Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения жителей Ровно

Суспільно-політичні настрої мешканців Рівного

Дата публікації: 28.04.2020 Роздрукувати Повна версія

•    Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 13-21 березня 2020 року серед мешканців Рівного, продемонстрували, що 32% опитаних оцінюють напрям справ у місті як правильний, 44% – як неправильний. Гірше оцінюють напрям в Україні: 27% – як правильний, 51% – неправильний. У динаміці у порівнянні з післявиборчим періодом песимістичні настрої щодо розвитку країни та міста посилилися. Оптимізм переважає у молодшого та більш заможного населення. Щодо розвитку країни відносно краще його оцінюють виборці партії «Слуга народу», найгірше - партій «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя». Щодо стану місцевих справ оптимістів відносно більше серед виборців партій «Слуга народу» та «Європейська солідарність», песимістів – серед симпатиків партій «Свобода», «Батьківщина» та «Опозиційна платформа».

•    Роботою міського голови Рівного задоволені майже 40% опитаних, не задоволені – 48%, міської ради – 36% і 44% відповідно. Найкраще оцінили роботу громадського транспорту міста - 62% задоволені, 30% - не задоволені. Освітніми закладами задоволені майже половина опитаних, 27% - не задоволені, роботою комунальних служб – 41% і 51% відповідно, медичних закладів – 36% і 52%.

•    66% зазначили про однозначну готовність взяти участь у можливих виборах до Верховної Ради. Лідером електоральних симпатій є партія «Слуга народу», за яку б проголосували б 36,1% тих, хто визначився та має намір голосувати. Європейську солідарність підтримали б 14,7%, Опозиційну платформу – 8,2%, Силу і честь – 6,5%, Свободу – 6,0%, Батьківщину – 5,8%, Голос – 4,5%. Рейтинг інших партій менше 4%. Водночас не визначилися з вибором – майже чверть опитаних.

•    Серед респондентів спостерігається високий запит на кандидата у мери зі значним досвідом муніципального управління. 80% хотіли б щоб мер був швидше господарником, а не політиком.

•    Виборці швидше надають перевагу кандидату – сильній особистості, незалежно від партійних вподобань. Партійна франшиза однозначно важлива лише кожному п’ятому виборцю.

•    44% на цей момент швидше проголосують за кандидата, який підтримує курс Президента Зеленського, 24% – за опозиціонера. Останні найбільше зосереджені серед прихильників партій «Європейська солідарність» та «Свобода».

•    Жителі міста вважають, що пріоритетом влади в першу чергу повинні бути медичні заклади (44%), і також якість ЖКГ (35%). Ще по 27% обирали важливими сферами створення робочих місць і якість доріг, 20-22% - освітні заклади і боротьбу з корупцією. 14-17% – соціальний захист малозабезпечених, збір та утилізацію сміття, якість громадського транспорту та залучення інвестицій у місто.

•    Найважливішою проблемою для країни опитані вважають військовий конфлікт на Сході. Водночас у рейтингу особистих проблем для мешканців міста в першу чергу важливим є проблема низького заробітку, вже потім проблеми військового конфлікту і підвищення комунальних тарифів.

•    Найбільшою проблемою міста мешканці назвали вартість комунальних послуг (52%). Ще близько 27% визнали проблемою поганий стан доріг, корупцію у владі, алкоголізм і наркоманію, 23% - збір сміття, близько 15-17% обрали проблемами безпритульних тварин на вулицях і низький фаховий рівень медиків. Загалом соціально-економічні проблеми (низькі зарплати і пенсії, підвищення тарифів) гостріше відчуваються для старших й менш забезпечених.

•    54% вважають реальною загрозу коронавірусу особисто для себе і своєї сім’ї. 39% опитаних вважають, що він їм не загрожує. Страх вірусу більше присутній у жінок і старших респондентів. Також трохи частіше про загрозу зазначали особи, які мають маленьких дітей.

Аудиторія: мешканці м. Рівне від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 3,5%. Терміни проведення: 13-21 березня 2020 р. Опитування проведено на замовлення Інформаційного агентства "Західний аргумент"

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: