• Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 20-28 червня 2020 року серед мешканців Маріуполя, продемонстрували, що жителі міста значно краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в країні. Так, лише 16% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 63% – протилежної думки. Натомість 53% оцінюють стан справ у місті як правильний, 28% – як неправильний. При цьому за останній рік оцінки стану справ по країні дещо погіршилися, стосовно міста – покращилися.
• 53% опитаних висловили однозначну готовність взяти участь у місцевих виборах, якщо б вони відбулися найближчим часом. Серед політичних сил лідером є партія «Блок Бойченка», за яку б віддали голоси 39,2% тих, хто визначився та має намір голосувати. За партію «Опозиційна платформа – За життя» проголосували б 26,7%, партію «Слуга народу» – 9,7%, партію Шарія – 7,4%, партію «Опозиційний блок» – 5,9%. Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Не визначилися близько 10% опитаних.
• Серед кандидатів на мера лідером у рейтингу є Вадим Бойченко, якого готові підтримати 77,9% тих, хто визначився та має намір взяти участь у виборах. Рейтинг інших кандидатів значно нижчий. Так, за Ю.Тернавського могли б проголосувати 5,5%, М.Бородіна – 4,7%, Ю.Хотлубея – 3,1%, В.Аброськіна – 2,2%, М.Ткача – 1% виборців. Рейтинг інших кандидатів – менше 1%. Тих, хто не визначився – 12-13%.
• Оновлення парків та скверів (60%), якість громадського транспорту (51%) – сфери, з якими на думку опитаних пов’язані найбільші успіхи діючого мера. 37% вважають успіхом оновлення тротуарів та прибудинкових територій, 32% – якість доріг, 26% – вирішення проблеми збору та утилізації сміття, 22% – вуличне освітлення.
• Серед проблем житлово-комунального господарства містян найбільше турбують питання водопостачання (30%), якості обслуговування будинків (28%), міжбудинкових під’їзних доріг (23%), стану ліфтів (20%), електропостачання (19%).
• Відносна більшість мешканців міста, за умови вибору, хотіли б працювати на державній службі (14%). Кожен десятий має бажання працевлаштуватися у сфері торгівлі, металургії, туризму, будівництва та ремонту, по 5-7% – в сферах громадського харчування, освіти, послуг, медицини, індустрії розваг, IT-сфері, фермерстві. Відносно частіше у сфері державної служби висловлювали бажання отримати роботу молодші респонденти (18-35 років). Також представники цієї категорії частіше обирали такі сфери як громадське харчування, послуг, індустрію розваг та інформаційні технології. Попри це, такі сфери працевлаштування як торгівля, туризм та будівництво і ремонт обирали разом із молоддю і особи середньої вікової категорії.
• Половина опитаних вважають, що достатнім рівнем місячної зарплати для життя в Маріуполі є більше 15 тисяч гривень. Третина вважають, що достатньо від 10 до 15 тисяч гривень. 16% – не проти отримувати менше 10 тисяч гривень. Останніх більше серед найстарших, бідніших та тих, хто не працює.
• 38% зазначили, що хотіли б займатися підприємництвом. 8% заявили, що вже мають власну справу. Натомість половина опитаних не висловили такого бажання. Останніх найбільше серед найстарших. Натомість серед молодого покоління дві третини готові займатися власним бізнесом.
• 42% особисто, або ж їхні близькі та родичі зверталися до центрів первинної медико-санітарної допомоги (амбулаторії, поліклініки) за останній рік. Серед них найкраще оцінили територіальне розташування медичних закладів. Також добрі оцінки респонденти надали за ставлення медперсоналу до пацієнтів, стан приміщень, компетентність лікарів. Дещо гірше оцінили тривалість очікування лікарів та ефективність лікування.
• Третина опитаних особисто, або ж їхні близькі та родичі зверталися за останній час до стаціонарних лікарень протягом останнього року. Серед них найкраще ставлення до пацієнтів лікарів. Також добрі оцінки респонденти надали за ставлення молодшого медперсоналу (санітари) до пацієнтів та компетентність лікарів. Дещо гірше оцінили ефективність лікування та стан приміщень.
Аудиторія: мешканці м.Маріуполь від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5%. Терміни проведення дослідження: 20-28 червня 2020 р.