Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Экономический упадок, рост безработицы и "беспредел" власти, – три основных угрозы для Украины на сегодня

Економічний занепад, ріст безробіття та свавілля влади – три основні загрози для України на сьогодні

Дата публікації: 20.08.2009 Роздрукувати Повна версія

 Економічна криза багато в чому визначає сьогоднішні побоювання (страхи) громадян.     

59% українців назвали серед трьох основних загроз для України економічний занепад, 42,9% - ріст безробіття, 38,9% - свавілля влади, 27,8% - знецінення гривні, 20,9% - деградацію населення. Від 10 до 13% опитаних відмітили ріст злочинності, екологічні катастрофи та погіршення медичного обслуговування населення.
Близько 10% українців переконані, що країні загрожує розкол та втрата контролю над власною газотранспортною системою.
6-8% респондентів найбільше побоюються масової міграції українців за кордон, демографічної кризи та погіршення рівня освіти. 
Близько 7% вважають, що Україні загрожує антиконституційний переворот, близько 6% - втрата незалежності, 4% - громадянська війна, 3% - військова загроза з боку Росії, 1,5% - з боку Заходу. Менше 1% побоюються загроз тероризму в Україні.
Окремі регіональні та демографічні особливості:
·        Найбільше економічного занепаду країни побоюються мешканці Центру, Півдня, Сходу та Донбасу (регіони з розвиненим промисловим виробництвом). Здебільшого це економічно-активне населення у віці 30-49 років зі середньою та середньою спеціальною освітою. Найбільше бояться росту безробіття молоді люди віком 18-29 років. Проблема турбує практично усі регіони (найбільше на Півдні, найменше - на Півночі). Жінки, особливо мешканці сіл, більше бояться безробіття, ніж чоловіки.
·       Свавілля влади більше турбує мешканців Півдня, Сходу та Донбасу – тобто регіони, які незадоволені нинішньою владою. Мешканці міст більше бояться цієї загрози, ніж селяни. 
·        Знецінення гривні найбільше побоюються на Заході. Громадяни, за національністю українці, значно більше занепокоєні цією проблемою, ніж росіяни – ймовірно окрема частина населення асоціює цю загрозу не тільки зі знеціненням власних доходів і заощаджень, а і з певною втратою міцності держави. 
·       Чим вищий рівень освіти опитаних, тим вищі очікування щодо загрози деградації населення України. Цей страх особливо поширений на Півночі та Сході, більше в містах, ніж селах. 
·        Загроза росту злочинності найбільше турбує мешканців Донбасу, екологічних катастроф - Півночі і Сходу, погіршення медичного обслуговування – Півдня.
·       Масова емiграцiя українців за кордон турбує переважно мешканців Заходу та Центру. Демографічної кризи найбільше бояться на Півночі, погіршення рівня освіти – на Півдні.
·        Громадяни, які вважають, що Україні загрожує втрата контролю над газотранспортною системою, здебільшого молоді люди, чоловіки, з високим рівнем освіти. Найбільше таких на Півночі, Півдні, Заході та Сході.
·       Мешканці Центру, Заходу та Півночі втричі частіше за мешканців Півдня, Сходу та  Донбасу відмітили серед загроз для країни втрату незалежності. Здебільшого це люди старшого віку, українці за національністю. Військову загрозу з боку Росії також найбільше очікують на Заході, Центрі та Півночі. Водночас громадянської війни найбільше бояться на Донбасі та Півдні. Найбільше розколу країни бояться на Півдні і Центрі, найменше – на Заході. Росіяни більше за українців очікують цієї загрози.
 
 
 
 
 
 
Регіональний розподіл областей:
   
Захід:Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр:Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська 
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська
Схід: Дніпропетровська, Запор
 
Дата опитування: 2-15 серпня 2009
Кількість опитаних: 2000
Вік опитаних: понад 18 років
Похибка: до 3,3%

Інші дослідження: