Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Женские и мужские праздники

Жіночі та чоловічі свята

Дата публікації: 07.03.2013 Роздрукувати Повна версія

 Згідно з дослідженням Соціологічної групи «Рейтинг», для абсолютної більшості опитаних (71%) 8 березня – це гарний привід зробити приємне близьким жінкам. Водночас для 11% свято 8 березня символізує боротьбу жінок за свої права, для 9% - це політичне свято з радянського минулого, а для 6% – це просто звичайний день.

Чим молодші респонденти, тим частіше вони асоціюють свято 8 березня з гарним приводом зробити приємне близьким жінкам, водночас чим старші респонденти, тим частіше вони називають 8 березня політичним святом з радянського минулого.
 
Лише для 7% чоловіків 8 березня символізує боротьбу жінок за свої права, тоді як серед жінок – таких вдвічі більше.
 
Одружені чи неодружені однаково ставляться до свята.
 
Найбільше тих, хто символізує 8 березня з боротьбою жінок за свої права серед виборців КПУ, а тих, хто вважає його звичайним днем – серед прихильників Свободи.
 
Для порівняння ми запропонували респондентам оцінити ставлення до 23 лютого.
 
Отже, лише для 41% опитаних 23 лютого – це гарний привід зробити приємне близьким чоловікам (так частіше вважають жінки). Для 39% – це свято чоловіків, які мають чи мали відношення до армії (так частіше вважають самі чоловіки). При цьому лише 12% вважають його політичним святом з радянського минулого, а 7% – звичайним днем.
 
Отже, більшість, так чи інакше, сприймає 23 лютого як свято. Чим молодші респонденти, тим частіше вони асоціюють 23 лютого з гарним приводом зробити приємне близьким чоловікам, водночас чим старші респонденти, тим частіше вони називають 23 лютого  святом чоловіків, які мають чи мали відношення до армії або політичним святом з радянського минулого.
 
Найбільше тих, хто символізує 23 лютого зі святом чоловіків, які мають чи мали відношення до армії, серед прихильників КПУ, тих, хто вважає його звичайним днем – серед прихильників Свободи та Батьківщини.
 
Таким чином спостерігаємо тенденції, коли молодь все частіше «виводить» 8 березня та 23 лютого поза політику, свята «обростають» новими асоціаціями і традиціями, а політична складова «вимивається».
 
 
Варто зазначити, що на 8 березня та 23 лютого подарунки дарують частіше, ніж на День Валентина (14 лютого), яке залишається більш молодіжним святом. Так, майже 40% чоловіків і жінок отримали подарунки на День Валентина цього року,  при цьому  подарунок на 23 лютого отримали 70% чоловіків і ті ж 70% жінок очікують свій подарунок на 8 березня.
 
Проте, як і минулого року, ми спостерігаємо дещо цікаве та нелогічне у питанні «жіночі-чоловічі» свята. Так, цього 23 лютого кількість чоловіків, що отримали подарунок, є більшою, ніж жінок, що їх дарували. Можливо по цій загадковій причині J ми спостерігаємо ще одну цікаву тенденцію. Кількість чоловіків, що планують дарувати подарунок на 8 березня є більшою за кількість жінок, які очікують отримати подарунок.
 
У соціологів з’явилось нове важливе питання для дослідження: чи то жінки недооцінюють чоловіків, чи то чоловіки дещо перебільшують свої «подарункові» наміри? А може є інші, «треті» причини… ми це обов’язково з’ясуємо!  А поки що, будемо вірити у те, що чоловіки зможуть приємно вразити жінок на свято і підняти свої рейтинги, чого і всім бажаємо!
 
Зі святом Вас, наші найкращі жінки планети!
 
Нехай весна цвіте в душі!!!
 
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 22 – 28 лютого 2013 р.
 
Розподіл областей:
Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька  
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська 
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська 
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь 
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська 
Донбас: Донецька, Луганська

Інші дослідження: