Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения населения: май 2014

Суспільно-політичні настрої населення: травень 2014

Дата публікації: 20.05.2014 Роздрукувати Повна версія

За тиждень до проведення виборів Президента України, громадяни демонструють дуже високий рівень електоральної активності, близько 82% виборців готові чи скоріше готові взяти участь у волевиявленні. При цьому тих, хто протилежної думки – 12%. Шість відсотків опитаних – не змогли дати чіткої відповіді на поставлене питання.
На президентських виборах, які відбудуться 25 травня цього року, Петра Порошенка готові підтримати 34% опитаних респондентів. Другу позицію посідає Ю.Тимошенко – 6,5%, а третю С.Тігіпко – 5,8%. За Олега Ляшко та Анатолія Гриценко готові проголосувати 4,1% та 4,0% респондентів відповідно, а Михайла Добкіна, в свою чергу, підтримують 3,5% виборців. За лідера КПУ Петра Симоненка готові проголосувати 2,2%. Всі інші зареєстровані кандидати наибирають менше 2% голосів виборців. Близько 23% виборців заявляють, що, на даний момент, не знають за кого віддати свій голос, а майже 12% відмітили, що не підуть на вибори.
Серед тих, хто має намір прийти на виборчі дільниці та визначився зі своїм вибором, перша п’ятірка президентських перегонів виглядала би наступним чином: П.Порошенко – 53,2%, друге місце посідає Ю.Тимошенко, яка отримала б 10,1% голосів, на третій сходинці знаходиться С.Тігіпко – 8,8%., О.Ляшко та А.Гриценко, в такому випадку, отримали б 6,3% та 6,2% відповідно.
Під час дослідження респондентам пропонувалось зробити свій власний прогноз стосовно того, хто стане наступним Президентом України. Опитаним було поставлене наступне запитання: «Скажіть, незалежно від того кого із кандидатів Ви підтримуєте, на Вашу думку, хто все-таки переможе на виборах і стане майбутнім Президентом України?»
Найбільш ймовірним переможцем у президентських виборах респонденти вважають П.Порошенка – 49,7%. Перемогу Ю.Тимошенко прогнозують 5,6% опитаних, а С.Тігіпко – 3,3%. Близько – 37%, від усіх опитаних, відмовились скласти свій прогноз стосовно того, хто стане наступним Президентом України.
Респонденти дали свою оцінку і по іншим питанням. 38,2% респондентів підтримують статус української мови, як єдиної державної, а російська, при цьому, може бути офіційною. Надання статусу офіційної російської мови в деяких регіонах України підтримують 27,3%, при цьому єдиною державною має залишатись українська мова. В свою чергу, 30,7% вважають, що і українська, і російська мови мають бути державними в Україні.
Абсолютна більшість українців підтримують нинішню унітарну форму державного устрою України. Протилежної думки, які підтримують федеративний устрій всього 15,8%.
Більшість опитаних – 42,9% розцінюють події, які відбуваються на південному сході України як приховану агресію з боку Росії. У цих подіях 19,8% українців вбачають народне повстання. В свою чергу, 22,9% опитаних вважають, що це відбуваються терористичні акти.
Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» презентує результати загальноукраїнського соціологічного дослідження «Україна напередодні Президентських виборів, травень», проведене силами трьох соціологічних служб:

  • Центром соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС»;
  • Київським міжнародним інститутом соціології;
  • Соціологічною групою «Рейтинг».

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: Репрезентативна, квотна вибірка 6200 респондентів (по 2067 респондентів для кожного із соціологічних центрів) в усіх регіонах України (без врахування населення АР Крим)
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) за місцем проживання респондента
Статистична похибка вибірки (довірчий інтервал): не більше 0,8%
Терміни проведення дослідження (польового етапу): 8 – 13 травня 2014 року

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: