Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Отношение киевлян к акциям  18 мая

Ставлення киян до акцій 18 травня

Дата публікації: 03.06.2013 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг»,  політична акція опозиції «Україно, вставай», що відбулася 18 травня у столиці, знайшла більшу підтримку серед киян, ніж акція за підтримки Партії регіонів «В Європу без фашистів».

Так, третина опитаних киян позитивно оцінили політичну акцію опозиції, чверть – нейтрально, водночас  кожен п’ятий – негативно. Стільки ж нічого не знали про проведену акцію.

У свою чергу кожен десятий опитаний позитивно оцінив політичну акцію Партії регіонів, кожен п’ятий – нейтрально, водночас понад 40% оцінили її негативно. Чверть нічого не знали про проведену акцію.

Найбільш позитивно оцінили акцію «Україно, вставай» прихильники Свободи (57%). Нагадаємо, що в травні найбільш відчутно зросли рейтинги саме Свободи. В свою чергу, прихильники УДАРу менш позитивно (36%) оцінили акцію опозиції, ніж Батьківщини (49%). 40% прихильників КПУ та Партії регіонів оцінили акцію опозиції негативно.

Акцію «В Європу без фашистів» відносно позитивно оцінили лише прихильники Партії регіонів  (51%). Найбільш негативно поставилися до акції прихильники Свободи і Батьківщини (70%).

Цікаво, що найбільш поінформованими про  акції 18 травня виявилися старші люди, водночас третина молоді нічого не знала про акцію опозиції, а понад 40% – про акцію Партії регіонів. Найбільшу підтримку акції отримали також переважно серед старших людей.

Ще один важливий момент – чоловіки значно більше підтримують акцію опозиції (40%), ніж жінки (26%), а акцію Партії регіонів оцінюють більше негативно (50%), ніж жінки (40%). Нагадаємо, що в травні у структурі прихильників Свободи зросла кількість чоловіків, а в УДАРу – зменшилася.

Більшість опитаних впевнені у тому, що учасники акцій отримували винагороду за свою участь. Особливо це стосується акції «В Європу без фашистів». Так, 51% опитаних вважають, що всі учасники акції Партії регіонів отримували винагороду, ще 17% вважають, що винагороду отримували лише деякі. Лише 7% вважають, що учасники акції не отримували жодної винагороди.

Разом з тим, 35% опитаних вважають, що всі учасники акції опозиції отримували винагороду, ще 21% вважають, що винагороду отримували лише деякі. Лише 16% вважають, що учасники акції не отримували жодної винагороди.

Є тенденція: чим молодші респонденти, тим більше вони вказують на «проплаченість» акцій, не виключено, що це одна з основних причин низької підтримки акцій серед молоді.

38% опитаних вважають, що більше киян було на акції опозиції, 8% – на акції Партії регіонів. Водночас 7% вважають, що на обох акціях були переважно не кияни, а 9% – переважно кияни. При цьому більшість (38%) не змогли відповісти на дане питання.

Аудиторія дослідження: населення Києва віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1002 респондентів. Метод дослідження: телефонне опитування, вибірка репрезентативна за віком, статтю та районами Києва. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3,1%, для значень близьких до 30% - не більше 2,8%, для значень близьких до 10% - не більше 2%. Терміни проведення дослідження: 20-26 травня 2013 р.

Інші дослідження: