Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Отношение населения Кировограда к переименованию города

Ставлення населення Кіровограда до перейменування міста

Дата публікації: 18.04.2016 Роздрукувати Повна версія

Опитування було проведене Київським міжнародним інститутом соціології (kiis.com.ua) спільного з Соціологічною групою «Рейтинг» (ratinggroup.ua) протягом квітня 2016 року. 

Практично всі жителі Кіровограда знають про те, що місто має бути перейменоване в рамках «декомунізації». Переважна більшість жителів міста (67%) не підтримують перейменування, в т.ч. 43% категорично проти цього. Лише один з чотирьох жителів (28%) схвально ставиться до цього. 
Більшість містян (57%) найбільше підтримують поточну назву «Кіровоград». Третина жителів (31%) хотіли б, щоб місто називалося «Єлисаветград».  Лише 4% підтримують назву «Кропивницький». У разі відсутності у списку пропонованих назв варіанту «Кіровоград» більшість (55%) обирають варіант «Єлисаветград». На умовно другому місці – «Кропивницький», який підтримують 8%.  
Абсолютна більшість населення (82%) не підтримують рішення Комітету Верховної Рад з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування перейменувати місто на «Кропивницький». Підтримують – 14%. Серед тих, хто негативно ставиться до рішення про перейменування на «Кропивницький», чверть готові вийти на акції протесту проти цього.
 

Інші дослідження: