Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Мониторинг местных выборов 2020: Киев

Моніторинг місцевих виборів 2020: Київ

Дата публікації: 15.09.2020 Роздрукувати Повна версія

•    Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 4-9 вересня серед киян показали, що 49% опитаних вважають найбільшою загальнонаціональною проблемою військовий конфлікт на Сході України. Кожен четвертий-п’ятий переконані, що найбільш важливими проблемами для держави є відсутність роботи, занепад промисловості, хабарництво і корупція у владі, низький рівень зарплат і пенсій та епідемія коронавірусу.

•    У рейтингу проблем на особистісному рівні лідерами є військовий конфлікт на Сході країни та низький рівень зарплат і пенсій (по 28-30%). Хабарництво і корупція у владі, неможливість отримати якісне медичне обслуговування, епідемія коронавірусу, підвищення тарифів на комунальні послуги та некомпетентність влади особисто турбують від 16% до 19% опитаних.

•    Вартість комунальних послуг – проблема, яку респонденти вважають найбільш актуальною для Києва (42%). Завантаженість вулиць, неналежний рівень медицини, незаконні забудови турбують кожного третього опитаного киянина. Низька якість комунальних послуг, відсутність метро в нових районах міста та поганий стан доріг – кожного четвертого.

•    57% задоволені діяльністю міського голови Віталія Кличка, 37% – не задоволені. Натомість діяльністю Київської міської ради задоволені 37%, не задоволені  – 51%, не змогли оцінити – 21%.

•    Громадським транспортом Києва задоволені 49%, не задоволені – 39%. Освітніми закладами задоволені 36%, не задоволені – 39%, не змогли оцінити – 26%. Діяльністю поліції задоволені 24%, не задоволені – 51%, не змогли оцінити – 24%. Найбільше кияни не задоволені діяльністю комунальних служб столиці (65%) та медичних закладів (67%).

•    У рейтингу політичних сил на виборах до міської ради лідером є партія «УДАР» за яку готові віддати голоси 23,6% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори. Партію Слуга народу підтримують 13,6% опитаних, партію «Європейська солідарність» – 13,1%, партію «Голос» – 8,2%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 7,4%, партію «Батьківщина» – 7,3%, партію «Перемога Пальчевського» – 3,9%, партію Шарія – 3,7%, партію «Сила і честь» – 3,4%.  Рейтинг інших сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 12%.

•    Серед кандидатів на мера лідером у рейтингу є Віталій Кличко, якого готові підтримати 43,6% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. 9,8% могли б підтримати С.Притулу, 6,9% – І.Верещук, 6,4% – А.Пальчевського, 5,8% – О.Попова, 5,7% – О.Кучеренка, 4,2% – О.Омельченка, 4,0% – Д.Гордона. Рейтинг інших кандидатів – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 11%.


Аудиторія: мешканці міста Києва від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю.    Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 4-9 вересня 2020 р.
 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: