Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Украинцы не хотят коалиции БЮТ-ПР, но именно такой формат большинства они прогнозируют в Верховной Раде нового созыва

Українці не хочуть коаліції БЮТ-ПР, проте саме такий формат більшості вони прогнозують у Верховній Раді нового скликання

Дата публікації: 22.10.2009 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами загальноукраїнського опитування, проведеного у жовтні 2009 року, більшість українців (39,6%), не вірять, що у Верховній Раді цього скликання буде створено коаліцію депутатських фракцій, в яку б входило понад 226 депутатів.

У створення такої коаліції вірять лише 27,2% опитаних, решта (33,2%) – не змогли визначитись з цього приводу.

Найбільше скептиків щодо можливості створення дієвої коаліції у парламенті цього скликання виявилось на Донбасі, Центрі та Заході. Найбільш ж оптимісти – на Півночі. Серед прихильників політичних сил розподіл наступний: більше вірять у створення такої коаліції, аніж не вірять - прихильники БЮТ, “Нашої України” та Блоку Литвина. Переважно не вірять -  прихильники КПУ та Блоку Яценюка.

Для відносної більшості українців (18,1%) найоптимальнішим варіантом коаліції у Верховній Раді нового скликання є об'єднання Партії регіонів, КПУ та Блоку Литвина. На другому місці - об'єднання Блоку Юлії Тимошенко з Блоком Яценюка, яке  підтримують 11,7% українців. Об'єднання Партії регіонів з БЮТ підтримують 8,5%, стільки ж (8,3%) підтримують союз “регіоналів” з Блоком Яценюка.

Разом з тим, найвірогіднішим союзом у Верховній Раді нового скликання, на думку відносної більшості (15,5%) є союз Партії регіонів з БЮТ.

Серед прихильників політичних сил відповіді розділились наступним чином. Так, 43% прихильників Партії регіонів та 60% КПУ переконані, що найкращим варіантом більшості у парламенті нового скликання буде коаліція у складі Партії регіонів, КПУ та Блоку Литвина. Тільки 11% прихильників Партії регіонів вважають, що кращим буде об'єднання Партії регіонів з БЮТ, але 19% переконані, що саме така коаліція і буде у Верховній Раді нового скликання.

Лише 14% прихильників БЮТ підтримують об'єднання з Партією регіонів, водночас 21% прогнозують саме таку коаліцію.

Таким чином, як прихильники БЮТ, так і Партії регіонів переважно не підтримують об'єднання цих політичних сил. Проте відносна більшість як прихильників БЮТ, так і Партії регіонів вважають, що саме такий союз буде фактично оформлений у Верховній Раді нового скликання.

Більшість прихильників БЮТ (36%) вважають, що їх політичній силі доцільно об'єднуватись з Блоком Яценюка. Такої ж думки притримуються і більшість прихильників А.Яценюка (35%). Частина прихильників БЮТ (21%) виступають за старий формат коаліції - об'єднання БЮТ з Блоком Литвина та Нашою Україною.

Разом з тим 18% прихильників Блоку Яценюка виступають за об'єднання їх політичної сили з Партією регіонів. До речі такий формат підтримують і 19 % прихильників Партії регіонів.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 3-12 жовтня 2009 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська

Інші дослідження: