Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения населения Украины:  сентябрь 2011

Електоральні настрої населення України: вересень 2011

Дата публікації: 30.09.2011 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці вересня 2011 року, то 32% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 34% скоріше взяли б участь. Активність щодо виборів Президента дещо вища: 33% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 35% скоріше взяли б участь. Найбільш мобілізованими є виборці Свободи, партії УДАР та Батьківщини.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці вересня 2011 року, 21,9% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 18,9% - за Батьківщину, 11% - за Фронт змін, 5,7% - за Комуністичну партію, 5,4% - за партію УДАР В.Кличка, 4,2% - за Свободу.

Ще  1,7% виборців підтримали б Громадянську позицію, 1,6% - Народну партію, по 0,8% - Нашу Україну та Соціалістичну партію.  Інші партії підтримали б 4,2% виборців у т.ч. Радикальну партію Олега Ляшка 0,2% (досліджувалась вперше). Не підтримали б жодну з партій («проти всіх») – 12,6%, не визначились з вибором – 11,3%.

Таким чином, якби вибори відбувались наприкінці вересня і прохідний бар’єр лишився б на рівні 3% або 4%, до парламенту потрапили би шість партій: Партія регіонів, Батьківщина, Фронт змін, КПУ, УДАР та Свобода.

Якби вибори Президента України відбувалися наприкінці вересня 2011 року, 21% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за В.Януковича, 18% - за Ю.Тимошенко, 11,7% - за А.Яценюка, 6,6% - за В.Кличка, 5,5% - за П.Симоненка, 3,5% - за О.Тягнибока, 2,9% - за С.Тігіпка, 2,6% - за А.Гриценка.  Інших кандидатів підтримали майже 5%, не підтримали б жодного («проти всіх») – 10,7%, не визначились з вибором – 12,6%.

ТЕНДЕНЦІЇ:

  • Порівняно з травнем рейтинги лідерів практично не зазнали змін: стабільності показників Партії регіонів частково сприяли перетоки від Сильної України (детальніше про ставлення до об’єднання ПР і Сильної України та можливі електоральні наслідки – в наступних прес-релізах); Батьківщини – високий рівень мобілізації виборця, стимульований судовими процесами.
  • Натомість додали Фронт змін (з травня рейтинг виріс з 9,3 до 11%), КПУ (з 4,5 до 5,7%) та УДАР (з 4 до 5,4%). Додали і лідери зазначених партій: А.Яценюк (з 10,1 до 11,7%), В.Кличко (з 5 до 6,6%) та П.Симоненко (з 2,9 до 5,5%). В.Кличко вперше посів 4 місце у президентському рейтингу. Нагадаємо, що перед цим В.Кличко додав у травні (з 3 до 5%).
  • Водночас погіршились позиції Свободи (з 5,5% до 4,2%) при незмінному рейтингу лідера партії О.Тягнибока (3,5%).
  • Проте найбільших втрат зазнав С.Тігіпко, рейтинг якого з травня зменшився наполовину (до 3%).
  • Продовжує зростати кількість опитаних, які не підтримують жодну партію (з 7% у грудні минулого року, 10% у березні, 12% у травні та до 13% у вересні). Зростає також кількість опитаних, які не визначились зі своїм вибором (з 8% у березні, 9% у травні та до 11% у вересні). Однією з причин зростання кількості невизначених і «проти всіх» є відмова Сильної України від самостійної участі у виборах.

Усі дані приведені серед респондентів, які мають намір взяти участь у виборах.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face).Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 17 – 27 вересня 2011 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська

Інші дослідження: