Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Динамика ностальгии по СССР

Динаміка ностальгії за СРСР

Дата публікації: 05.10.2016 Роздрукувати Повна версія
Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2016 року, третина (35%) опитаних жалкують про розпад у 1991 році Радянського Союзу, водночас половина – ні, 15% - не визначилися.
 
Динаміка свідчить про те, що цього року кількість опитаних, які жалкують про розпад СРСР незначно збільшилась у порівнянні з результатами 2014 та 2015 років, 35% цього річ у порівнянні з 33% у 2014 та 31% у 2015 роках.
 
На Півдні, Сході та Центрі країни жалкують про розпад СРСР близько 40% респондентів, тоді як на Заході – вдвічі менше (18%). 
Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які готові сьогодні підтримати на президентських виборах Ю.Бойка (68%), В.Рабіновича (52%) та Н.Савченко (44%). Також ностальгують за СРСР близько третини прихильників Ю.Тимошенко та О.Ляшка, та чверть прихильників А.Гриценка та П.Порошенка. Водночас, найменше шкодують за СРСР прихильники А.Садового (9%) та О.Тягнибока (8%), передусім, через те, що їх базовий електорат це мешканці Заходу країни.
 
Чим старші респонденти та чим нижчий рівень освіти та доходів, тим більше вони шкодують за СРСР. Ностальгують за СРСР відносно більше жінки. Серед непрацюючих респондентів жалкують про розпад СРСР 42%, тоді як серед працюючих – тільки 28%. 
Найбільше ностальгують за СРСР респонденти, які вважають, що російська мова повинна стати державною (58%) або офіційною в окремих регіонах (44%). 
 
Аналогічно серед прихильників вступу України до Митного союзу більшість (71%) ностальгують за СРСР, тоді як більшість (понад 70%) респондентів, які підтримують вступ України до ЄС та НАТО не шкодують про розпад Радянського Союзу.
 
 Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 16-22 вересня 2016 р.
 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: