Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Электоральные настроения: избирательный округ №179

Електоральні настрої: виборчий округ №179

Дата публікації: 26.02.2020 Роздрукувати Повна версія

•    Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» серед мешканців виборчого округу №179, показали, що респонденти значно краще оцінюють стан місцевих справ, аніж загальну ситуацію в країні. Так, лише 19% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 63% – протилежної думки. Стосовно справ в області оцінки наступні: 24% вважають, що справи йдуть у правильному напрямку, 51% – у неправильному, чверть не змогли оцінити. Натомість майже третина сказали, що справи на місцях розвиваються у правильному напрямку, 56% – говорять протилежне. Мешканці міст, молодь та більш забезпечені більш оптимістичні у своїх оцінках, аніж інші категорії опитаних.

•    43% опитаних задоволені діяльністю Президента В.Зеленського, 45% – не задоволені. Найкраще оцінюють роботу Глави держави мешканці міст, більш забезпечені та молодші опитані. Серед виборців політичних сил найвища кількість позитивних відгуків про роботу Президента серед симпатиків партії «Слуга народу». Найбільш критичними є виборці партій «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа – За життя».

•    Лідером за довірою серед місцевих політиків є Юлія Світлична. Їй довіряють 70% опитаних, не довіряють – 21%. Голові Харківської обласної ради  С.Чернову довіряють 24%, не довіряють – 22%, не знають його – 45%. Голові Харківської ОДА О.Кучеру довіряють 24%, не довіряють – 29%, не знають його - 28%, вагалися з оцінками – 19%. В.Алексейчук переважно респонденти не знають (84%). Довіряють їй – 3%, не довіряють – 11%.

•    67% опитаних знають, що 15 березня 2020 року відбудуться проміжні вибори народного депутата у їхньому виборчому окрузі. 64% висловили однозначну готовність взяти у них участь. Рівень передвиборчої мобілізації дещо вищий серед старшої та менш заможнішої категорій населення.

•    Лідером електоральних симпатій серед кандидатів є Ю.Світлична. Її готові підтримати 62,3% тих, хто вже визначився і має намір взяти участі у голосуванні. 12,5% підтримують В.Алексейчук, як кандидата від партії «Слуга народу», 8,5% – О.Діденка, як представника партії «Опозиційна платформа «За життя». Рейтинг інших кандидатів – менше 2%. До цього часу ще не визначився кожен п’ятий виборець.

•    У рейтингу політичних сил лідером є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 42,8% тих, хто визначився  має намір прийти голосувати.  30,4% підтримують партію «Опозиційна платформа – За життя».  Рейтинг інших політичних сил значно нижчий: партію  «Батьківщина» підтримують  4,8%, Радикальну партію – 4,2%, партію «Європейська солідарність» – 3,6%, партію Шарія – 2,6%, партію «Сила і честь» – 2,3%. Рейтинг інших – нижче 1%. Тих, хто не визначився, – близько 11-12%.

•    55% не знають, хто був депутатом від округу до перевиборів, 42% – знають. Лише 21% вважають, що попередній народний депутат приділяв достатньо уваги вирішенню місцевих проблем, 51% – протилежної думки. 28% – взагалі не змогли відповісти на це питання.

•    Відсутність роботи (67%) та низький рівень зарплат в регіоні – проблеми, які, на думку респондентів, є найбільш актуальними для регіону. 38% вважають важливою місцевою проблемою занепад промисловості, 36% – поганий стан доріг, 34% – неякісне медичне обслуговування, 33% – бідність, 26% – занепад сільського господарства, 23% – наркоманію та алкоголізм, 20% – вимирання сіл.

Аудиторія: населення виборчого округу №179 від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення.  Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення дослідження: 15-22 лютого 2020 р.
 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: