Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Мониторинг электоральных настроений украинцев (22-27 марта 2019 года)

Моніторинг електоральних настроїв українців (22-27 березня 2019 року)

Дата публікації: 28.03.2019 Роздрукувати Повна версія

Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» за підсумками третього тижня березня, понад 80% опитаних в тій чи іншій мірі декларують свою готовність взяти участь у виборах Президента 31 березня 2019 року, у т.ч. половина опитаних однозначно впевнені, що будуть голосувати, а третина – скоріше так, ніж ні. 

При цьому повністю впевнені у виборі кандидата і обов’язково прийдуть і проголосують за нього 58%, водночас, чверть – не впевнені у своєму виборі, але думають, що все одно підуть голосувати.

Лідером президентського рейтингу залишається В.Зеленський, якого підтримують 26,6% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію ділять П.Порошенко та Ю.Тимошенко, яких готові підтримати по 17% виборців. За А.Гриценка готові віддати свої голоси 9,8%, Ю.Бойка – 9,5%, О.Ляшка – 5,4%, О.Вілкула – 4%, І.Смешка – 3,5%, Р.Кошулинського – 1,9%. 

Кожен шостий не визначився з вибором кандидата. Важливо, що найбільше таких серед найбідніших виборців, мешканців Центральної та Західної України, серед жінок, людей середнього віку, україномовних.

В.Зеленський має найміцніші електоральні позиції у південно-східних областях та в Центрі країни. Ю.Тимошенко та П.Порошенко – в Центрі та на Заході, А.Гриценко – на Заході, а Ю.Бойко та О.Вілкул – на Сході та Півдні країни. При цьому, В.Зеленський є лідером електоральних симпатій в містах, Ю.Тимошенко – в селах. В.Зеленський є лідером симпатій серед молоді і людей середнього віку, Ю.Тимошенко – серед старших виборців, П.Порошенко має найвищі позиції серед виборців середнього віку. Якщо В.Зеленського та А.Гриценка відносно більше підтримують чоловіки, то Ю.Тимошенко – жінки, а П.Порошенка однаково підтримують як чоловіки, так і жінки. 

Майже 41% опитаних вважають, що до другого туру виборів президента вийде В.Зеленський, 38% – Ю.Тимошенко, 37% – П.Порошенко. У вихід до другого туру  Ю.Бойка та А.Гриценка вірять по 6% виборців. При цьому у вихід до другого туру П.Порошенка відносно більше вірять на Заході країни, у вихід Ю.Тимошенко – в Центрі, В.Зеленського – на Півдні та Сході країни. Найменш впевнені щодо учасників другого туру виборці Західної України.

Лідерами «другого вибору» (За кого Ви проголосуєте, якщо кандидат, якого Ви підтримуєте зараз, не буде брати участі у виборах?) є В.Зеленський (8,1%), А.Гриценко (7,3%) та Ю.Тимошенко (6%). Майже 5% виборців підтримали б О.Вілкула, за умови, що їх кандидат не братиме участі, по 3% підтримали б Ю.Бойка, П.Порошенка, І.Смешка та О.Ляшка. 

Виборці В.Зеленського з усіх інших кандидатів допускають ймовірність підтримки хіба Ю.Тимошенко, водночас половина не обрали б жодного іншого кандидата. Виборці А.Гриценка допускають ймовірність підтримки В.Зеленського, П.Порошенка та І.Смешка. Виборці Ю.Тимошенко – В.Зеленського, А.Гриценка та О.Ляшка. Виборці О.Вілкула – Ю.Бойка, а виборці Ю.Бойка – О.Вілкула (електорати останніх перетинаються майже наполовину). У П.Порошенка найбільш стійкі виборці – більшість не виберуть жодного іншого кандидата і допускають незначні перетоки хіба до А.Гриценка. Прихильники І.Смешка допускають ймовірність підтримки А.Гриценка та В.Зеленського, О.Ляшка –  Ю.Тимошенко, А.Гриценка, В.Зеленського, виборці Р.Кошулинського – А.Гриценка та П.Порошенка. 

 
Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%.  Терміни проведення дослідження: 22-27 березня 2019 р.
 

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: