Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения населения Украины:  май 2011

Електоральні настрої населення України: травень 2011

Дата публікації: 07.06.2011 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці травня 2011 року, то 32% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 35% скоріше взяли б участь. Активність щодо виборів Президента дещо вища: 36% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 36% скоріше взяли б участь. Найбільш мобілізованими залишаються виборці Громадянської позиції, Свободи, партії УДАР та Батьківщини.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці травня 2011 року, 22,8% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 18,8% - за Батьківщину, 9,3% - за Фронт змін, 5,5% - за Свободу, 5,5% - за Сильну Україну, 4,5% - за Комуністичну партію та 4% - за партію УДАР В.Кличка.

Ще  2,2% виборців підтримали б Громадянську позицію, 1,2% - Народну партію, 1,1% - Нашу Україну.  Інші партії підтримали б 4,4% виборців, не підтримали б жодну з партій («проти всіх») – 11,7%, не визначились з вибором – 9%.

Таким чином, якби вибори відбувались наприкінці травня і прохідний бар’єр лишився б на рівні 3% до парламенту потрапили би 7 партій: Партія регіонів, Батьківщина, Фронт змін, Свобода, Сильна Україна, КПУ та УДАР. У випадку підвищення бар’єру до 5% - лише 5 партій без комуністів та УДАРу.

Якби вибори Президента України відбувалися наприкінці травня 2011 року, 22,5% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за В.Януковича, 18,4% - за Ю.Тимошенко, 10,1% - за А.Яценюка, 7,1% - за С.Тігіпка, 5% - за В.Кличка, 3,6% - за О.Тягнибока, 2,9% - за П.Симоненка та 2,8% - за А.Гриценка.

Інших кандидатів підтримали б 6,8% виборців, не підтримали б жодного («проти всіх») – 8,7%, не визначились з вибором – 12,1%

ТЕНДЕНЦІЇ:

  • Ключова тенденція: продовження росту кількості опитаних, які не підтримують жодну партію (з 7% у грудні минулого року до 10% у березні та до 12% у травні). Примітно, що серед усіх опитаних кількість так званих «проти всіх» ще вища – понад 14% і більш ніж половина з них мають намір брати участь у виборах з метою підтвердження власної позиції. Порівняно з березнем зросла також кількість опитаних, які не визначились зі своїм вибором (до 9%).
  • На цьому тлі найбільше зменшились рейтинги В.Януковича та Партії регіонів (з 26 до 23%). Найбільш відчутних втрат В.Янукович зазнав в базових Півдні та Донбасі, де росте кількість невизначених та «проти всіх».
  • Незначно втратили Ю.Тимошенко та А.Яценюк (при цьому рейтинги партій практично не змінились). Цікаво, що на Заході, де найбільше втратила лідер Батьківщини, А.Яценюк свої позиції покращив. Разом з тим лідер Фронту змін зазнав незначних втрат в Центрі і Півночі.
  • Позиції Свободи залишаються стабільними (6% - у березні і 5,5% - у травні).
  • На тлі відносного погіршення позицій лідерів майже вдвічі додав В.Кличко (з 3 до 5%) та партія УДАР (з 2% до 4%), особливо на Заході, Півночі та Півдні.
  • С.Тігіпко дещо укріпився на Півдні і Донбасі, внаслідок чого дещо покращив свій загальний рейтинг з 6 до 7%.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 26 травня – 2 червня 2011 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська

Інші дослідження: