Мова сайту :

Ua Ru En
logo
ЛЬВОВ накануне ЕВРО-2012

ЛЬВІВ напередодні ЄВРО-2012

Дата публікації: 05.06.2012 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», львів’яни в цілому задоволені станом підготовки свого міста до проведення Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012.

 Найкращі оцінки отримала готовність самих львів’ян до прийому гостей: 5% - оцінили її на «відмінно», 47% - на «добре», ще 28% - на «задовільно». Лише 8% готовність львів’ян до прийому гостей оцінили на «незадовільно».

Якість громадського харчування львів’яни оцінили наступним чином: 5% – на «відмінно», 36% – на «добре», 25% – на «задовільно», 11% – «незадовільно».  Комфортність стадіону «Арена-Львів»: 8% – на «відмінно», 32% – на «добре», 24% – на «задовільно», 8% – «незадовільно». Готовність державних органів (міліції, митниці, лікарень і т.д.): 3% – на «відмінно», 29% – на «добре», 32% – на «задовільно», 16% – «незадовільно». Комфортність умов проживання туристів у місті оцінили 3% – на «відмінно», 31% – на «добре», 29% – на «задовільно», 13% – «незадовільно».

Найбільше негативних оцінок отримали транспортне сполучення (41% оцінили на «незадовільно») та стан доріг (37% – на «незадовільно»). У свою чергу, підготовці у транспортній сфері 2% поставили «відмінно», 20% – «добре», 32% – «задовільно». Стан доріг на «відмінно» оцінили 2%, 20% – на «добре», 38% – на «задовільно».

Краще інших готовність львів’ян до прийому гостей, якість громадського харчування, умов для проживання та стадіон оцінюють мешканці Франківського району. Водночас транспортним сполученням найменше задоволені в Галицькому  районі та на Сихові, найбільше задоволені – в Залізничному. Станом доріг найменше задоволені у тому ж таки Галицькому районі, найбільше – у Залізничному.

Найбільше задоволена підготовкою міста до Чемпіонату молодь, менше - особи зрілого віку, ще менше – пенсіонери. Стадіоном звісно ж більше задоволені чоловіки.

Респонденти, які задоволені роботою міської влади, краще висловлюються про готовність міста до проведення ЄВРО-2012. Натомість оцінка роботи міської влади не є ключовою у оцінках підготовки міста: незважаючи на симпатії до мерії, загалом мешканці Львова позитивно оцінюють готовність свого рідного міста до прийому гостей Чемпіонату.

За Україну на ЄВРО 2012 вболіватимуть 59% львів’ян. Та з огляду на те, що третина місцевих мешканців просто не вболівають за футбол, за національну збірну на ЄВРО 2012 вболіватиме практично кожен львівський вболівальник.

Найбільше вболівальників української збірної у Личаківському (67%) та Галицькому районах (64%), трохи менше в Сихівському та Шевченківському (по 59%), ще менше в Франківському (57%) та Залізничному районах (53%).

На другому місці за симпатіями львів’ян – Німеччина (12%), далі – Англія (9%), Іспанія (9%), Італія (7%), Польща (6%), Голландія та Португалія (по 4%), Франція (3%) та Росія (2%).

За Німеччину найбільше вболіватимуть на Сихові (20%), найменше у Личаківському районі (7%). За Іспанію та Англію найбільше вболіватимуть у Сихівському  та Франківському районах.

Вірять в перемогу України лише 11% усіх опитаних. Найбільше респонденти переконані у перемозі Німеччини (21%), Іспанії (15%) та Англії (12%). Значно менше львів'яни вірять у перемогу Італії (7%), Голландії (5%), Франції (4%), Португалії (3%) та Польщі (1%).

Найбільше тих, хто вірить в перемогу української збірної у Шевченківському районі (16%), найменше – у Галицькому (6%). Водночас тут найбільше переконані у перемозі німецької збірної (27%). У перемогу Іспанії найбільше вірять на Сихові (18%) та у Галицькому районі (17%),  Англії – знову ж таки у Сихівському та Залізничному районах – по 14%.

У віковому розрізі найбільше вболіває за Україну молодь (69%), хоча при цьому вони більше вірять у перемогу Німеччини та Іспанії.

Таким чином, серед тих, хто вболіває за «синьо-жовтих», лише 19% вірять в їхню перемогу у Чемпіонаті. Лідерами прогнозів серед вболівальників української команди є Німеччина (31%) та Іспанія (23%).

У середовищі тих львів’ян, які вболівають за Німеччину 2/3 повністю переконані в її перемозі на ЄВРО-2012, водночас кожен четвертий все ж таки вважає, що кубок може отримати Іспанія, а кожен п’ятий – пророкує його Англії. Серед вболівальників англійської збірної лише половина переконана в її перемозі, найбільшим конкурентом тут вважають Німеччину (37%). Натомість львів’яни, які вболівають за Іспанію на 100% переконані в її перемозі.
 

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2200 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,1%, для значень близьких до 25% - не більше 1,8%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%. Терміни проведення: 16 – 26 травня 2012 р.

Інші дослідження: