Мова сайту :

Ua Ru En
logo
ОБЩЕСТВЕННО-ПОЛИТИЧЕСКИЕ НАСТРОЕНИЯ: Ирпень и Приирпенье (2-8 декабря 2019)

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ НАСТРОЇ: ІРПІНЬ ТА ПРИІРПІННЯ (2-8 грудня 2019)

Дата публікації: 23.12.2019 Роздрукувати Повна версія

•    Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 2-8 грудня 2019 року серед мешканців Ірпеня та Приірпіння, 43% опитаних зазначили вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку, 28% – у неправильному, 30% – не визначилися з цього питання. Щодо оцінок розвитку справ в Україні думки опитаних менш оптимістичні: 31% вважають, що справи в країні рухаються в правильному напрямку, 36%, – у неправильному, 32% – не відповіли на це питання. Динаміка з березня 2019 року щодо оцінок ситуації в Ірпені та Україні позитивна.

•    Серед можливостей найкраще мешканці регіону оцінили можливості жити біля природи, з гарною екологією, відпочивати та проводити дозвілля. Дещо менше можливостей опитані бачать стосовно досягнення успіху, заняття підприємництвом та особливо пошуку роботи. Краще рівень усіх можливостей оцінюють мешканці Ірпеня, молодші та більш забезпечені респонденти на відміну від жителів Приірпіння, старших та бідніших.

•    Нестача дитячих садків (37%), мала кількість місць у школах (34%) та вирубка лісу під забудову (30%) –проблеми, які найбільше турбують мешканців регіону. Чверть опитаних вважають значимими проблемами території наркоманію та алкоголізм, або ж вартість комунальних послуг. Для 10-16% важливими проблемами є забудова міста багатоповерхівками, корупція у міській владі, завантаженість вулиць транспортом, відсутність роботи в місті, збір та вивіз сміття, незадовільна якість медичного обслуговування. По 9% хвилюються через поганий стан доріг міста, вартість проїзду у транспорті, транспортне сполучення із Києвом, ріст злочинності та проблеми з водопостачанням.

•    Серед ключових національних політиків найбільше довіряють В.Зеленському (довіра – 48%, недовіра – 34%). Іншим – швидше не довіряють, аніж довіряють. Так, С.Вакарчуку довіряють – 20%, не довіряють – 58%, П.Порошенку довіряють – 13%, не довіряють – 70%, Ю.Бойку – 12% та 56% відповідно, Ю.Тимошенко – 11% та 71%.

•    70% висловили однозначну готовність взяти участь у виборах Верховної Ради за умови їх проведення найближчим часом. Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 45,4% тих, хто визначився і має намір прийти на дільниці. 14,8% готові проголосувати за партію «Європейська солідарність», 8,4% – за партію «Батьківщина», 5,3% – за партію «Опозиційна платформа – За життя», 4,8% – за партію «Голос», 3,9% – за партію «Сила і честь». Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Тих, хто не визначився, – близько чверті.

•    Дві третини зазначили, що однозначно готові взяти участь у найближчих виборах міського голови та міської ради Ірпеня. Серед партій, які могли б взяти участь у місцевих виборах, лідером є партія «Слуга народу», за яку готові віддати свої голоси 38,5% тих, хто визначився і має намір проголосувати. 13,6% підтримали б партію «Європейська солідарність», 9,9% – партію «Нові обличчя», 6,4% – партію «Батьківщина», 5,9% – партію «Опозиційна платформа – За життя», 4,6% – партію «Голос», 3,1% – партію «Сила і честь». Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Не визначилися із вибором близько чверті респондентів.

•    58% опитаних вважають корупцію серйозною проблемою у міській владі, 17% – вважають цю проблему несуттєвою. 25% – не змогли оцінити. У динаміці з березня 2019 року кількість тих, хто підтримує тезу про несерйозність проблеми хабарництва, зменшилася.

•    Оцінюючи відставку міського голови Ірпеня В.Карплюка, 37% зазначили, що такі дії колишнього мера були пов’язані із його намаганням уникнути відповідальності за корупційні зловживання. Натомість 25% переконані, що це було швидше реакцією на політичний тиск правоохоронних органів на нього як мера та його команду. Третина нічого не змогли відповісти. За більше ніж рік кількість тих, котрі вважають, що В.Карплюк подав у відставку через намагання уникнути відповідальності за хабарництво, зросла майже удвічі.

Аудиторія: мешканці міста Ірпінь та Приірпіння від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,1%. Терміни проведення: 2-8 грудня 2019 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: