Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Отношение жителей Днепропетровской области к внешнеполитическим, земельным и другим вопросам

Ставлення жителів Дніпропетровської області до зовнішньополітичних, земельних та інших питань

Дата публікації: 14.12.2012 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного в грудні 2012 року, 45% мешканців Дніпропетровської області, вважають, що Україна повинна в своєму розвитку орієнтуватися на співробітництво з Росією і входження в Митний Союз і ЄЕП з Росією, Білоруссю, Казахстаном та іншими країнами. При цьому 28% опитаних вважають, що Україна у своєму розвитку повинна орієнтуватися на вступ до Європейського союзу, а 19% жителів області виступають за збереження повної незалежності у прийнятті політичних та економічних рішень, без входження ні в ЄС, ні в ЄЕП. Ще 8% - не визначились щодо цього питання.

У питанні вибору між підписанням договору про асоціацію і подальшим вступом до Європейського Союзу або ж повноправною участю в Митному Союзі та Єдиному Економічному Просторі з Росією, Білоруссю і Казахстаном, 57% жителів Дніпропетровської області вибирають Митний Союз і ЄЕП, а 31% віддають перевагу договору про асоціацію і подальшому вступу до ЄС. 12% - не визначилися.

70% опитаних хотіли б, що б Україна і Росія були незалежними, але дружніми державами, з відкритими кордонами, без віз і митниць. 13% вважають, що відносини України і Росії повинні бути такими ж, як з іншими державами, із закритими кордонами, візами, митницями. При цьому 13% респондентів вважають, що Україна і Росія повинні об'єднатися в одну державу. Ще 5% - не визначилися.

Жителі області більш оптимістично оцінюють перспективи продажу продукції української промисловості та сільського господарства, у разі якщо Україна стане повноправним членом Митного Союзу та ЄЕП (50%), ніж у при вступі нашої країни до ЄС (28%). При цьому 23% - не знають як краще.

Трохи інакше опитані оцінили можливості українських громадян знайти хорошу роботу - 44% опитаних вважають, що з працевлаштуванням буде краще, за умови вступу України до ЄЕП і 32% - за умови, що Україна вступить до ЄС. 24% - не визначились з цього питання.

60% опитаних в тій чи іншій мірі згодні, що Україні потрібно ввести можливість подвійного громадянства з іншими країнами, 23% - не підтримують цю ідею. 10% - наскільки згодні, настільки й не згодні з цією ідеєю, а 7% - не визначилися.

Якби подвійне громадянство в Україні було дозволено, то 30% жителів Дніпропетровщини хотіли б при збереженні українського отримати ще й російське громадянство. 10% - громадянство Німеччини, 5% - США, 3% - Канади, по 2% - Італії, Ізраїлю та Польщі. При цьому третина опитаних жителів області не хотіли б отримати друге громадянство (30%).

83% опитаних знають, що влада готується провести земельну реформу, в результаті якої буде дозволено вільно продавати і купувати землю. При цьому 70% мешканців Дніпропетровської області в тій чи іншій мірі негативно ставляться до цієї реформи, і лише 20% - позитивно. 10% - не визначилися.

Більшість опитаних (61%) підтримують тільки довгострокову оренду земель сільськогосподарського призначення. Чверть (25%) - могли б дозволити вільну купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, але тільки громадянам України і менше 3% - іноземцям. 11% - не визначилися з цього питання.

72% опитаних в області підтримують ідею значну частину важливих питань, як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні, вирішувати за допомогою референдумів, 17% - не підтримують цю пропозицію. 11% - не визначилися.

Більшість опитаних жителів Дніпропетровської області згодні з тим, що у громадян повинна бути можливість за допомогою місцевого референдуму відправляти у відставку мера і призначати нові вибори (74%), відправляти у відставку голову обласної адміністрації або голову райадміністрації (71%), сільського голову (71%), розпускати обласні, міські, районні, селищні, сільські ради і призначати вибори (67%).

Також більшість респондентів згодні з тим, що у громадян України повинна бути можливість за допомогою всенародного референдуму розпускати Верховну Раду (72%), відправляти у відставку Уряд (68%), Президента (67%), вирішувати питання про вступ України в військові, політичні або економічні союзи (70%), приймати Конституцію та вносити до неї зміни (65%).

 

 

 

Аудиторія дослідження: населення Дніпропетровської області у віці від 18 років і старше

Вибіркова сукупність: 1200 респондентів

Тип вибірки: квотна (тип поселення, стать, вік)

Територія дослідження: охоплені всі адміністративні райони Дніпропетровської області: 22 райони, 11 міст обласного підпорядкування та обласний центр (всього - 34 населених пункти)

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face).Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,5%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%.Терміни проведення дослідження: 30 листопада - 10 грудня 2012
 

Інші дослідження: