Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Рейтинги партий на выборах Верховной Рады: февраль 2013

Рейтинги партій на виборах Верховної Ради: лютий 2013

Дата публікації: 05.03.2013 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці лютого 2013 року, то участь у них взяли б близько двох третин виборців.

Найвищий рівень мобілізації фіксується на Заході, найнижчий – на Донбасі та Півдні країни, де участь у виборах підтвердили лише близько половини виборців.

РЕЗУЛЬТАТИ:

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці лютого 2013 року, то перемогу здобула б Партія регіонів. Так, 24,9% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 19,3% – за Батьківщину, 18,1% – за УДАР, 11,9% – за Свободу, 8,7% – за Комуністичну партію. Ще 1,2% виборців підтримали б партію Н.Королевської «Україна – Вперед!», менше 1% – Радикальну партію Олега Ляшка та «Нашу Україну». Решту партій – 2,7%, не визначились з вибором – 11,8%.

Для коректного порівняння показників партій з результатами виборів, було проведено перерозподіл «невизначених».

В результаті отримуємо: якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці лютого 2013 року, то за Партію регіонів проголосували б 28,2% виборців, за Батьківщину – 22%, за партію УДАР – 20,4%, за Свободу – 13,5%, за КПУ – 10%. Інші партії – близько 6%.

Отже, порівняно з результатами парламентських виборів спостерігаються тенденції:
 

  • Сукупна підтримка опозиційних партій (Батьківщини, УДАРу і Свободи) збільшилась з 50 до 56%, водночас сукупна підтримка партій, які формують більшість у парламенті (Партії регіонів та КПУ), зменшилась з 43 до 38%.
  • «Нові» парламентські партії (УДАР і Свобода) додали в підтримці, «старі» (Батьківщина, Партія регіонів та КПУ) – втратили.
  • Партія регіонів залишається одноосібним лідером симпатій виборців Донбасу, Півдня та Сходу країни. У свою чергу Батьківщина на Заході ділить першість зі Свободою та УДАРом, в Центрі та Півночі – з УДАРом.
  • УДАР продовжує підтримувати переважно молодь, КПУ – старші люди. Найбільш освічений електорат у Свободи та УДАРу, найменш – у КПУ. Також в електораті Свободи та УДАРу найбільше працюючих, а в електораті КПУ домінують пенсіонери.
  • Батьківщину більше підтримують в селах, Партію регіонів та КПУ – в містах.
  • Як і на виборах УДАР і Свободу більше підтримують чоловіки, Батьківщину, Партію регіонів та КПУ – жінки.

Виборці Свободи і Батьківщини переважно україномовні. Цікаво, за останні півроку частка україномовних в електораті Свободи зменшилась з 75 до 68%, водночас зросла кількість тих, які спілкуються вдома обома мовами або російською. В структурі прихильників КПУ і Партії регіонів понад половина російськомовні, чверть розмовляють вдома обома мовами, ще чверть – українською. Цікаво, серед виборців УДАРу половина розмовляють вдома українською, половина – російською або обома. Серед «невизначених» більше російськомовних, що логічно, оскільки найбільше «невизначених» фіксується на Півдні, Сході та Донбасі. 

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 22 – 28 лютого 2013 р.


Розподіл областей:
Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

Донбас: Донецька, Луганська

Інші дослідження: