Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Отношение жителей Николаевской области к внешнеполитическим, земельным и другим вопросам

Ставлення жителів Миколаївської області до зовнішньополітичних, земельних та інших питань

Дата публікації: 29.01.2013 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного в грудні 2012 року, 50% жителів Миколаївської області обираючи між підписанням договору про асоціацію і подальшим вступом до Європейського Союзу або ж повноправною участю в Митному Союзі та Єдиному Економічному Просторі з Росією, Білоруссю і Казахстаном, вибирають Митний Союз і ЄЕП, а 34% віддають перевагу договору про асоціацію і подальшому вступу до ЄС. 16% - не визначилися.

54% опитаних хотіли б, що б Україна і Росія були незалежними, але дружніми державами, з відкритими кордонами, без віз і митниць. 34% вважають, що відносини України і Росії повинні бути такими ж, як з іншими державами, із закритими кордонами, візами, митницями. При цьому 7% респондентів вважають, що Україна і Росія повинні об'єднатися в одну державу. Ще 5% - не визначилися.

Жителі області більш оптимістично оцінюють перспективи продажу продукції української промисловості та сільського господарства, у разі якщо Україна стане повноправним членом Митного Союзу та ЄЕП (51%), ніж у при вступі нашої країни до ЄС (29%). При цьому 21% - не знають як краще.

Трохи інакше опитані оцінили можливості українських громадян знайти хорошу роботу - 46% опитаних вважають, що з працевлаштуванням буде краще, за умови вступу України до ЄЕП і 30% - за умови, що Україна вступить до ЄС. 24% - не визначились з цього питання.

53% опитаних в тій чи іншій мірі згодні, що Україні потрібно ввести можливість подвійного громадянства з іншими країнами, 28% - не підтримують цю ідею. 13% - наскільки згодні, настільки й не згодні з цією ідеєю, а 7% - не визначилися.

Якби подвійне громадянство в Україні було дозволено, то 28% жителів Миколаївщини хотіли б при збереженні українського отримати ще й російське громадянство. 7% - громадянство Німеччини, 3% - США, 3% - Італії, по 2% - Канади. При цьому більше третини опитаних жителів області не хотіли б отримати друге громадянство (36%).

82% опитаних знають, що влада готується провести земельну реформу, в результаті якої буде дозволено вільно продавати і купувати землю. При цьому 81% мешканців Миколаївської області в тій чи іншій мірі негативно ставляться до цієї реформи, і лише 7% - позитивно. 11% - не визначилися.

Більшість опитаних (68%) підтримують тільки довгострокову оренду земель сільськогосподарського призначення. Кожен десятий (10%) - могли б дозволити вільну купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, але тільки громадянам України і тільки 1% - іноземцям. Кожен п’ятий (21%) - не визначилися з цього питання.

63% опитаних в області підтримують ідею значну частину важливих питань, як на місцевому, так і на всеукраїнському рівні, вирішувати за допомогою референдумів, 26% - не підтримують цю пропозицію. 11% - не визначилися.

Більшість опитаних жителів Миколаївської області згодні з тим, що у громадян повинна бути можливість за допомогою місцевого референдуму відправляти у відставку голову обласної адміністрації або голову райадміністрації (66%), відправляти у відставку мера і призначати нові вибори (66%), розпускати обласні, міські, районні, селищні, сільські ради і призначати вибори (61%), відправляти у відставку сільського голову (60%).

Також більшість респондентів згодні з тим, що у громадян України повинна бути можливість за допомогою всенародного референдуму вирішувати питання про вступ України в військові, політичні або економічні союзи (69%), розпускати Верховну Раду (761%), приймати Конституцію та вносити до неї зміни (60%), відправляти у відставку Уряд (60%), Президента (56%).


Аудиторія дослідження: населення Миколаївської області у віці від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Тип вибірки: квотна (тип поселення, стать, вік). Територія дослідження: охоплені всі адміністративні райони Миколаївської області: 19 районів, 4 міста обласного підпорядкування та обласний центр (всього - 36 населених пунктів). Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,5%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 30 листопада - 11 грудня 2012

Інші дослідження: