Мова сайту :

Ua Ru En
logo
За кого болеет Украина на Чемпионате мира из футбола 2010?

За кого вболіває Україна на Чемпіонаті світу з футболу 2010?

Дата публікації: 22.06.2010 Роздрукувати Повна версія

За розвитком подій на Чемпіонаті світу з футболу 2010 року в ПАР мають намір спостерігати близько 40% дорослого населення України у віці понад 18 років. Так, 22% мають намір слідкувати за більшістю матчів, починаючи з групових турнірів і до фіналу, 8% - за матчами плей-офф і фіналом, 9% - лише за фіналом.

Більше за інших спостерігати за Чемпіонатом мають намір на Заході, Півночі і в Центрі України. Трохи менше – на Сході, Півдні і Донбасі. Примітно, що число прихильників великого футболу практично однакове як в містах, так і в селах.

За віком – це молодь та люди середнього віку, переважно з високим рівнем освіти.

Спостерігатимуть за Чемпіонатом  майже дві третини чоловіків і майже кожна п’ята жінка.

Відповідно до політичних симпатій, найбільше цікавляться Чемпіонатом прибічники О.Тягнибока, А.Гриценка, В.Литвина. Найменше – Ю.Тимошенко і В.Януковича.

Більшість опитаних вболіватимуть за збірні Бразилії (30%), Італії (24%), Німеччини (23%) та Англії (20%). Трохи менше  - за збірні Іспанії (15%), Франції (15%) та Аргентини (14%).

Приємно констатувати, що своїх прибічників на Чемпіонаті знайшла практично кожна збірна. 7% вболіватимуть за Португалію, 4% - Нідерланди, по 3% - США та Грецію, по 2% - за Уругвай, Австралію та Парагвай.  Найменше прихильників мають команди зі Сходу: Японія, Корея та КНДР.

Отже, Захід вболіватиме за Бразилію, Італію та Англію, Центр, Північ та Схід - за Бразилію, Італію та Німеччину, Південь – за Бразилію та Німеччину,  Донбас – за Бразилію, Італію та Аргентину.

Фаворитом для молоді є Італія,  більш старші вболіватимуть класично – Бразилія та Німеччина.

За збірні Італії та Англії вболіватимуть на рівних і жінки і чоловіки. А от за збірні Іспанії, Бразилії та Аргентини – вболіватимуть переважно чоловіки.

В селах вболіватимуть за Бразилію, Англію та Аргентину, в містах – за Іспанію та Італію. 

Для прибічників А.Гриценка беззаперечним фаворитом є Іспанія, В.Литвина – Аргентина та Англія, О.Тягнибока – Бразилія та Аргентина, С.Тігіпка – Італія, Англія та була Франція, П.Симоненка – Бразилія, А.Яценюка – Німеччина та Іспанія, Ю.Тимошенко – Англія та Італія, В.Януковича – Бразилія та Німеччина.

Більшість опитаних вболівальників ставить на перемогу збірної Бразилії (20%). Майже вдвічі менше на збірні  Італії (12%), Німеччини (11%), Англії (10%). Далі йдуть збірні Іспанії (8%) та Аргентини (7%).

Франція розчарувала 5% опитаних, які ставили на неї. 3% ставлять на перемогу Португалії і 1% - Нідерландів.

Слід відзначити, що серед вболівальників збірної Бразилії найбільше тих, які впевнені саме в її перемозі на Мундіалі (51%). Далі за впевненістю у перемозі улюбленої команди йдуть прихильники збірних Англії (47%), Італії (45%), Іспанії (45%), Аргентини (42%), Португалії (41%) та Німеччини (40%).

Ще один цікавий факт: на перемогу таких збірних як Іспанія, Аргентина та Німеччина більше ставлять знавці футболу – респонденти, які мають намір слідкувати за перебігом усього Чемпіонату, разом з тим, на перемогу Бразилії – ставлять усі.

Окрім того, цілком можливо, що під кінець Чемпіонату, коли коло фаворитів звузиться, симпатії вболівальників зміняться. І якщо до фіналу потрапить, наприклад, збірна Бразилії, не факт, що за неї вболіватиме більшість громадян, оскільки європейські команди в цілому мають більше прихильників в Україні.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%. Терміни проведення дослідження: 11-17 червня 2010 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська

Інші дослідження: