Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Международный Экзит-пол 2014

Міжнародний Екзит-пол 2014

Дата публікації: 26.10.2014 Роздрукувати Повна версія

Організаторами екзит-полу є 4 партнера: Уряд Канади, Соціологічна група «Рейтинг» (Україна), «Baltic Surveys» / The Gallup Organization (Литва), за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту (The International Republican Institute – IRI). Опитування відбулося на виході з 330 виборчих дільниць у всіх регіонах України, крім Криму. Опитано понад 25 000 респондентів.

Згідно з результатами Міжнародного екзит-полу, активність різних вікових груп на виборах 26 жовтня протягом дня суттєво відрізнялась.

Зокрема, старші виборці були значно активніші у першій половині дня, молодь та люди середнього віку – у другій половині дня та перед закриттям дільниць. Якщо станом на 10:00 старші люди (віком 50 і більше) у структурі виборців, які на цей момент проголосували, становили понад 60%, станом на 14:00 – близько 50%, то наприкінці дня – лише 25%. І навпаки, якщо станом на 10:00 виборці віком до 30 років у загальній структурі становили лише 9%, то на кінець дня – 25%. Аналогічно, якщо зранку питома вага виборців у віці 30-39 років становила лише 12%, то на в останні години голосування – майже 30%. 

Якщо говорити про весь день голосування, найактивнішими, як і на виборах 2012 року, були виборці віком 50-59 років (явка склала понад 65%). Найменш активною була молодь віком 18-24 років (на вибори прийшов лише кожен третій).

Порівняно з попередніми парламентськими виборам, активність виборців за даними ЦВК погіршилась з 58 до 52%. Порівняння результатів екзит-полів Соціологічної групи «Рейтинг» за 2012 та 2014 роки дає підстави стверджувати, що найбільші втрати активності відбулися серед наймолодшої вікової категорії (18-24 років) і серед найстарших (60 років і більше), географічно – це Південь та Схід України. Водночас, виборці середнього віку були більш активними, ніж на виборах 2012.

Варто зазначити, що молодь на цих виборах більш активно підтримувала такі партії як Правий сектор та Самопоміч. Натомість старших виборців найбільше було у структурі прихильників Комуністичної партії та Опозиційного блоку. Електорат Блоку Петра Порошенка дещо старший за електорат Народного Фронту, в результаті серед старших виборців першість отримав Блок Порошенка, серед виборців молодшого і середнього віку – Народний Фронт. 

Чоловіків виявилося більше в електоратах таких партій як Правий сектор, Свобода, Громадянська позиція, Радикальна партія Олега Ляшка, жінок – в Опозиційному блоці, Заступі, Народному Фронті, Батьківщині і Сильній Україні.

Мешканців сіл найбільше серед прихильників партії Заступ, Радикальної партії Олега Ляшка, Батьківщини та Народного Фронту. Мешканців міст – в електоратах Правого сектору, Самопомочі, Громадянської позиції, Опозиційного блоку.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: