Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Общественно-политические настроения жителей Львова

Суспільно-політичні настрої мешканців Львова

Дата публікації: 22.07.2020 Роздрукувати Повна версія

•    Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 3-12 липня 2020 року серед мешканців Львова, продемонстрували, що респонденти відносно краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в країні. Так, лише 11% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 70% – протилежної думки. 28% оцінюють стан справ у місті як правильний, 48% – як неправильний. Молодші та більш заможні респонденти частіше дають оптимістичну оцінку на міському рівні. Водночас стосовно країни немає суттєвої різниці у вікових та майнових демографічних групах. Відносно більше оптимістів щодо напрямку розвитку країни серед симпатиків партії «Слуга народу». За останні півроку ці настрої погіршилися.

•    Не менше двох третин опитаних не задоволені роботою ключових очільників держави та парламенту. Так, роботою Президента Зеленського задоволені лише 16% опитаних, не задоволені – 66%. Діяльністю Прем’єр-міністра Шмигаля задоволені лише 8%, не задоволені – 62%, не змогли оцінити – 30%. Роботою парламенту задоволені тільки 6%, не задоволені – майже 80% опитаних. З восени минулого року оцінка задоволеності роботою центральних органів влади впала.

•    Роботою міського голови Львова А.Садового задоволені 48%, не задоволені – 33%. Діяльністю міської ради задоволені 29%, не задоволені – 38%, не змогли оцінити – 33%. Роботою міського громадського транспорту задоволені – 32%, не задоволені – 51%, освітніх закладів – 28% та 36% відповідно, поліції – 28% та 47%, комунальних служб – 23% та 60%, служб соціального захисту – 22% та 36% (42% не змогли оцінити), медичних закладів міста – 21% та 62%. Оцінки роботи сфер міста з початку року погіршилися.

•    Військовий конфлікт на Сході країни (62%) очолює рейтинг проблем загальнодержавного значення серед опитаних. Попри це, львів’ян на загальнодержавному рівні хвилюють відсутність роботи, безробіття (32%),  хабарництво і корупція у владі (30%), низький рівень зарплат та пенсій (29%), епідемія коронавірусу COVID-2019 (24%), неможливість отримати якісне медичне обслуговування (22%). Особисто для себе опитані також вважають найбільшими проблемами війну на Сході (44%) та низький рівень зарплат та пенсій (35%). Відсутність роботи особисто турбує 24%, хабарництво і корупція у владі та епідемія коронавірусу COVID-2019 – по 23%, неякісна медицина – 20%.

•    Серед міських проблем львів’яни найбільше хвилюються через завантаженість вулиць транспортом (45%) та вартість комунальних послуг (39%). Корупція у міській владі хвилює 34%, хаотична забудова багатоповерхівками 32%, наркоманія та алкоголізм – 31%, мала кількість місць для паркування – 21%. Якість послуг громадського транспорту та поганий стан доріг вважають проблемами по 19%, наявність безпритульних тварин на вулицях, малу кількість місць у дитячих садках, низький фаховий рівень медиків та вартість проїзду у транспорті – по 16-17%.

•    Покращення роботи медичних закладів – головний пріоритет роботи міської влади на думку містян (52%). Якість житлово-комунальних послуг, громадського транспорту, збір та утилізація сміття, боротьба із корупцією вважають першочерговими завданнями для вирішення міською владою близько третини опитаних. Покращення роботи освітніх закладів, створення робочих місць та якість доріг – близько чверті.

•    Якість доріг, тротуарів та прибудинкових територій, розвиток туризму та оновлення парків і скверів – головні успіхи міського голови А.Садового, на думку опитаних (26-31%). 22% вважають його досягненням покращення вуличного освітлення, 16% – якість громадського транспорту, по 11% – покращення збору та утилізації сміття та залучення інвестицій у місто.

•    У рейтингу політичних сил на виборах до міської ради лідером є партія «Європейська солідарність», за яку готові проголосувати 28,2% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори. Партію «Самопоміч» підтримують 18,6%, партію «Голос» – 9,8%, партію «Слуга народу» – 7,6%, партію «Свобода» – 5,7%,  партію «Батьківщина» – 5,6%. Рейтинг інших політичних сил – нижче 5%. Тих, хто не визначився, – близько 14%.

•    Серед кандидатів на посаду міського голови найкраще львів’яни ставляться до А.Садового - 43% позитивно ставляться, 27% – нейтрально, 29% – негативно. До Р.Кошулинського позитивно ставляться 32%, нейтрально – 21%, негативно – 15%, не знають такого – 32%. До О.Синютки позитивно ставляться 25%, нейтрально – 26%, негативно – 25%, не знають такого – 24%. До І.Зінкевича позитивно ставляться 21%, нейтрально – 19%, негативно – 7%, не знають такого – 54%. До І.Васюника позитивно ставляться 10%, нейтрально – 29%, негативно – 14%, не знають такого – 46%. До В.Гірняка позитивно ставляться 10%, нейтрально – 26%, негативно – 11%, не знають такого – 53%. Інших політиків не знають більше 70% опитаних. У динаміці за останні чотири роки ставлення до міського голови Львова А.Садового практично не змінилося (41-43%). Натомість покращилося до Р.Кошулинського (з 18% до 32%) та О.Синютки (з 17% до 25%).

•    Серед кандидатів на посаду міського голови Львова лідером є Андрій Садовий, якого підтримують 38,1% тих, хто визначився і взяв би участь голосуванні. Р.Кошулинського підтримали б 17,9% таких опитаних, О.Синютку – 13,8%, І.Зінкевича – 10,7%, В.Гірняка – 5,4%, Я.Рущишина – 3,4%, І.Васюника – 3,4%. Рейтинг інших – нижче 2%. Тих, хто не визначився, – близько 16%.

•    Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього А.Садового та інших потенційних кандидатів, діючий мер отримав би перемогу. У парі з Р.Кошулинським з результатом – 45% проти 32%, у парі з О.Синюткою – 46% проти 26%, з І.Зінквичем – 46% проти 25%. Водночас слід враховувати, що від чверті до третини опитаних ще не визначилися з вибором або ж не хочуть брати участь у голосуванні у зазначених комбінаціях другого туру мерських виборів.


Аудиторія: мешканці Львівської ОТГ від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 3-12 липня 2020 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: