Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Новый опрос IRI: апрель 2014

Нове опитування IRI: квітень 2014

Дата публікації: 25.04.2014 Роздрукувати Повна версія

За результатами нового Всеукраїнського опитування, оприлюдненого IRI, незважаючи на розбіжності в країні, супротив російській військовій інтервенції залишається високим, виборці в усіх регіонах очікують майбутніх президентських виборів і, незважаючи на триваючу кризу, довіра до уряду залишається стабільною.

Супротив російській військовій інтервенції високий по всій країні
Переважна більшість респондентів (85%) виступають проти введення російських військ для захисту російськомовних громадян.
Ця переважна більшість поширена у всіх регіонах (97% на Заході; 94% у Центрі; 69% на Сході; 75% на Півдні), серед усіх вікових груп (серед 18-29 літніх - 85%; 30-49 літніх – 85%; 50 років і старше – 85%), а також серед чоловіків і жінок (чоловіки – 84%; жінки – 86%). Крім того, 68% російськомовних громадян виступають проти військового втручання Москви.
Як і в березневому опитуванні ІRІ, більше половини респондентів (55%) вважають військове втручання Москви вторгненням і окупацією незалежної України.
На запитання чи необхідне введення російської армії у східні та/чи південні регіони України для захисту російськомовного населення та етнічних росіян, переважна більшість (88%) сказали ні. Ця думка поширена серед усіх регіонів країни: 98% на Заході, 95% у Центрі, 73% на Сході і 86% на Півдні.
Крім того, 73% респондентів вважають, що Україна повинна залишатися унітарною країною з центральним урядом.

Очікування виборів
Незважаючи на те, що 64% респондентів вважають, що Росія намагатиметься зірвати або дискредитувати президентські вибори 25 травня, переважна більшість 84% сказали, що вони однозначно або скоріше за все будуть голосувати. Хоча очікування президентських виборів є найвищим на Заході (91%) і Центрі (92%), більшість у всіх регіонах готова однозначно або скоріше за все голосувати, 79% на Сході і 62% на Півдні.
Хоча підтримка Петра Порошенка збільшилася в порівнянні із результатами березневого опитування ІRІ, і 29% респондентів голосуватимуть за нього, другий тур виборів представляється можливим. З-поміж інших кандидатів, на другому місці – Юлія Тимошенко (13%), на третьому – Сергій Тігіпко (6%), потім – Михайло Добкін (5%). Олег Ляшко і Петро Симоненко отримали по 4%.
На запитання за кого будуть голосувати у другому турі: П. Порошенко чи Ю. Тимошенко, 41% готові віддати свій голос за П. Порошенко, 15% - за Ю. Тимошенко, 21% - проти обох, 12% не будуть голосувати, 11% не визначилися із вибором.
Президентські вибори матимуть вирішальне значення для стабілізації ситуації в Україні, чого не хоче Москва.

Довіра до уряду залишається
Незважаючи на триваюче занепокоєння з приводу кризи у Східній Україні, довіра до уряду залишається стабільною. 46% українців (порівняно з 42%) схвалюють роботу Олександра Турчинова, що виконує обов'язки президента України. 52% (порівняно з 47%) схвалюють роботу прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.
Нинішній парламент, обраний у 2012 році, має більшість підтримки.
Респонденти продовжують підтримувати програму уряду по зміцненню зв'язків з Європою, 53% виступають за вступ до Європейського союзу, 54% зазначили, що вони проголосували б за вступ до ЄС, якби сьогодні проводився референдум.

Методологія
Опитування проводилося у всіх регіонах України (за винятком Криму) з 3-12 квітня 2014, вибірка склала 1200 постійних жителів України старших 18 років, які мають право голосу. Статистична похибка не перевищує 2,8%, рівень досяжності склав 65%.
Дослідження проведено Baltic Surveys/The Gallup Organization, польовий етап виконаний Соціологічною групою «Рейтинг».  Дослідження фінансується U.S. Agency for International Development.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: