Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Самые привлекательные большие города Украины для туристов

Найпривабливіші великі міста України для туристів

Дата публікації: 27.08.2009 Роздрукувати Повна версія

Дві третини опитаних громадян визнали Київ найбільш привабливим для туристів, половина – Львів, більше третини – Одесу. Решта великих міст України не отримали більше 10% симпатій.

Якщо Київ отримав перше місце практично у кожному з регіонів України (крім Півдня України, де першість виборола Одеса), то інші міста оцінювались в різних регіонах по різному. Так, Львів досить високо оцінили з точки зору туристичної привабливості на Заході, Центрі, Півночі і Сході, Одесу – на Півдні і Донбасі, Харків – лише на Сході, Донецьк – лише на Донбасі. Дніпропетровськ і Запоріжжя – отримали досить низькі оцінки по всюди.

Якщо на Заході Львів як найпривабливіше місто в Україні для туристів отримав 59% симпатій, а Одеса – 34%, то на Півдні – навпаки: 32 та 59% відповідно.

Існують також відмінності в оцінках залежно від демографічних характеристик. Наприклад, чим вища освіта та матеріальний стан, чим нижчий вік опитаних, тим менше спостерігається рівень невизначених щодо заданого питання. Міське населення більш, ніж селяни обізнані щодо туристичного потенціалу великих міст.

Так, щодо Львова та Києва існує чітка залежність: чим вищий рівень освіти, тим вищі оцінки привабливості міст. Львів частіше відзначали люди, які добре оцінюють власний матеріальний стан. Одесу – молодь.

Цікаво, що Львів і Київ частіше відзначали опитані за національністю українці, а Одесу і Харків – росіяни.

Мери Харкова, Києва та Львова – кращі керівники своїх міст.

Вони отримали 11-12% симпатиків в цілому по Україні. Мерів Донецька та Одеси відмітили 9-10% респондентів, мерів Запоріжжя та Дніпропетровська – близько 5%. Варто зазначити, що 19% опитаних зазначили, що жодного з мерів великих міст не можна вважати кращим, ще 43% - не змогли визначитись із відповіддю.

Відповіді помітно різняться залежно від регіонів опитування. Так, А.Садового визнано кращим керівником свого міста на Заході (20%) та Центрі (17%); Л.Черновецького - на Півночі (15%) та Півдні (15%); М.Добкіна – на Сході (27%); О.Лук’янченка - на Донбасі (31%). Найвищі для себе оцінки Е.Гурвіц отримав на Півдні (13%), Є.Карташов та І.Куліченко – на Сході (14 та 12% відповідного).

Крім регіональних особливостей помітні і демографічні. Наприклад, серед невизначених найбільше осіб з низькою освітою, низьким матеріальним станом і т.д.
Так, чим вищий рівень освіти респондентів, тим вищі оцінки отримували А.Садовий та Е.Гурвіц. Залежно від оцінки власного матеріального стану кращі оцінки отримував О.Лук’янченко.

Цікаво, що М.Добкін та Л.Черновецький отримали майже вдвічі нижчі оцінки від мешканців сіл, ніж від міського населення, тоді як А.Садовий та О.Лук’янченко навпаки – отримали кращі оцінки від опитаних, які проживають на селі.

Мер Львова отримав перше місце серед респондентів, які за національністю українці. Мери ж Харкова та Донецька навпаки – отримали майже вдвічі кращі оцінки від росіян, ніж від українців.

Дата опитування: 2-15 серпня 2009. Кількість опитаних: 2000. Вік опитаних:    понад 18 років. Регіони: усі. Похибка: до 3,3%.

Регіональний розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька  
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська      
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська   
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська  
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська  
Донбас: Донецька і Луганська  

Інші дослідження: