• Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення журналу «Фокус», більше 70% опитаних киян готові взяти участь у виборах мера Києва, якщо вони відбудуться найближчим часом, 23% - не готові, 5% - не визначилися.
• Якщо вибори мера Києва відбудуться найближчим часом, то В.Кличка обрали б 39,4% тих, хто має намір голосувати. За Б.Березу проголосували б 8,5%, В.Бондаренка – 5,9%, О.Омельченка – 4,6%, Т.Монтян – 2,4%. Рейтинг інших кандидатів менше 2%. Не визначилися зі своїми електоральними вподобаннями чверть опитаних.
• Майже половина опитаних вважає, що справи у Києві йдуть у неправильному напрямку, 30% - у правильному, чверть – не визначилися.
• Більше 40% киян задоволені роботою міського голови Києва Вiталiя Кличка, половина – незадоволені, 8% - не визначилися. Порівняно з даними 2016 року кількість задоволених діяльністю мера Києва зросла з 35% до 43%.
• Роботою Київської міської ради задоволені 22%, більше 60% - незадоволені, 16% - не визначилися.
• Роботою комунальних служб міста задоволений кожен п’ятий опитаний, більше 70% - незадоволені, 7% - не визначилися.
• 60% опитаних киян найбільше турбує вартість комунальних послуг. Майже дві третини зазначили про зростання злочинності, наркоманію/алкоголізм, 30% - незаконні забудови, чверть – поганий стан доріг міста, кожен п’ятий – низький фаховий рівень медиків та вартість проїзду у транспорті, 18% - якість послуг громадського транспорту, 17% - завантаженість вулиць транспортом.
• Серед молоді найбільш важливими проблемами є наркоманія/алкоголізм, поганий матеріальний стан шкіл, мала кількість місць для паркування, мала кількість місць у дитячих садочках, безпритульні тварини на вулицях, мала кількість спортмайданчиків. Представники середнього віку більше вказують на поганий стан доріг міста, завантаженість вулиць транспортом, стихійну торгівлю на вулицях. Для старшого віку більш актуальним є зростання злочинності, низький фаховий рівень медиків, якість послуг громадського транспорту, поганий стан тротуарів і пішохідних доріжок та погане освітлення вулиць, стан житлових будинків.
• 47% опитаних вказали, що для них є важливим запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом, стільки ж зазначили протилежну думку, 7% - не визначились.
• 62% опитаних вважає, що Україні слід стати членом Європейського Союзу, 5% - Митного союзу, кожен п’ятий підтримує рівновіддаленість від ЄС і Росії, 12% – не визначилися.
• Якби сьогодні проводився референдум щодо вступу України в НАТО, то 55% підтримали б його, не підтримали – 18%, кожен десятий - не голосував би, не визначилися – 17%.
• Запровадження безвізового режиму, членство у Європейському союзі та вступ до НАТО більшою мірою підтримує молодь та люди з вищим рівнем доходів.
• 60% виступають за обмеження в економічних відносинах з Росією, чверть - за їхнє розширення або не скорочення, 14% - не визначилися.
• Половина опитаних підтримує запровадження візового режиму з Росією, майже 40% – не підтримують, кожен десятий не визначився.
• 56% опитаних підтримують варіант завершення АТО до повного відновлення української влади на всьому Донбасі, 9% - за надання ширших економічних та гуманітарних повноважень територіям, розташованим в зоні АТО, 12% - за надання цим територіям самостійності, федеративного статусу краю, але залишити в складі України, 8% - схвалюють відділення цих територій від України, 15% - не визначилися із даного питання. Варіант завершення АТО до повного відновлення української влади на Донбасі найбільше підтримують прихильники обмеження економічних відносин з Росією, виборці В.Бондаренка, Свободи та БПП Солідарність.
• 53% підтримують рішення про блокування товарних потоків з територій Донецької та Луганської областей, контрольованих т.зв. ДНР та ЛНР, третина – не підтримують, 14% - не визначилися.
• 60% опитаних вважають, що Україна повинна використовувати усі можливості для повернення Криму до складу України, чверть - змиритись з переходом Криму до складу Росії, близько 16% - не визначилися. За повернення Криму до складу України більшою мірою виступають люди з вищим рівнем доходів, чоловіки, виборці БПП Солідарність та Свободи.
• 36% вважають, що Україні потрібно переглянути Мінські домовленості і підписати нові угоди, 13% - за повне виконання усіх поставлених вимог, майже 20% - за вихід з переговорного процесу та прийняття рішень без участі міжнародних посередників, 1% - за інший варіант, більше 30% не визначилися з даного питання.
• Для більшості респондентів (84%) День Перемоги 9 травня – це свято, що є особисто значимим, 5% сприймають його як пережиток минулого, стільки ж вважають свято просто вихідним днем, 2% - звичайним днем, 3% - не визначились.
• Як свято, що має символізм значимий для людини особисто, Міжнародний жіночий день сприймають 70%, 9% вважають його пережитком минулого, 15% - просто вихідним днем, для 4% - це звичайний день, 2% - не визначились.
• Майже половина респондентів (48%) сприймають День міжнародної солідарності трудящих як особисто значиме свято, 21% вважають його пережитком минулого, стільки ж – просто вихідним днем, 5% - звичайним днем, ще 5% не визначились.
• Більше 70% опитаних не підтримують надання російській мові статусу державної, 18% - підтримують, кожен десятий - не визначився. Ті, хто мають менший дохід та виступають за розширення чи збереження відносин з Росією, більше підтримують надання російській мові статусу державної.
• Майже 70% не жалкують про розпад Радянського Союзу у 1991 році, кожен п’ятий - жалкує, 10% - не визначились. Більше тих, хто жалкує про розпад Радянського Союзу серед тих, хто виступає проти заборони «георгіївської стрічки» та російських сайтів. Також більше жалкують через розпад ті, хто мають низькі доходи, люди старшого вік, виборці партії «За життя» та Батьківщини.
• Більше половини (54%) респондентів підтримують заборону «георгіївської стрічки», більше 30% – не підтримують, 15% - не визначились. Тоді як заборону російських сайтів підтримали лише чверть опитаних, 52% – не підтримали, кожен п’ятий - не визначився зі своєю позицією. Заборону «георгіївської стрічки» більше підтримали респонденти з вищим доходом та опитані середнього віку. Абсолютна більшість виборців Свободи виступають за заборону «георгіївської стрічки».
• Третина опитаних отримують субсидії для оплати комунальних послуг, чверть - не отримують, проте мають намір оформити, ще 40% не отримують і не будуть оформляти, 4% - не визначились.
• 41% вважають, що допомога від держави на оплату комунальних послуг повинна надаватися так як зараз – через надання субсидій, майже стільки ж (40%) вважають, що краща допомога від держави – надання матеріальної допомоги для підвищення енергоефективності за умови сплати тарифів за повною вартістю, майже 20% - не визначились.
• Серед тих, хто отримує субсидії, більше 70% вважають кращим надання субсидій як зараз, тоді як близько половини тих, хто не отримує (незалежно від того чи мають вони намір оформляти субсидії чи ні), обирають варіант надання матеріальної допомоги для підвищення енергоефективності.
• 77% користуються Інтернетом мінімум раз на тиждень, 21% - не користуються взагалі.
• 61% опитаних користуються мережею Facebook, 34% - ВКонтакті, 33% - Одноклассники, 16% - Twitter, 13% - Instagram, 4% - іншою, кожен п’ятий - не користується соцмережами. Респонденти з нижчими доходами більше користуються мережею ВКонтакті та Одноклассники, натомість з вищим рівнем доходів – Facebook.
Аудиторія: населення Києва від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 826 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,4%. Терміни проведення: 22-31 травня 2017 р.