Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Модернизация инфраструктуры в Украине: оценки населения

Модернізація інфраструктури в Україні: оцінки населення

Дата публікації: 21.09.2021 Роздрукувати Повна версія

 • Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», 82% респондентів помітили покращення стану доріг та збільшення їх ремонту протягом останнього року (у 2020 році таких було 76%, 2018-2019 – близько 60%). 17% – протилежної думки. 

Найбільшу заслугу у тому, що в Україні покращуються дороги респонденти віддають Президенту (36%). 33% вважають, що це заслуга місцевої влади, 8% – Міністерства інфраструктури/Укравтодору, по 1% – Прем’єр-міністра, 2% – Верховної Ради. За останній рік зросла кількість тих, хто вважає, що покращення доріг заслуга Президента, і зменшилася тих, хто вважає, що це заслуга місцевої влади. 
 

64% задоволені діяльністю Укравтодору в Україні, 29% – протилежної думки. За останній рік рівень задоволеності цією інституцією серед українців зріс. 
 
61% опитаних вважають, що за Зеленського ремонтують доріг більше, ніж за Порошенка (6%).19% вважають, що будувалось однаково. Оцінюючи якість доріг за обох каденцій, 45% вважають, що дороги є якіснішими за Зеленського, 24% – за обох, 4% – за Порошенка.
 
Порівнюючи всіх президентів, 41% вважають, що найбільше дороги ремонтувати за Зеленського. 9% – вважають, що це було в часи каденції Порошенка, 7% – Януковича, 7% – Кучми, 2% – Кравчука, і 1% – Ющенка. 10% вважають, що за всіх очільників держави було однаково. 9% – стверджують, що за жодного президента не ремонтували дороги. 12% - не змогли визначитися з цього питання.
 
Серед сфер інфраструктури, де останнім часом відбувається модернізація, українці найкраще оцінили стан доріг. 
 
Третина побачили покращення в сфері туристичних подорожей Україною. Покращення щодо будівництва соціальної інфраструктури – 29%, щодо безпеки на дорогах – 25%.  Натомість щодо якості медичного забезпечення та якості освіти респонденти значно частіше говорили про погіршення. Так, щодо освіти негативні оцінки поставили 38%, медичного забезпечення – 46%. Покращення у цих сферах побачили від 16% до 20% опитаних, відсутність змін – 27-28%. 
 
У динаміці за останні три роки помітно поступове зростання оцінок стану доріг та безпеки на них. Також є позитивне зростання щодо якості медичного забезпечення. Водночас щодо якості освіти фіксується незначне погіршення, починаючи з 2020 року. 
 
Дороги (50%) та залізниця (42%) – інфраструктурні галузі, які, на думку опитаних, потребують найбільшої підтримки держави. По 18% вважають такими галузями пошту та туризм, 13% – річкові порти, 9% – аеропорти. 
 
Найбільшу відповідальність за розвиток та модернізацію інфраструктури в Україні респонденти покладають на Міністерство інфраструктури (24%), Президента (23%) та місцеву владу (23%). На Парламент таку відповідальність покладають лише 12%, Прем’єр-міністра – 9%. 
 
32% зазначили, що за останні два роки подорожували Україною з метою туризму. 68% – не мали такого досвіду. Відносно більше тих, хто подорожував, серед мешканців Києва, молодих респондентів, більш заможних та тих, то має та часто водить авто. 
 
Найпопулярнішими напрямами для подорожей є Карпати (55%) та морські курорти Півдня (48%). До природних пам’яток подорожували 37%, цікавих міст України – 26%, місць історичних подій, битв – 17%. 
 
Більшість власників авто (77%) готові користуватися платними автомагістралями якщо вони будуть якісніші, безпечніші та матимуть обмеження швидкості 130 км/год. 
 
69% опитаних не користувалися приміськими потягами за останній рік. Часто їздили електричками – 8%, рідко – 23%. 74% опитаних не користувалися міжрегіональними потягами за цей період. Часто їздили– лише 4%, рідко – 22%. Близько 70% з тих, хто користується цими видами транспорту, готові платити більше за проїзд за умови зростання якості послуг. Близько третини – не готові. 
 
46% позитивно ставляться до ініціативи створення державної програми іпотеки на житло під 7% на 20 років. 40% – нейтрально, лише 11% – негативно. Водночас скористатися цією програмою хочуть 28%, не мають такого бажання – 69%. Більше тих, хто має намір скористатися державною іпотекою під 7%, серед респондентів, котрі позитивно оцінюють цю ініціативу. 
 
 
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  3000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,8%. 
Терміни проведення: 10-13 вересня 2021 року
 

 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: