед опитаних. Попри це, респондентів на загальнодержавному рівні хвилюють низький рівень зарплат та пенсій (31%),  неможливість отримати якісне медичне обслуговування (25%), епідемія коронавірусу (22%), хабарництво і корупція у владі (18%). Особисто для себе опитані вважають найбільшою проблемою низький рівень зарплат та пенсій (41%). Війна на Сході особисто турбує 35%, відсутність роботи – 31%, підвищення тарифів на комунальні послуги – 19%, епідемія коронавірусу – 15%, хабарництво і корупція у владі – 15%, підвищення цін на основні товари – 13%.

•    Серед регіональних проблем мешканці округу найбільше хвилюються проблеми з працевлаштуванням (50%) та неякісним медичним обслуговуванням (44%). Бідність турбує 33%, занепад промисловості – 31%, вимирання сіл – 28%, занепад сільського господарства – 25%, поганий стан доріг – 24%, розкрадання земель – 22%, наркоманія, алкоголізм – 20%.

•    Роботою міських та сільських місцевих голів задоволені дві третини опитаних, не задоволені –  третина. Більше 60% не змогли оцінити роботу голів Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівської обласної ради. 13-18% опитаних висловила задоволеність їхньою діяльністю, 18-20% – не задоволені.

•    32% опитаних задоволені діяльністю Президента Зеленського, 49% – не задоволені. Діяльністю Прем’єр-міністра Д.Шмигаля не задоволені – 48%, задоволені – 10%, не змогли оцінити – 42%. Роботою Верховної Ради не задоволені – 76%, задоволені – лише 8%.

•    Серед місцевих політиків найкраще ставлення до міського голови Чернігова В.Атрошенка (48% – позитивне, 18% – нейтральне, 4% – негативне, 30% – його не знають). До В.Дубіля  позитивно ставляться 16%, нейтрально – 17%, негативно – 10%, не знають його – 57%. До В.Куліча  позитивно ставляться 10%, нейтрально – 14%, негативно – 8%, не знають його – 68%. Інших політиків не знають більше 70% опитаних.

•    У рейтингу політичних сил на виборах до обласної ради лідером є партія «Слуга народу», за яку готові проголосувати 21,0% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори. Партію «Рідний дім» підтримують 18,7%, партію «Батьківщина» – 16,5%, Радикальну партію – 12,9%, партію «Європейська солідарність» – 6,3%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 6,2%, партію «Наш край» – 4,4%,  партію «Сила і честь» – 3,1%. Рейтинг інших політичних сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 20%.

•    У рейтингу політичних сил на виборах до Чернігівської міської ради лідером є партія «Рідний дім», яку готові підтримати 46,6% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори. Партію «Слуга народу» підтримують 9,9%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 9,8%, партію «Батьківщина» – 8,2%, партію «Європейська солідарність» – 5,8%, Радикальну партію – 5,5%. Рейтинг інших політичних сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 17%.

•    Серед кандидатів на міського голову Чернігова однозначним лідером є Владислав Атрошенко, якого підтримують 88% тих, хто визначився і взяв би участь голосуванні. Рейтинг інших кандидатів значно нижчий. Так, В.Антошина підтримали б 2,0% опитаних, Ю.Власенка – 1,9%, О.Семінського – 1,6%, А.Полякова та О.Соколова – по 1,0%. Тих, хто не визначився, – близько 10%.


Аудиторія: мешканці Чернігівської області від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 8-20 липня 2020 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: