Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения: округ 126

Електоральні настрої: округ 126

Дата публікації: 10.10.2012 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», однозначним лідером електоральних симпатій по багатомандатному виборчому округу #126 (Стрий) є ВО Батьківщина. За це політичне об’єднання у разі проведення виборів готові віддати свої голоси 44,4% опитаних, які хочуть взяти у них участь (таких по округу – 89%).

За УДАР проголосували б 18,6% респондентів, ВО Свобода – 13,1%. Наша Україна набрала би 2,9% голосів, Партія регіонів – 2,8%, «Україна – Вперед!» – 2,1%. Рейтинг інших партій менше 2%. Не визначилися із вибором – 13,4% респондентів.

 
Батьківщина очолює рейтинг політичних партій на всіх територіях округу. Водночас кількість її прихильників суттєво відрізняється в залежності від району. Так, у Стрийському районі її підтримують 52%, Жидачівському – 42%, а у Стрию – лише 39%. У Стрию найбільше тих, хто ще не визначився з вибором (20%).

УДАР найбільше підтримують у Жидачівському районі – 24% опитаних. У Стрийському районі за цю силу готові проголосувати 17%, в Стрию – 14%. В останньому ця партія посідає третю сходинку рейтингу, поступаючись ВО Свобода, яку тут готові підтримати 15%. Висока підтримка Свободи спостерігається у Жидачівському районі (15%), Водночас в Стрийському районі її популярність помітно менша – 9%.

У Жидачівському районі також ще користується відносно більшою підтримкою Наша Україна (5%).

Наймолодший електорат традиційно в УДАРу (третина виборців віком до 30 років). Натомість третина прихильників Батьківщини та Свободи – пенсіонери. В останньої найбільше симпатиків з вищою освітою. Чоловіків найбільше серед прихильників ВО Свобода, жінок – Батьківщини. В останньої електорат переважно проживає в селах. Половина виборців УДАРу припадає на Жидачівський район.

Також там спостерігається висока концентрація симпатиків ВО Свобода. Натомість прихильників Батьківщини помітно більше у Стрийському районі.


РЕЙТИНГИ КАНДИДАТІВ

О.Канівець лідер рейтингу по мажоритарному округу. За нього готові проголосувати 32,8% опитаних серед тих, хто має намір брати участь у виборах.

За А.Кота – 24,0%, І.Осташа – 13,2%, І.Тенюха – 4,6%, С.Канівця – 3,7%. Рейтинги інших політиків менше 2%. Тих, хто ще не визначився з симпатіями до кандидатів – 17,7%.

 
А.Кота готові підтримати майже 2/3 симпатиків УДАРУ по округу. У свою чергу, О.Канівця на момент вересня підтримують трохи менше половини симпатиків Батьківщини. 15% прихильників цієї партії готові проголосувати за А.Кота, 13% – І.Осташа. Саме останній може найбільше розмивати голоси виборців Батьківщини.

Водночас непоганий ресурс підтримки в О.Канівця серед свободівців – кожен третій з них готовий віддати свій голос за нього. Кожен п’ятий симпатик ВО Свобода проголосував би за двох інших кандидатів. Серед «невизначених» чверть підтримують О.Канівця, кожен десятий – І.Осташа чи А.Кота.

У розрізі територій у О.Канівця найвищий рейтинг у Стрию – 42% та Стрийському районі – 34%. На Жидачівщині його підтримка дещо менша – 25%.

А.Кіт однозначний лідер електоральних симпатій на Жидачівщині (45%). На Стрийщині його підтримка суттєво менша: в районі за нього проголосували б 15%, в Стрию – 7%

І.Осташа найкраще підтримують в Стрию (21%). На Стрийщині за нього готові проголосувати 15%, на Жидачівщині – лише 6%.

Найбільше тих, хто ще не визначився на Стрийщині – 18-21% опитаних. В Жидачівськомй районі таких дещо менше – 15%.

Чверть електорату О.Канівця та А.Кота становлять молоді люди до 30 років. Водночас в останнього чверть симпатиків – пенсіонери, в О.Канівця таких – кожен п’ятий.

Серед прихильників І.Тенюха і І.Осташа переважають чоловіки, у О.Канівця – жінки.

Серед прихильників О.Канівця найбільша частка працюючих (65%), найменше таких в електораті А.Кота (41%).

Найбільше прихильників, що проживають у містах, в електораті І.Осташа, найменше – А.Кота. 3/4 прихильників останнього проживають на Жидачівщині.

 

Аудиторія дослідження: населення міста Стрий, Моршин та Стрийського і Жидачівського районів віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 1500 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (для округу загалом): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,5%, для значень близьких до 30% - не більше 2,2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,5%.Терміни проведення дослідження: 25 серпня – 4 вересня 2012 р. 

Інші дослідження: