• Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 12-21 червня 2020 року серед мешканців Тернопільської області, продемонстрували, що респонденти краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в області, чи країні. Так, лише 16% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 66% – протилежної думки. 20% оцінюють стан справ у області як правильний, 52% – як неправильний. Натомість 40% мешканців області вважають, що справи у їхніх населених пунктах йдуть правильно, 46% – протилежної думки. З початку року погіршилися оцінки щодо ситуації в країні та області, стосовно населених пунктів – майже не змінилися.
• 62% опитаних вважають, що економічне становище в Україні за останній рік погіршилося. Лише 9% – побачили покращення, 26% – не побачили жодних змін. Оцінюючи зміни економічного становища власної сім’ї, 42% зазначили, що воно погіршилося, 46% – не змінилося, лише 11% – відчули покращення. Водночас, 23% все ж таки очікують покращення економічного становища в Україні у найближчий рік. 31% вважають, що ситуація не зміниться, 30% – очікують погіршення.
• 59% опитаних виявили однозначну готовність взяти участь у виборах до Верховної Ради, якщо б вони відбулися найближчим часом. Лідером електоральних симпатій серед політичних сил на парламентських виборах є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 25,2% тих, хто визначився та має намір голосувати. 20,4% підтримують партію «Європейська солідарність», 9,5% – партію «Батьківщина», 6,9% – партію «Свобода», 5,9% – партію «Сила і честь», 5,7% – Радикальну партію, 4,5% – партію «Громадянська позиція». Рейтинг інших політичних сил – менше 4%. Тих, хто не визначився, – близько 20%.
• Партія «Опозиційна платформа – За життя» очолює антирейтинг політичних сил. 31,2% виборців ніколи б за неї не проголосували б на виборах до парламенту. 25,9% не підтримали б партію «Слуга народу», 21,7% – партію «Європейська солідарність», 13,3% – Радикальну партію, 12,8% – партія «Батьківщина».
• 70% опитаних зазначили, що взяли б участь у місцевих виборах. Лідером серед політичних сил до обласної ради є партіє «Слуга народу», яку б підтримали 22,4% тих, хто визначився і має намір голосувати. 18% підтримали б партію «Європейська солідарність»,15,0% – партію «За майбутнє», 9,1% – партію «Свобода», 8,1% – партію «Батьківщина», 4,4% – партію «Голос», 3,3% – партію «Сила і честь». Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Тих, хто не визначився, – близько чверті.
• Рівень можливостей відпочинку та безпечного життя мешканці області оцінили на відносно високому рівні. Натомість можливостями знайти роботу, займатися підприємництвом та особливо заробітку грошей респонденти швидше невдоволені.
• 72% опитаних не планують найближчим часом поїхати на заробітки за кордон. 26% – планують.
• Інтернет сторінки (53%), національне телебачення (45%) та соціальні мережі (38%) – основні джерела отримання суспільно-політичних новин. 23% – отримують її з передач місцевого телебачення, по 9-10% – з радіо, від знайомих, чи близьких людей та місцевої преси. Лише 4% читають національні друковані видання.
Аудиторія: мешканці населення Тернопільської області віком від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення дослідження: 12-21 червня 2020 р.