Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения населения Украины:  март 2011

Електоральні настрої населення України: березень 2011

Дата публікації: 22.03.2011 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у березні 2011 року, то 29% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 36% скоріше взяли б участь. Активність щодо виборів Президента традиційно вища: якби вибори Президента України відбувалися у березні – 32% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 37% скоріше взяли б участь.

Найбільш мобілізованими є виборці  Свободи, Громадянської позиції та КПУ. Найменш – Сильної України та партії УДАР. Майже  половина з опитаних, які не підтримують жодної партії («проти всіх») або не визначились з вибором - не мають намірів брати участі у виборах.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у березні 2011 року, 26,2% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 19,7% - за Батьківщину, 9,3% - за Фронт змін, 6% - за Свободу, 5,6% - за Сильну Україну, 4,6% - за Комуністичну партію.

Ще  по 1,9% виборців підтримали б Громадянську позицію та УДАР, 1,3% - Народну партію, 1,2% - Нашу Україну.  Інші партії підтримали б 4,3% виборців, не підтримали б жодну з партій («проти всіх») – 10,4%, не визначились з вибором – 7,6%.

Якби вибори Президента України відбувалися у березні 2011 року, 26% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за В.Януковича, 20,3% - за Ю.Тимошенко, 11,2% - за А.Яценюка, 6,4% - за С.Тігіпка, 4,2% - за О.Тягнибока, 3,5% - за П.Симоненка, по 2,8% - за В.Кличка та А.Гриценка, 1,7% - за В.Ющенка, 1,2% - В.Литвина.

Інших кандидатів підтримали б 2,6% виборців, не підтримали б жодного («проти всіх») – 8,8%, не визначились з вибором – 8,5%.

ТЕНДЕНЦІЇ:

  • Продовжується падіння підтримки В.Януковича (з 32% у грудні минулого року до 26% у березні цього року) та Партії регіонів (з 30 до 26%).  Від президентських виборів В.Янукович втратив до третини прихильників або близько 10% рейтингу, а якщо порівнювати з піком підтримки, який фіксувався у березні-червні 2010 року – майже половину або близько 20% рейтингу. Найбільших втрат В.Янукович зазнав у Центрі, на Півночі, а також на Півдні.
  • Порівняно з груднем минулого року позиції Ю.Тимошенко та Батьківщини майже не змінились – підтримують близько 20% виборців. В регіональному розрізі Ю.Тимошенко додала лише на Заході. З березня минулого року рейтинг Тимошенко знизився з 24 до 20%.
  • Незначне зростання демонструє А.Яценюк (з 8% у грудні минулого року до 11% у березні цього року) та Фронт змін (з 7 до 9%). Найбільшу підтримку лідер Фронту змін має на Заході, Півночі і в Центрі, а також додав на Півдні країни.
  • Рівень підтримки С.Тігіпка та Сильної України продовжує зменшуватися, а за рік відбулося падіння вдвічі. Так, у березні – червні минулого року рейтинг С.Тігіпка становив близько 13%, у жовтні – 10%, у грудні – 8%, у березні цього року – 6%.
  • Рейтинг Свободи впродовж останніх чотирьох місяців стабільно тримається на рівні 6%, а за рік він зріс втричі.
  • Незначні тенденції до покращення демонструє рейтинг Комуністичної партії, який за рік виріс до 5%.
  • Близькими до подолання 3%-бар’єру є партія УДАР В.Кличка та Громадянська позиція А.Гриценка, які підтримують по 2% виборців. Рейтинги лідерів цих партій вищі – по 3%.
  • Майже у 1,5 рази зросла кількість виборців, які не підтримують жодну партію («проти всіх») – з 7% у жовтні минулого року до 10% - у березні цього року. Цікаво, що одразу після президентських виборів «проти всіх» було лише близько 2%.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 4 – 14 березня 2011 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська

Інші дослідження: