Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Социально-политические настроения населения города Львова:  декабрь 2010

Суспільно-політичні настрої населення міста Львова: грудень 2010

Дата публікації: 29.12.2010 Роздрукувати Повна версія

Якби вибори Верховної Ради України відбувались наприкінці грудня найбільше голосів у Львові отримали б Свобода (28,8% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), Батьківщина (16,6%) та Фронт змін (12%).

Порівняно з листопадом дещо виросли рейтинги Свободи (з 27 до 28,8%) і Батьківщини (з 13,9 до 16,6%). Фронту змін – зменшились (з 13,2 до 12%).

Далі у рейтингу Партія регіонів (7,2%), Наша Україна (5,5%), Сильна Україна (3,2%), УДАР В.Кличка (3,1%), Громадянська позиція (2,2%) та Європейська партія (2,1%). Решту партій підтримують близько 6% виборців, не підтримують жодної – 5,8%, не визначились з вибором 7,5%.

40% опитаних мешканців міста вважають, що вибори до Верховної Ради повинні відбутися у березні 2011 року, 22% - у жовтні 2012 року, решта – не визначились.

За вибори у 2011 році найбільше виступають прибічники Фронту змін, Свободи  і Батьківщини, за  вибори у 2012 році – Партії регіонів, Сильної України та Нашої України.

У президентському рейтингу ситуація дещо інша. Лідерство тут ділять О.Тягнибок (19,5%) і Ю.Тимошенко (19,2%).  Не набагато відстає від них А.Яценюк (15,2%).

Порівняно з попереднім місяцем покращились позиції  О.Тягнибока (з 18,2 до 19,5%) та Ю.Тимошенко (з 16,5 до 19,2%). Погіршились А.Яценюка (з 17 до 15,2%).

Далі у рейтингу В.Янукович (7,4%), В.Ющенко (6,8%), В.Кличко (4%), С.Тігіпко (3,4%) та А.Гриценко (3,4%). Інших кандидатів підтримують близько 4% виборців, не підтримують жодного – 6,8%, не визначились з вибором 10%.

Серед місцевих політиків найбільше довіряють у Львові А.Садовому (58%) та О.Тягнибоку (54%).  Обидва політики мають позитивний (+26) Індекс довіри.

П.Писарчуку довіряє майже чверть мешканців міста, не довіряють – 57%.

Колишньому керівнику обласної державної адміністрації В.Горбалю довіряє лише кожен десятий, не довіряє – 51%.

Новопризначені голова обласної ради О.Панькевич та секретар міської ради В.Павлюк поки мало відомі громадянам – близько 60% опитаних або не знають цих політиків або не змогли визначитися зі своїм ставленням до них.

В цілому мешканці Львова задоволені результатами місцевих виборів-2010:

•      58% опитаних задоволені результатами виборів міського голови (незадоволені – 28%);

•      55% опитаних задоволені результатами виборів до міської ради (незадоволені – 26%).

Найбільше задоволені результатами виборів міського голови прихильники А.Садового та С.Кубіва, а також виборці Батьківщини, Нашої України та Фронту змін.

Найбільше задоволені результатами виборів до міської ради прихильники Ю.Михальчишина та А.Садового, а також виборці Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

Позиціонування міського голови до центральної влади. 17% опитаних вважають, що міський голова має підтримувати опозицію і протистояти Президенту та уряду, 44% - співпрацювати з новою владою виключно в інтересах міста, 12% - висловити політичну підтримку Президенту і уряду. Порівняно з опитуванням, проведеним у березні цього року, найбільше скоротилась кількість людей, які вважають, що міський голова має співпрацювати з новою владою виключно в інтересах міста (з 57 до 44%) і відповідно зросла кількість людей, яким важко відповісти на питання як повинен будувати свої стосунки міський голова з центральною владою.

З огляду на результати останнiх мiсцевих виборiв у Львовi, 42% мешканців вважають, що вiдповiдальнiсть за розвиток мiста несуть однаково як партiя ВО Свобода, яка перемогла на виборах до мiської ради, так і А.Садовий, який перемiг  на виборах мiського голови. 30% - вважають, що головну відповідальність несе А.Садовий, 8% - ВО Свобода. Ще 5% вважають, що ані міський голова, ані ВО Свобода не несуть жодної відповідальності.

На думку 41% опитаних А.Садовий та ВО Свобода будуть співпрацювати, але без конфліктів не обійдеться, 20% - очікують виключно конструктивної співпраці, 15% - лише постійних конфліктів.

Найбільше (30%) конструктивної співпраці чекають виборці А.Садового та Свободи. Хоча і серед них близько 10% очікують лише постійних конфліктів.

Найменше чекають продуктивних відносин між міським головою та партією-переможцем місцевих виборів прибічники Партії регіонів та Сильної України та виборці, які голосували за П.Писарчука та С.Кубіва.

29% опитаних мешканців міста вважають, що загальна ситуація у Львові покращується, 39% - не змінюється, 21% - погіршується. Порівняно з березнем 2010 року оцінки громадян практично не змінилися.

За оцінками городян, найбільше покращилась ситуація за останній рік у місті у сфері ремонту доріг - 66% опитаних так вважають.

50% мешканців міста вважають, що за останній рік ситуація переважно покращилась у сфері водопостачання та з освітленням вулиць.

Майже стільки ж вважають, що ситуація покращилась у сфері культурного життя міста (48%) та  прибирання міста (47%).

Дещо гірше мешканці оцінили ситуацію у таких сферах як збереження історичної спадщини, теплопостачання та робота міського транспорту (36%, 35% і 31% відповідно говорять про покращення).

Найгірше громадяни оцінили роботу ЖЕКів та закладів охорони здоров’я. Майже третина опитаних вважає, що за останній рік ситуація в цих сферах лише погіршувалась.

Протестні настрої.

41% опитаних мешканців Львова погодились з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 7% однозначно так вважають і 34% швидше погодились, ніж не погодились.

У свою чергу 39% опитаних не згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 16% однозначно не погодились і 23% швидше не погодились. 19% опитаних не визначились з даного питання.

Найбільше згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої прихильники Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

Третина львів’ян вірять, що вже в найближчий час революційні настрої можуть вилитися у масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року. Не вірять в це 45% опитаних. 24% респондентів не визначились з даного питання.

Найбільш радикально налаштовані знову ж таки прихильники Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,4%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 18 – 26 грудня 2010 р.

Інші дослідження: