• Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-22 червня 2020 року серед мешканців Львівської області, продемонстрували, що респонденти краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в області, чи країні. Так, лише 14% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 71% – протилежної думки. 24% оцінюють стан справ у області як правильний, 55% – як неправильний. Натомість 40% мешканців області вважають, що справи у їхніх населених пунктах йдуть правильно, 46% – протилежної думки.
• Військовий конфлікт на сході країни (59%) та відсутність роботи, безробіття (47%) очолюють рейтинг проблем загальнодержавного значення серед опитаних. Хоча близько 30% також називали проблемами низький дохід, корупцію та епідемію коронавірусу. Особисто для себе опитані вважають проблемами разом з військовим конфліктом (35%) та безробіттям (30%) також низький рівень зарплат та пенсій (37%). Неякісна медицина, корупція та епідемія турбують кожного п’ятого. Безробіття та низький дохід як проблеми гостріше відчуваються для жителів менших населених пунктів.
• Серед найактуальніших проблем саме свого регіону опитані найчастіше називали проблеми з працевлаштуванням (43%) і неякісне медичне обслуговування (37%). Третина визначила як проблеми поганий стан доріг, бідність, ще чверть – занепад промисловості, алкоголізм, розкрадання земель, кожен п’ятий – занепад сільського господарства.
• Серед національних політиків жоден не має позитивного балансу довіри. Відносно більше мешканці області довіряють П.Порошенку: 37% – довіряють, 54% – не довіряють. 32% довіряють А.Гриценку, 46% - не довіряють. В.Зеленському довіряють 29% і 59% відповідно, майже стільки ж довіряють С.Вакарчуку – 28% та 51%. О.Тягнибоку довіряють 19% і 66%. Лише 19% довіряють І.Смешку, водночас ще 24% його не знають та 42% - йому не довіряють. Найбільше не довіряють опитані Ю.Тимошенко (16% - довіряють, 75% - ні); О.Ляшку (18% та 71% відповідно), та Ю.Бойку (5% та 69% , не знають його – 17%). У динаміці дещо зросла довіра до П.Порошенка, до інших суттєво не змінилась.
• Лідером у рейтингу політичних сил до Верховної Ради є партія «Європейська солідарність», яку готові підтримати 29,2% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. 17,1% могли б проголосувати за партію «Слуга народу». Також 9,2% підтримали б партію «Батьківщина» та 9,1% - «Голос». Ще 7,2% підтримали б партію «Громадянська позиція», 6,0% – партію «Свобода», 4,4% партію «Сила і честь», 3,8% – за партію «Самопоміч», 3,4% – за Радикальну партію Ляшка. Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Тих, хто не визначився – близько 16%.
• У рейтингу до Львівської обласної ради так само лідирує партія «Європейська солідарність», яку готові підтримати 26,7% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах. 13,1% могли б проголосувати за партію «Слуга народу». Також 9,2% підтримали б партію «Голос», 8,9% - партію «Батьківщина». Водночас 8,2% проголосували б на місцевих виборах за партію «Самопоміч», 7,8% – за партію «Свобода», 7,6% – за партію «Громадянська позиція». За Радикальну партію Ляшка проголосували б 3,5%, партію «Сила і честь» - 3,2%. Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. Близько 17% не визначились з вибором.
Аудиторія: мешканці населення Львівської області віком від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 6-22 червня 2020 р.