Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Львов футбольный

Львів футбольний

Дата публікації: 20.01.2011 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», майже 40% львів’ян у віці понад 16 років вважають себе футбольними вболівальниками. Зокрема, 6% – вважають себе футбольними фанатами, 13% – активними вболівальниками, 22% - не активними. Решта – футбольними вболівальниками себе не вважають.

Слід зазначити, що згідно з результатами загальнонаціонального дослідження, проведеного у жовтні 2009 року, кожен третій українець вважав себе футбольним уболівальником: 5% - футбольним фанатом, 10% - активним вболівальником, 18% - не активним. Можна припустити, що ріст числа вболівальників у Львові припав саме на останній рік, коли ФК «Карпати» вийшов до групового турніру Ліги Європи.

На підставі демографічних особливостей відповідей респондентів було складено своєрідний «Портрет футбольного вболівальника Львова». Отже, передусім це молоді, високоосвічені, неодружені львів’яни. Половина опитаних студентів вважають себе фанатам футболу.

Не відстають від молоді і львів’яни середнього віку – майже половина з них вважають себе вболівальниками. Навіть серед людей похилого віку таких близько третини.

Серед працюючих львів’ян вболівальників дещо більше, ніж серед непрацюючих (48 проти 34%). Серед чоловіків  вболівальників втричі більше, ніж серед жінок (65 проти 21%).

Найбільше вболівальників серед виборців Нашої України  та Свободи, найменше – Фронту змін.

Серед клубів української Прем'єр-ліги львів’яни найбільше вболівають за рідні «Капати» (87%), а також київське «Динамо» (46%) та донецький «Шахтар» (26%).

Приємно констатувати, що політичний фактор значно нівелюється на футбольному полі. І хоча за «Шахтар» найбільше вболівають виборці Партії регіонів, разом з тим за донецький клуб вболіває близько чверті виборців Свободи, Батьківщини та Нашої України і навпаки – близько половини виборців Партії регіонів вболіває за «Карпати», майже третина – за «Динамо».

Серед вболівальників «Шахтаря» знайшлося значно більше вболівальників «Динамо» (63%), ніж серед вболівальників київського клубу вболівальників донецького (35%). Водночас понад 90% вболівальників як «Динамо» і «Шахтаря» вболівають за львівські «Карпати».

Серед вболівальників «Карпат» найбільше виборців Батьківщини та Свободи, «Динамо» – Фронту змін.

Домінуючим фактором вибору улюбленої команди для львів’ян є походження команди – «підтримуємо своїх». Так, якщо наступного сезону в Прем'єр-лiзi виступатимуть два клуби від Львова тільки 46% львів’ян вболіватимуть лише за «Карпати» і 4% - лише за ФК «Львів», тоді як майже 40% вболіватимуть за обидві львівські команди.

Майже 70% футбольних вболівальників Львова (понад 80% вболівальників «Карпат») позитивно оцінили роботу головного тренера футбольного клубу "Карпати" О.Кононова у 2010 році. Лише 10% дали негативну оцінку роботі тренера (8% – серед вболівальників «Карпат»).

13% футбольних вболівальників Львова (14% вболівальників «Карпат») вважають виступ футбольного клубу "Карпати" у Лiзi Європи 2010 однозначно успішним; 54% (59%) – назвали цей виступ швидше успішним, все таки команда вийшла до групового турніру.

Водночас 15% футбольних вболівальників Львова (12% вболівальників «Карпат») назвали виступ футбольного клубу "Карпати" у Лiзi Європи 2010 швидше не успішним, все таки останнє місце у групі і 6% - однозначним провалом.

Як бачимо роботу тренера «Карпат» львів’яни оцінили дещо краще, ніж виступ самого клубу.

Тим не менше 76% футбольних вболівальників Львова (82% вболівальників «Карпат») вірять в те, що наступного сезону футбольний клуб "Карпати" знову гратиме в Лiзi Європи.

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 16 років і старші. Вибіркова сукупність: 827 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,7%, для значень близьких до 30% - не більше 2,3%, для значень близьких до 10% - не більше 1,6%. Терміни проведення дослідження: 18 – 26 грудня 2010 р.

Інші дослідження: