Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Жизнь в Киеве: оценки жителей города

Життя у Києві: оцінки мешканців міста

Дата публікації: 25.05.2018 Роздрукувати Повна версія

•    Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», половина мешканців Києва вважають, що справи у місті рухаються у неправильному напрямку, 33% – мають протилежну думку, 17% – не визначилися з оцінкою. Найбільше оптимістичних оцінок серед молоді до 35 років, більш заможних мешканців, найменше – серед старших та найбідніших респондентів.

•    45% опитаних висловили невдоволення діяльністю мера міста В.Кличка, 40% – мають протилежну думку. Роботою міської ради задоволені 22%, незадоволені – 63%.

•    Роботою освітніх закладів задоволені 32%, не задоволені 46%, медичних закладів – задоволені 22%, не задоволені – 68%, роботою комунальних служб – 22% та 74% відповідно.

•    Найбільш важливими проблемами кияни вважають військовий конфлікт на Сході України (53%) та підвищення тарифів на комунальні послуги (51%). Низький рівень зарплат і пенсій особистою проблемою вважають 28%, корупцію у центральній владі – 20%, зростання злочинності, підвищення цін на основні товари, відсутність роботи, неможливість отримати якісне медичне обслуговування, корупцію в судах, міліції та прокуратурі – від 12 до 15%. Інші проблеми хвилюють менше 10% опитаних. За останній рік зафіксовано зменшення кількості тих, хто переймається через підвищення тарифів й цін, низький рівень зарплат або пенсій, неможливість отримати якісне медичне обслуговування. Натомість зросла кількість респондентів, які вважають проблемами війну на Сході, зростання злочинності, а також корупцію в судах, міліції і прокуратурі.

•    Найбільшою проблемою міста кияни вважають вартість комунальних послуг (57%). Наркоманія і алкоголізм як міська проблема турбує 35% опитаних, вартість проїду у транспорті – 32%, поганий стан доріг – 30%, ріст злочинності та завантаженість доріг транспортом – по 22%, незаконні забудови, низький фаховий рівень медиків, безпритульні тварини на вулицях, стан житлових будинків, мала кількість місць у дитсадках, поганий стан тротуарів – від 10% до 17% опитаних. Інші проблеми міста турбують менше 10% киян.

•    55% опитаних вважають, що ситуація із злочинністю у місті за останній рік погіршилася, 25% – вважають, що вона не змінилася, і лише 7% – говорять про покращення. За рік дещо зменшилася кількість тих, хто говорить про погіршення ситуації у цій сфері.

•    Дві третини опитаних не жалкують про розпад Радянського Союзу у 1991 році, 24% – мають протилежну думку. Найбільше тих, хто ностальгує за СРСР серед старшого покоління та найбідніших.

•    Протягом останнього року загальне ставлення до перейменування вулиць у Києві в рамках декомунізації дещо покращилося, водночас, 65% опитаних продовжують вважати, що не потрібно перейменовувати назви вулиць, названі на честь радянських діячів, 22% вважають, що перейменовувати потрібно тільки назви, пов’язані із особистостями, які вчинили злочини проти Українського народу, і це документально доведено, 9% – за повне перейменування вулиць, що носять імена, пов’язані з радянською історією.

•    40% опитаних киян заявили, що вони не проти змінити місце проживання на одне із міст Європейського Союзу, 55% – не мають такого бажання. Стосовно зміни місця проживання з Києва на одне із міст України висловили бажання 18%. У міста Росії переїхати з Києва бажають лише 7%.

•    62% киян не хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання, 35% – не проти такої ідеї. Найбільше бажаючих виїхати серед молоді та найбагатших (більше 40%). Натомість на роботу в інші країни хотіли б поїхати 43%, 55% – не мають таких намірів. Знову ж таки, наймолодші та найзаможніші найчастіше висловлювати бажання працювати або ж отримати роботу за кордоном.

•    84% киян пишаються своїм містом. Лише 12% висловили протилежні погляди. Основною причиною гордості називали історію Києва (65%). Привабливість природи та культурне життя міста як причину гордості зазначили по 41-42% киян, можливості для самореалізації – 30%. Міжнародний статус, освіта і наука, спортивне життя, гарні побутові умови є причинами для гордості для 13-18% столичних мешканців. Натомість розвитком економіки пишаються лише 10%. Лише 9% вважають, що Києву взагалі немає чим пишатися. Цікаво, що корінні кияни частіше за інших обирали історію та природу міста як предмет гордості. Натомість ті, хто нещодавно переїхали до Києва, частіше зазначали, що пишаються містом через його культурне життя, можливості для реалізації, міжнародний статус, рівень освіти та науки, спортивного життя.

•    Серед можливостей міста кияни найкраще оцінили можливості для дозвілля. Дещо гірше, але водночас на високому рівні, – можливості для спорту, реалізації культурних, освітніх потреб та можливості для самореалізації. Можливості для заробітку оцінили відносно гірше – швидше задоволені ними 42%, не задоволені – 29%, а третина оцінила ці можливості на посередньому рівні.

•    46% киян святкуватимуть День Києва цього року, 49% – не мають такого бажання. Дещо більше тих, хто висловив бажання взяти участь у святкових заходах, серед старших респондентів та тих, хто пишається містом.

Аудиторія: мешканці Києва від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 16-23 травня 2018 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: