Мова сайту :

Ua Ru En
logo
Оценка событий 2016 и общественно-политические настроения населения

Оцінка подій 2016 року та суспільно-політичні настрої населення

Дата публікації: 23.12.2016 Роздрукувати Повна версія

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні ц.р., найбільшими успіхами серед подій, які мали місце у 2016 році, респонденти визначили перемогу Джамали на пісенному конкурсі Євробачення та виступ збірної України на Паралімпійських Іграх в Ріо-де-Жанейро. 

Також серед успіхів року опитані визначили ініціативу Уряду з підвищення рівня мінімальної зарплати до 3200 грн., запровадження електронного декларування доходів чиновників, виступ збірної України на Олімпійських іграх в Бразилії, визволення з російського полону Надії Савченко. Відносно успішними респонденти вважають початок проведення процедур державних закупівель через електронну систему Prozorro, зниження акцизу на ввезення вживаних машин з-за кордону, підвищення боєздатності армії, запровадження механізму конкурсного відбору держслужбовців та набуття чинності Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.
 
Неоднозначні оцінки серед опитаних отримали реформа децентралізації влади, участь збірної України з футболу на Чемпіонаті Європи ЄВРО-2016, запровадження квот на україномовні пісні на радіо та процес декомунізації. 
 
Невдачами респонденти вважають переговори з ЄС про надання Україні безвізового режиму, переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі та розслідування вбивств на Майдані Незалежності у Києві в лютому 2014 року. Найнижчі оцінки по шкалі «успіх-невдача» отримали боротьба з корупцією, ситуація з тарифами на житлово-комунальні послуги, валютним курсом та з цінами на основні продовольчі товари та послуги. 
 
Найкраще серед напрямів державної політики у 2016 році респонденти оцінили роботу у сфері обороноздатності країни. 41% опитаних вважає, що політика влади у цій царині була успішною, водночас майже 50% мають протилежну думку. Слід зазначити, що у порівнянні з початком 2016 року зросла кількість тих, хто бачить позитивні зрушення у цій сфері ( у січні ц.р. таких було 34%).
 
Реформу поліції успішною вважають 28% опитаних, неуспішною - 65%.  Кількість тих, хто позитивно оцінює цей напрям діяльності влади зменшилася з початку року у півтори рази.
 
Децентралізацію успішною вважають 22% респондентів, не побачили позитиву у цьому напрямі 62%. З початку року кількість тих, хто позитивно оцінив цю реформу також зросла у більш ніж півтори рази.
 
Переговори з Європейським Союзом про надання Україні безвізового режиму позитивно оцінили 18%, негативно - 74%. За півроку кількість тих, хто вважає цю сферу політики неуспішною зросла - у січні ц.р. таких респондентів було 54%. 
 
Успішною політикою у сфері соціального захисту населення вважають 9% респондентів, неуспішною - 87%. У річній динаміці помітні незначні позитивні зрушення, кількість тих, хто побачив тут успіх дещо зросла (з 5% до 9%).
 
Підтримку малого та середнього бізнесу успішним напрямом політики вважають 9%, неуспішним - 77%, боротьбу з корупцією успішною вважають 8%, неуспішною - 89%, реформу судової системи успіхом вважають 8%, провалом - 84%, політику у сфері охорони здоров’я - 7% та 89% відповідно, обмеження впливу олігархів на політику - 6% та 89% відповідно. Поряд з тим, порівняно з попереднім роком опитані відмітили незначний прогрес у сферах боротьби з корупцією, реформи судової системи, підтримки малого і середнього бізнесу та охорони здоров’я.
 
Понад 90% опитаних визнали неуспішною діяльність влади у сферах забезпечення стабільності національної валюти, житлово-комунальних послуг та економічного зростання. 
 
Лише 16% опитаних задоволені діяльністю Президента України П.Порошенка, 82% - не задоволені. Подібна ситуація і з оцінкою діяльності Прем’єр-міністра В.Гройсмана: 16% респондентів заявили, що задоволені його діяльністю, не задоволені - 78%. Діяльністю Голови Верховної Ради А.Парубія задоволені майже 11%, не задоволені - 82%. 
 
Діяльністю парламентської опозиції задоволені 12% опитаних, не задоволені 78%, щодо коаліції оцінки ще гірші - лише 6% задоволені, 86% - не задоволені.
 
Лідером електоральних симпатій серед політичних партій є ВО «Батьківщина». У разі проведення виборів найближчим часом за цю політичну силу можуть віддати свої голоси 16,0% тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та визначився з вибором партії. 11,8% готові підтримати БПП «Солідарність», 11,7% - Опозиційний блок, 8,5 - Радикальну партію, 8,6 - партію «Самопоміч», 6,7 - Громадянську позицію, 5,9% - партію «За життя», стільки ж - ВО «Свобода», 2,7% - УКРОП, 2,5% - Рух нових сил М.Саакашвілі. Рейтинг інших політичних сил менше 2%. 
 
У рейтингу кандидатів на пост Президента України лідером залишається Ю.Тимошенко. Її готові підтримати у разі проведення виборів найближчим часом 17,7% респондентів, які взяли б участь у виборах та визначилися зі своїми електоральними симпатіями. За П.Порошенка проголосували б - 13,5%, Ю.Бойка - 10,4%, О.Ляшка - 8,8%, А.Садового - 8,4%, А.Гриценка - 8,1%, В.Рабіновича - 7,3%, О.Тягнибока - 4,9%, Д.Яроша - 3,5%, Н.Савченко - 1,8%, А.Білецького - 0,9%. 
 
 Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 8-18 грудня 2016 р.

Дивитись
презентацію

Ви можете пореглянути презентацію
on-line та завантажити її повну версію
собі на комп'ютер

Завантажити повну версію

Інші дослідження: