Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Мониторинг местных выборов 2020: ТЕРНОПОЛЬ (9-17 сентября)

Моніторинг місцевих виборів 2020: ТЕРНОПІЛЬ (9-17 вересня)

Дата публікації: 29.09.2020 Роздрукувати Повна версія

•    Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 9-17 вересня серед мешканців Тернополя показали, що 60% опитаних вважають, що справи у місті рухаються у правильному напрямку, однак 29% - протилежної думки. Про те, що справи у області йдуть у правильному напрямку сказали 38% і стільки ж – вважають, що у неправильному, ще чверть не змогли оцінити.

•    Лише 20% тернополян вважають що справи в Україні розвиваються правильно, і 65% - не згодні з цим. Так само 65% незадоволені діяльністю Президента В.Зеленського, і лише 23% - задоволені. Діяльність Голови обласної ради та Голови обласної державної адміністрації більшість опитаних не змогли оцінити, однак серед мешканців міста більше незадоволених ніж задоволених їх роботою (діяльністю голови ради В.Овчарука задоволені 14%, не задоволені – 24%, голови ОДА В.Труша – 11% та 33% відповідно).

•    На місцевих виборах 25 жовтня чверть опитаних мають намір підтримати місцеву партію, а 57%  - національну, ще 18% - не змогли відповісти. Так само чверть опитаних відповіли, що точно проголосують за місцеву партію, і ще половина можуть проголосувати за таку партію за певних обставин, 18% - не будуть голосувати за таку партію.

•    65% відповіли, що однозначно взяли б участь у виборах до Верховної Ради, якби вони відбувалися найближчим часом, ще 13% - скоріше візьмуть участь, близько 20% - малоймовірно або точно не голосуватимуть. Мобілізація виборців вища серед старшого населення.

•    Лідером у рейтингу партій до Верховної Ради є партія «Європейська солідарність», яку готові підтримати 23,6% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. Також серед виборців і визначених 16,2% мають намір проголосувати за партію «Слуга народу», 14,6% - за партію «Свобода». Ще 7,8% - за «Голос», 7,0% - за партію «Батьківщина», 5,4% - «За майбутнє», 4,3% - «Сила і честь», 4,0% - «Громадянська позиція», рейтинг інших партій – нижче 5%, ще близько 13%  не визначились із вибором.

•    Антирейтинг до Верховної Ради очолюють партії «Опозиційна платформа» та «Слуга народу», за які у жодному разі не проголосували б приблизно по 32% виборців. За партію «Європейська солідарність» точно не проголосували б  19% виборців, Радикальну партію – 15%, «Батьківщину» - 13%, Партію Шарія – 11%, Удар – 10%, близько по 7-8% - не голосували б за партії «Голос», «Свобода», «Українська стратегія», «За майбутнє».

•    69% відповіли, що однозначно візьмуть участь у місцевих виборах, ще 11% - скоріше візьмуть участь, близько 18% - малоймовірно або точно не голосуватимуть. Більше тих, хто має намір голосувати, серед старшого населення.

•    У рейтингу до обласної ради лідирують партії «Європейська солідарність» та «Свобода з рейтингом по 20,2% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. Далі у рейтингу партія «Слуга народу», яку готові підтримати 15,4%, та партія «За майбутнє» з рейтингом 13,6%. На межі прохідного бар’єру знаходяться «Батьківщина» та «Сила людей» з рейтингом 5,1% та 4,0% відповідно, ще по 3,5% готові проголосувати за «Голос» та Українську Галицьку партію, 2,5% - за партію «Сила і честь». Рейтинг інших партій менше 3%, близько 17% ще не визначились із вибором.

•    Антирейтинг до обласної ради так само очолюють «Слуга народу» та «Опозиційна платформа», за які третина виборців у жодному разі б не проголосували. Ще 18% виборців ніколи б не голосували за «Європейську солідарність», 15% - «Батьківщину», 13% - УДАР, 12% - Радикальну партію, 9% – «За майбутнє», 8% – «Свобода», по 6-7% – за партії «Довіра», «Голос», «Сила людей», «Сила і честь».


Аудиторія: мешканці Тернополя  від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю.    Вибіркова сукупність: 654 респондентів (похибка не більше 3,8%). Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face).
Терміни проведення: 9-17 вересня 2020 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: