Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Два года Президента Зеленского: оценки граждан

Два роки Президента Зеленського: оцінки громадян

Дата публікації: 20.05.2021 Роздрукувати Повна версія

Результати опитувань за останні три місяці демонструють стійку позитивну динаміку оцінки напрямку розвитку країни, зростання рівня довіри та електорального рейтингу Президента Володимира Зеленського.  

Зокрема, за даними опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 16-18 травня 2021 року, чверть населення оцінюють напрям руху країни як правильний, а дві третини – як неправильний, ще 9% не змогли відповісти. Більш позитивно оцінюють ситуацію молоді респонденти та прихильники партій «Слуга народу» і «Голос». 
 
Серед політиків, які займали посаду Президента України, найвищий рейтинг довіри до чинного Глави держави В.Зеленського (довіряють – 46%, не довіряють – 51%). Л.Кучмі довіряють 36%, не довіряють – 58%. Л.Кравчуку довіряють 36%, не довіряють – 53%. В.Ющенку довіряють 29%, не довіряють – 66%. П.Порошенку довіряють – 24%, не довіряють – 75%. В.Януковичу довіряють 15%, не довіряють – 82%. У порівнянні балансу довіри/недовіри на другому році президенства ситуація у В.Зеленського помітно відрізняється у кращий бік, аніж у двох його попередників П.Порошенка та В.Януковича. 
 
Парламентський рейтинг очолює партія «Слуга народу», яку готові підтримати 24,8% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. За партії «Європейська солідарність» – 13,5%, «Опозиційна платформа – За життя» – 13,2%, «Батьківщина» – 11,8%. Рейтинг інших політичних сил значно нижчий. Так, партію «Сила і честь» підтримують 5,0%, Радикальну партію - 4,1%, «УДАР Віталія Кличка» – 4,0%, партію Мураєва «Наші» – 4,0%, партію «Українська  стратегія Гройсмана» – 3,8%, ВО «Свобода»  – 3,7%, «Голос» – 3,3%, партію Шарія – 3,1%. Рейтинг інших політичних сил – менше 2%.
 
Якби найближчим часом відбулися вибори Президента, то 30,2% проголосували б за В.Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 12,8% підтримали б П.Порошенка, 11,9% - Ю.Бойка, 11,1% - Ю.Тимошенко, 7,6% - І.Смешка, 5,1% – Є.Мураєва. Підтримка інших кандидатів нижче 5%. 
 
Якби у другий тур сьогодні вийшли В.Зеленський та П.Порошенко, то 68% серед виборців підтримали б чинного Президента, а 32% – проголосували за П.Порошенка. У випадку виходу до другого туру В.Зеленського та Ю.Тимошенко – 62% на користь чинного Президента, 38% – за лідера партії «Батьківщина». У випадку виходу до другого туру Ю.Бойка з Главою держави, за В.Зеленського –  69%, лідера партії «Опозиційна платформа – За життя» – 31%. 
 
Загалом, серед усіх президентів незалежної України, як і минулого року, вважають найкращим  Л.Кучму (23%). 18% відповіли, що найкращим Президентом є В.Зеленський, 14% вважають, що найкращим був П.Порошенко, 13% вважають, що найкращим був В.Янкукович, 12% - Л.Кравчук та лише 7% - В.Ющенко. Водночас, 9% відповіли, що жоден з них не був найкращим, ще 5% - не змогли відповісти. 
 
Чверть опитаних оцінюють другий рік правління Президента Зеленського на відмінно або добре, 34% – задовільно, 42% – незадовільно або жахливо. Відносно краще оцінюють другий рік каденції чинного Глави держави мешканці Заходу та Центру, молодь, виборці В.Зеленського. 
 
Відносно кращі оцінки отримали такі сфери програми «Держава в смартфоні», «Велике будівництво», звільнення полонених і заручників, зміцнення обороноздатності, міжнародна політика та об’єднання країни.
 
Середні оцінки отримали боротьба з коронавірусом, реформування освіти, оновлення кадрів у органах влади, припинення вогню на Донбасі та соціальний захист населення. 
 
Найгірше опитані оцінили реформування медицини, економічний розвиток, земельну реформу, зменшення впливу олігархів на політику та боротьбу із корупцією. 
 
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 16-18 травня 2021 року.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: