Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения: Никополь

Суспільно-політичні настрої: Нікополь

Дата публікації: 27.09.2017 Роздрукувати Повна версія

 • За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2017 року, 55% мешканців Нікополя вважають, що за останні два роки ситуація в місті дещо або значно погіршилася. Ще 28% вважають, що вона залишилася на такому ж рівні, і лише 11% говорять про її покращення. Молодші (18-35 років) менш песимістично оцінюють стан розвитку справ у місті, аніж старші. Більше двох третин виборців Опозиційного блоку та партії «За життя» стверджують, що ситуація погіршилася. Найбільшими оптимістами є ті, хто підтримують БПП «Солідарність», – третина з них говорить про покращення, ще 40% з них, про її стабільність. 

Майже дві третини опитаних вважають, що стан справ у місті йде у неправильному напрямку, 12% говорять про протилежне, 29% не змогли оцінити ситуацію. Знову ж таки молодші дещо оптимістичніше говорять про стан справ у місті. У електоральному розрізі найгірше оцінюють стан справ виборці партій «За життя» та Опозиційного блоку (більше ніж 70%), найкраще – симпатики БПП «Солідарність» (44% з них говорять про правильний напрямок розвитку міста). 
 
70% опитаних заявили про погіршення економічного становища їхніх родин за останній рік (47% сказали, що ситуація набагато погіршилася). 23% відповіли, що їхній економічний стан не змінився, і лише 4% заявили про покращення. Незалежно від категорій, більше половини опитаних у будь-якій із них, заявляють про погіршення матеріального стану за останній рік.
 
Водночас 39% опитаних мають оптимістичні очікування щодо майбутнього Нікополя, 43% – скоріше або дуже песимістичні, ще 18% не змогли оцінити майбутні перспективи міста. Молодь більш оптимістичніше дивиться на майбутнє міста, аніж старше покоління. Також оптимісти значно переважають серед виборців партій БПП «Солідарність», Відродження та Батьківщини. Натомість у середовищі прихильників партії «За життя» та Опозиційного блоку переважають песимістичні настрої. 
 
Серед комунальних послуг респонденти найкраще оцінили якість газопостачання (34% на відмінно або добре, ще 43% оцінили середньо) та електропостачання (34% на відмінно або добре, 42% – на середньо). Кожен п’ятий (21-23%) опитаний заявив про погану або жахливу якість цих послуг. 
 
Водопостачання на відмінно або добре оцінили 26% опитаних, на середньо – 35%. Натомість 37% заявили про погану якість водопостачання. Серед оцінюваних послуг це найгірша оцінка. 
 
Теплопостачання відмінно або добре оцінили 16%, середньо – 25%, погано або жахливо – 30%, ще стільки ж взагалі не змогли оцінити цієї послуги. 
 
Водночас майже 90% опитаних охарактеризували вартість таких комунальних послуг як газо-, електро- та водопостачання як дуже або скоріше дорогу послугу. Теплопостачання як дорогу послугу оцінили майже 70%. Водночас, 29% не змогли оцінити вартості теплопостачання (швидше за все зважаючи на те, що ця послуга не надається у досліджуваний період). 
 
Серед інших сфер та послуг найкраще нікопольчани оцінюють роботу шкіл та дитячих садків (18% добре та відмінно, 53% – середньо, 16% – погано, 14% – не змогли оцінити), базарів та закладів торгівлі (16% добре та відмінно, 52% середньо, 30% – погано), університетів, технікумів та коледжів (15% добре та відмінно, 52% – середньо, 17% – погано, 16% – не змогли оцінити). 
 
Роботу закладів культури та бібліотек добре оцінюють 12%, середньо – 41%, погано – 25%, не змогли оцінити – 22%. Якість стадіонів та спортивних закладів добре оцінюють по 11%, середньо – 37-38%, погано – 38-40%, не змогли оцінити 11-15%. Вуличне освітлення добре оцінили 10%, середньо – 39%, погано – 51%. Пам’ятники добре оцінили 10%, середньо – 49%, погано – 29%, не змогли оцінити – 12%. Промислові зони добре оцінили 8%, середньо – 41%, погано – 34%, не дали відповіді – 18%. 
 
Такими послугами як парки та сквери, мости, медичні заклади, дороги та тротуари мешканці Нікополя швидше не задоволені, аніж задоволені. Так, майже дві третини погано або ж жахливо оцінили парки, сквери та роботу медичних закладів. Половина погано оцінила якість мостів. Більше ніж 80% не задоволені дорогами та тротуарами.
 
Найчастіше мешканці міста, відповідаючи на питання «Якби у Нікополі можна було покращити щось одне, що б Ви обрали», називали ремонт доріг (36%). 10% сказали, що покращили б благоустрій міста, 6% – якість надання медичних послуг, по 3-4% назвали альтернативні електростанції, вуличне освітлення, благоустрій парків, якість води, створення робочих місць, дитячі майданчики. 2% висловилися за зниження тарифів, краще транспортне сполучення, по 1% покращили б озеленення міста, боротьбу зі злочинністю, дозвілля для молоді, ремонт будинків, будівництво басейну, контроль за ростом цін, роботу ЖЕКів, соціальне забезпечення, газопостачання, спортивні майданчики, каналізацію, доступність житла. 
 
Серед найважливіших проектів з покращення інфраструктури міста 48% опитаних обрали ремонт доріг. 11% висловилися за облаштування прибудинкових територій, по 5-6% – за покращення вуличного освітлення, облаштування парків, будівництво нових стадіонів, майданчиків. Лише 1% висловився за розвиток бібліотек та музеїв. 
 
Якщо б вибори до Верховної Ради відбулися найближчим часом, 54% опитаних жителів Нікополя висловили готовність взяти у них участь (26% – однозначно б проголосували, 28% – скоріше б проголосували). 38% заявили, що не ходили б на вибори, ще 8% – не надали відповіді на це питання. Лідером електоральних симпатій серед тих, які висловили намір прийти на вибори, є Опозиційний блок (17,5%). Батьківщину підтримали б 13,6%, партію «За життя» – 9,4%, БПП «Солідарність» – 8,5%, УКРОП – 6,6%, Відродження – 6,3%, Радикальну партію – 4,4%, ВО Свобода – 3,1%. Рейтинг інших партій – нижче 3%. Майже кожен п’ятий не визначився із вибором. 
 
Серед різних інституцій найвищий рейтинг довіри до Нікопольського заводу феросплавів – 66% опитаних довіряють цій організації (не довіряють – 17%). Українській Православній Церкві (КП) довіряють 58% опитаних, не довіряють – 29%, сусідським об’єднанням (ОСББ, ОСН, кооперативам тощо) довіряють 49%, не довіряють – 25%, громадським організаціям довіряють 46%, не довіряють – 30%, козацьким організаціям – 43% та 29% відповідно, корпорації ДТЕК – 42% та 38%. 
 
Українській Православній Церкві (МП) довіряють 34%, не довіряють – 48%, місцевій поліції довіряють  27%, не довіряють – 48%, міській раді Нікополя довіряють 22%, не довіряють – 68%, виконавчому комітету міської ради довіряють 21%, не довіряють – 68%, місцевим судам довіряють 18%, не довіряють – 64%, місцевим органам прокуратури довіряють 16%, не довіряють – 63%. 
 
Серед громадських організацій мешканці міста найкраще оцінюють роботу об’єднань ветеранів (42%) та молодіжних об’єднань (41%). Роботу організацій з охорони навколишнього середовища позитивно оцінюють 37% негативно – 25%, жіночих об’єднань позитивно – 33% негативно –30%, профспілок – 30% та 35% відповідно, антикорупційних організацій 19% та 34%, організації Пласт – 17% та 12%. Слід зазначити, що більше 40% опитаних (а у випадку Пласту 70%) взагалі не змогли оцінити діяльність перелічених організацій. 
 
56% скоріше позитивно ставляться до іноземних інвесторів, 26% – нейтрально, 7% – негативно, ще 12% не змогли висловити своє ставлення. Молодь та заможні більш позитивно, аніж старше покоління та бідніші ставляться до бізнесменів із-за кордону. Слід зазначити, що кожен п’ятий прихильник партій Відродження та Опозиційного блоку висловлюється негативно щодо іноземних інвесторів. 
 
Більше половини опитаних позитивно ставляться до інвесторів з Канади та Німеччини, по 42-45% позитивно ставляться до інвесторів зі США, Франції та Японії, 32-33% – з Китаю та Південної Кореї, лише 13% – з Росії. 
 
76% опитаних позитивно ставляться до відновлювальної («зеленої») енергетики (вітрові, сонячні, гідроелектростанції, електростанції на біомасі тощо. 
 
Серед урядових ініціатив у сфері медичної реформи найкраще опитані підтримують введення суворого контролю над громадськими фондами, що використовуються для будівництва діагностичного комплексу Охматдит (81%), запровадження системи, коли пацієнти з рецептами від лікарів безкоштовно або з невеликою доплатою отримуватимуть ліки від діабету 2-го типу, бронхіальної астми і серцево-судинних захворювань (73%), запровадження загальнодержавного медичного страхування для всіх громадян з використанням наявних бюджетних коштів (71%), створення Центрів громадського здоров`я в кожній області, метою яких є, в першу чергу, попередження захворювань, запобігання епідемій та популяризація здорового способу життя (66%), введення референтного ціноутворення на лікарські засоби, щоб гарантувати справедливість і адекватність роздрібної ціни у відповідності з угодами між МОЗ та фармкомпаніями (60%), запровадження стандартизованих протоколів на базі доказової медицини (58%). 
 
Збільшення заробітної плати лікарів як мінімум на 30% завдяки запровадженню механізму контрактів між пацієнтом і лікарем підтримують 57%. Укладання контрактів між пацієнтами і лікарями, що гарантуватиме отримання безкоштовного медичного лікування на первинній ланці - 50%. Надання субсидій на медичні послуги внутрішньо переміщеним особам з Донбасу та Криму - 42%. Заснування госпітальних округів з однією багатопрофільною лікарнею в кожній області, і 4-5 лікарень інтенсивного лікування другого рівня (по одній у кожному з госпітальних округів) - 35%. Водночас не підтримують останню ініціативу 40% опитаних.
 
Загалом 55% респондентів висловилися за підтримку основних елементів медичної реформи та прийняття їх у вигляді законопроектів у Верховній Раді. 21% висловився проти цього, ще 24% не змогли надати відповіді. 
 
Лише 14% опитаних заявили, що протягом останніх 12 місяців їм доводилося платити хабар для отримання певних державних послуг або документів. 38% сказали, що не мали такого досвіду за останній рік, 44% взагалі не зверталися до органів державної влади останнім часом, 4% не дали відповіді на це питання. Найбільше тих, хто мав досвід дачі хабарів серед молодших та більш забезпечених. 
 
Половина опитаних вважає, що рівень корупції місцевої влади Нікополя за останні два роки не змінився. 23% кажуть по його погіршення, лише 1% – про покращення у цій сфері. 
 
11% опитаних заявили, що коли-небудь були жертвою кримінального злочину, 80% сказали, що не мали такого досвіду, 9% не дали відповіді на це питання. Найбільше тих, хто стикався із криміналом серед чоловіків (16%), осіб до 50 років (14%), більш заможних (19%). 
 
 
Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,1%. Терміни проведення: 1-12 вересня 2017 р

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: