Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения киевлян

Суспільно-політичні настрої киян

Дата публікації: 03.08.2020 Роздрукувати Повна версія

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 26-27 липня 2020 року серед мешканців Києва методом телефонного опитування, продемонстрували, що жителі міста краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в країні. Так, лише 24% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 67% – протилежної думки. Натомість 43% оцінюють стан справ у місті як правильний, 49% – як неправильний. З весни цього року місцеві оцінки практично не змінилися, оцінки щодо країни – погіршилися. Молодь та заможні респонденти дають оптимістичніші оцінки, аніж інші категорії.

37% опитаних відмінно, або ж добре оцінюють в цілому роботу Віталія Кличка на посаді мера Києва. 39% поставили задовільні оцінки, 22% – погані. Натомість роботу Президента Володимира Зеленського на добре та відмінно оцінили 24%, на задовільно – 27%, погано – 48% опитаних киян. 
54% вважають, що ситуація у Києві за час перебування Віталія Кличка на посаді мера покращилася. 30% не побачили жодних змін. Лише 15% вважають, що вона погіршилася. У порівнянні з кінцем минулого року кількість тих, хто побачив позитивні зміни за час перебування мера Кличка на посаді, зросла. 
62% опитаних, оцінюючи власне ставлення до епідемії коронавірусу, зазначили, що більше бояться економічних наслідків цієї кризи для своєї родини, аніж можливості захворіти. 29% натомість більше бояться захворювання, аніж економічних наслідків. 
33% відмінно або ж добре оцінили роботу Віталія Кличка у подоланні кризи коронавірусу. 38% – задовільно, 25% – погано. Роботу президента Володимира Зеленського у цій сфері на добре та відмінно оцінили 26%, на задовільно – 34%, погано – 37% опитаних киян. 
Лідерами електорального рейтингу політичних сил на виборах до міськради є партії «Європейська солідарність», за яку б віддали голоси 19,8% тих, хто визначився та має намір голосувати, партія «Слуга народу»  з результатом 19,3% та партія «УДАР» – 17,1%. За партію «Опозиційна платформа – За життя» проголосували б 8,0% таких опитаних, партію «Батьківщина» – 5,7%, партію Шарія – 5,0%, партію «Голос» – 4,6%, партію «Перемога Пальчевського» – 4,5%, партію «Сила і честь» – 3,0%, партію «Свобода» – 2,5%. Рейтинг інших політичних сил – менше 2%. Не визначилися близько 11% опитаних. З серпня минулого року рейтинг партії «Слуга народу» має стабільну негативну динаміку, рейтинги партій «Європейська солідарність» та «УДАР» – мають позитивну динаміку. 
У рейтингу кандидатів на виборах мера Києва лідером є Віталій Кличко, за якого б віддали свої голоси 41,7% тих, хто визначився із вибором і має намір  взяти участь у голосуванні. С.Притулу підтримали б 11,6% питаних, І.Верещук – 9,4%, А.Пальчевського – 9,0%, О.Гончаренка – 5,4%, О.Попова – 4,5%, В.Рабіновича – 3,5%, О.Омельченка – 3,3%, А.Іллєнка – 2,6%, В.Нестора – 2,1%. Не визначилися – близько 8,5% опитаних. З серпня минулого року електоральна підтримка В.Кличка зросла майже удвічі. 
Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього В.Кличка та інших потенційних кандидатів, діючий мер отримав би перемогу. У парі з І.Верещук з результатом – 64% проти 22%, у парі з О.Гончаренком – 68% проти 13%, з А.Пальчевським – 67% проти 20%, з С.Притулою – 63% проти 21%. Від 13% до 20% киян ще не визначилися з вибором, або ж не хочуть брати участь у голосуванні у зазначених комбінаціях другого туру мерських виборів. 
Половина опитаних зазначили, що зовсім не стежили за останніми праймеріз у партії «Слуга народу», де обирали кандидата на посаду мера Києва від цієї партії. 35% зазначили, що щось чули про цю ініціативу. Лише 14% заявили, що уважно слідкували за цим. Найбільше таких опитаних серед старших респондентів, виборців партій «Слуга народу», «Перемога Пальчевського» партії Шарія,  «Опозиційна платформа – За життя» та «Європейська солідарність». 
 
Аудиторія: мешканці міста Києва від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю.    Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 26-27 липня 2020 р.
 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: