Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения жителей  Львова:  октябрь 2011

Електоральні настрої мешканців Львова: жовтень 2011

Дата публікації: 18.10.2011 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», станом на початок жовтня 2011 рівень політичної активності львів’ян залишається на відносно високому рівні: 44% точно взяли би участь у парламентських виборах і 49% - у президентських, якби вони відбувались наступної неділі. Ще близько 30% скоріше взяли би участь у виборах, ніж ні.

Вищий рівень мобілізації виборців у Свободи та Батьківщини.

Якби вибори до Верховної Ради відбувались наступної неділі, по 18,2% львів’ян підтримали б Батьківщину, Фронт змін та Свободу. Дані приведені серед тих, хто має намір взяти участь у виборах.

Партію УДАР – 7,2%, Громадянську позицію – 6%, Нашу Україну – 5,8%, Партію регіонів – 4,1%, КПУ – 1,5%, по 1,4% – Європейську партію, за Україну! та Народну партію. Інші партії підтримали б близько 4% виборців. Не підтримали б жодну партію 5,6% виборців, не визначились – 7,3%.

Якби президентські вибори відбувались на початку жовтня, 22,1% львів’ян проголосували б за А.Яценюка (дані приведені серед тих, хто має намір взяти участь у виборах).

Ю.Тимошенко підтримали б 18,6% виборців, О.Тягнибока – 12,4%, В.Кличка – 7,8%, А.Гриценка – 6,8%, В.Ющенка – 4,7%, В.Януковича – 4,7%, С.Тігіпка – 3,4%. Інших кандидатів підтримали б 8,6% виборців. Не підтримали б жодного кандидата близько 6% виборців, не визначились – 5%.

За останні півроку рівень довіри у Львові погіршився майже до всіх політиків, крім Ю.Тимошенко, якій стали довіряти більше, а недовіряти менше.

Так, найвищим рівнем довіри у місті користується В.Кличко (довіряють - 51% і не довіряють 34%). З травня рівень довіри до політика не змінився.

А.Яценюку довіряють 47% львів’ян, не довіряють – 42%. З травня рівень довіри до лідера Фронту змін погіршився з 54 до 47%, а недовіри – зріс з 35 до 42%.

О.Тягнибоку довіряють 40% львів’ян, не довіряють – 49%. З травня рівень довіри до лідера Свободи погіршився з 47 до 40%, а недовіри – зріс з 40 до 49%.

Ю.Тимошенко довіряють 37%  львів’ян, не довіряють – 53%. З травня рівень довіри до лідера Батьківщини покращився з 35 до 37%, а недовіри – впав з 56 до 53%. У Ю.Тимошенко найвищий серед усіх політиків рівень повної довіри (14%).

А.Гриценку довіряють 38%  львів’ян, не довіряють – 41%. З травня рівень довіри до лідера Громадянської позиції погіршився з 40 до 38%, а недовіри – зріс з 39 до 41%.

В.Ющенку довіряють 17%  львів’ян, не довіряють – 74%. З травня рівень довіри до лідера Нашої України погіршився з 22 до 17%, а недовіри – зріс з 68 до 74%.

С.Тігіпку  довіряють 12%  львів’ян, не довіряють – 76%. Після оголошення про об’єднання Сильної України та Партії регіонів рівень довіри до політика погіршився з 19 до 12%, а недовіри – зріс з 71 до 76%.

В.Януковичу довіряють лише 8%  львів’ян, не довіряють – 84%. З травня рівень довіри до Президента Украйни не змінився.

ТЕНДЕНЦІЇ:

На початку жовтня 2011 одразу три політичні сили – Батьківщина, Фронт змін та Свобода – з однаковим результатом (18%) очолили партійний рейтинг. З тією особливістю, що рейтинг Батьківщини постійно коливається в межах від 18 до 20%, рейтинг Фронту змін – незначно зріс. Проте, найвідчутніших втрат зазнала Свобода, підтримка якої зменшилася з 24 до 18%.

Відбулась рокіровка і у президентському рейтингу. При тому, що рейтинг Ю.Тимошенко майже не змінився (19%), А.Яценюк додав (з 19 до 22%) і вийшов у лідери. О.Тягнибок з незмінними 12%  продовжує утримувати третю позицію.

Зростання довіри (як і зменшення недовіри) до Ю.Тимошенко наразі не позначилось на рейтингах партії Батьківщини і можна говорити лише про очікувані тенденції.

Стабільними лишились показники В.Кличка (8%) та А.Гриценка (7%), проте рейтинги їх політичних сил зросли, чи не вперше наблизившись до персональних показників лідерів.

Так, найбільше додав УДАР, рейтинг якого з травня виріс вдвічі (з 3 до 7%). Відбулося це паралельно з падінням показників Свободи.

Наша Україна, після рекордного падіння у березні, поступово відновлює підтримку. Відбулося це також  паралельно з падінням показників Свободи. Наразі партія Наша Україна досягла показників, які фіксувались перед місцевими виборами (6%).

Рейтинг Громадянської позиції зростає з кожним заміром. Ще на початку року за партію А.Гриценка були готові проголосувати лише близько 2% виборців, у березні – 4%, у травні – 5% та у жовтні – 6%).

Дещо додала і Партія регіонів, чому частково сприяли перетоки від Сильної України, яку не було включено до списку на голосування. Рейтинг самого С.Тігіпка впав з 5 до 3%, паралельно зменшилась і довіра до політика з 19% до рекордно низьких 12%.

56% львів’ян задоволені діяльністю Міського голови А.Садового і 35% - не задоволені.

Протягом останнього року у жовтні фіксується найвищий показник незадоволення діяльністю міського голови.

Разом з тим, позитивні оцінки діяльності міського голови стабільні і коливаються в межах похибки: у грудні минулого року були задоволені 57% опитаних львів’ян, у лютому вже цього року – 59%,  у березні – 56%, у травні – 59% і у жовтні знову 56%.

27% львів’ян задоволені діяльністю Голови обласної державної адміністрації М.Цимбалюка і 40% - не задоволені.

Варто відзначити, що рівень задоволеності діяльністю М.Цимбалюка з травня покращився з 18 до 27%, а незадоволених стало менше (з 45 до 40%). Вперше чинний Голова ОДА випередив за позитивними показниками оцінки двох своїх попередників (М.Кмітя та В.Горбаля).

Майже чверть львів’ян задоволені діяльністю Голови обласної ради О.Панькевича і 36% - не задоволені.

Як і раніше про діяльність голови облради  львів’яни поінформовані найгірше. Понад 40% опитаних поки що ніяк не змогли оцінити діяльність О.Панькевича. Прогрес звичайно є (з початку року цей показник знизився з 62 до 41%), але повільний. З травня рівень задоволеності діяльністю Голови обласної ради покращився з 19 до 23%, разом з тим стало більше і незадоволених (з 30 до 36%).

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,4%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%. Терміни проведення дослідження: 1 – 10 жовтня 2011 р.

Інші дослідження: